fairytales 2019

MAGIA NA DOBRANOC

Przeczytaj lub posłuchaj wspólnie z dzieckiem bajki z limitowanej edycji NIVEA Creme i pozwól, by zawitała u Was MAGIA na dobranoc.
X
Maja bawiła się w swoim pokoju, ponieważ cały dzień padał deszcz. Trwało to dość długo, zanim deszcz ustał. Maja zastanawiała się, czy pójść na dwór poskakać po kałużach, gdy w okno jej pokoju zastukała Wróżka.
Maja otworzyła okno. Wróżka była bardzo podekscytowana:
„Musisz mi pomóc! Dziś moja kolej i nie wiem, co mam zrobić!”
„Twoja kolej? Twoja kolej na co?” – zapytała zaciekawiona Maja.
„Na tęczę! My, wróżki, jesteśmy odpowiedzialne za tęcze na niebie. Ale ja nie mogę znaleźć moich tęczowych kolorów. Nie mam więc jak zrobić tęczy!”
„Może spróbujesz namalować ją moimi farbkami?” – zaproponowała Maja. Wróżka przytaknęła, więc Maja podała jej swoje akwarelki. Zmieszała je z odrobiną pyłu księżycowego, a następnie machnęła swoją czarodziejską różdżką.
I oto nad łóżkiem Mai pojawiła się niewielka tęcza. Niestety, szybko się rozmyła i po chwili całkowicie zniknęła.
„Farbki się do tego nie nadają” – westchnęła Wróżka. „Musimy spróbować czegoś innego.”
„Hmmm” – myślała Maja.
„Mam też kolorowe pisaki. No i kredki!”
Wróżka spróbowała ponownie. Jednak i ta tęcza rozpadła się w kolorowy pył.
Nagle, obie usłyszały delikatny szept dochodzący z ogrodu. Maja podbiegła do okna, ale nikogo tam nie było - a może tylko jej się tak wydawało? Wszystkie kwiaty zwróciły swoje maleńkie główki w stronę Mai i Wróżki. Wróżka pofrunęła więc w ich stronę, a one zaczęły szeptać.
„Znalazłam!” – zawołała Wróżka. „Co znalazłaś?” – zapytała zaciekawiona Maja.
„Kwiaty pomogą mi namalować tęczę!” – wyjaśniła Wróżka. „Jestem pewna, że nam się uda!”
Maja szybko założyła swoje kalosze, po czym pobiegła do Mamy, aby posmarowała jej nosek odrobiną kremu i dołączyła do Wróżki.
Wróżka fruwała z kwiatka na kwiatek jak pszczółka. Przez moment Mai wydawało się, że kwiatki dzwonią dzwoneczkami i śmieją się. Wróżka ponownie zamachała swoją czarodziejską różdżką…
...i na niebie pojawiła się piękna tęcza! Była namalowana ze wszystkich kolorów kwiatów, jakie można znaleźć w ogrodzie Mamy. Maja wstrzymała oddech. Na szczęście, tęcza pozostała na niebie. „Myślę, że to najpiękniejsza tęcza na świecie!” – zaśmiała się Maja. „Jest nie tylko piękna, ale również wspaniale pachnie!”