zima-dziecko-w-niebieskiej-czapeczce-header

Jak dbać o dziecko w zimie

Wskazówki i porady na zimowe miesiące
Dowiedz się, jak najlepiej dbać o swoją pociechę, kiedy na dworze robi się zimniej, i poznaj nowe zabawy, które zapewnią Wam dobry nastrój.

Zimowe wskazówki dla mam

Gdy masz dziecko, zima może się niespodziewanie okazać dużo większym wyzwaniem, ale istnieje wiele sposobów na to, by ułatwić sobie życie.

Zimowe ubranka dla dziecka – jak się ciepło opatulić

  • Załóż na wózek przeciwdeszczowy pokrowiec, który ochroni dziecko przed deszczem i wiatrem.
  • Zawsze pamiętaj, by w czasie kąpieli w łazience panowała odpowiednia temperatura.
  • Pamiętaj o częstym myciu rąk – zwłaszcza po zmianie pieluchy – pozwoli to ochronić maleństwo przed sezonową chorobą.
  • Gdy na dworze jest bardzo zimno, pamiętaj, by dziecko nie przebywało na zewnątrz zbyt długo.

Zimowe ubranka dla dziecka – jak się ciepło opatulić

Wybór ubranek dla dziecka, kiedy na zewnątrz jest bardzo zimno, na pewno nie jest łatwym zadaniem. Ryzykujemy nie tylko, że nasz mały skarb złapie przeziębienie, ale również że zbyt ciepłe ubranka przegrzeją go i wywołają potówkę. Dzieci są szczególnie wrażliwe na zmiany temperatur, a fakt, że nie mogą powiedzieć Ci, czy dobrze się czują, dodatkowo wszystko utrudnia.

Tajemnicą sukcesu są warstwy: ubiór na cebulkę okaże się wspaniałym panaceum na zmiany temperatury związane z przebywaniem w pomieszczeniach i na dworze. Czapeczki i rękawiczki skutecznie chronią główkę i rączki maluszków przebywających na świeżym powietrzu. Upewnij się, że maluch ma zasłonięte uszy, ponieważ w przeciwnym wypadku mogą zmarznąć i zrobią się czerwone.

Jeśli zimą Twoje dziecko ma bardzo suchą skórę, wybieraj miękkie tkaniny, takie jak bawełna czy flausz, ponieważ inne mogą podrażnić skórę i zwiększyć jej suchość.

Odżywcza pielęgnacja dziecka w zimie od NIVEA

Pielęgnacja skóry niemowląt w zimie

Potrzeby skóry Twojego maluszka w zimie są zupełnie inne niż latem, ważne jest, aby o tym pamiętać.

Jak dbać o suchą skórę dziecka

Kiedy na dworze jest zimno, skóra Twojego dziecka będzie potrzebowała przede wszystkim nawilżenia. Upewnij się, że dobrze nawadniasz skórę swojej pociechy, regularnie stosując specjalny produkt nawilżający, na przykład Krem SOS NIVEA Baby Emolienty. Krem zawiera masło shea, intesywnie odżywia i pomaga zapobiegać podrażnieniom, dlatego idealnie nadaje się też do stosowania po kąpieli.

Jeśli szukasz produktu zaprojektowanego specjalnie do ochrony dzieci przed ostrymi warunkami pogodowymi, wypróbuj NIVEA Baby Krem na każdą pogodę. Intensywna formuła, wzbogacona o wyciąg z nagietka i pantenol, tworzy barierę ochronną przeciwko nieprzyjaznym warunkom pogodowym.
Zobacz także