0127-HC-jak-wspomóc-wzrost-włosów-header

Jak przyśpieszyć porost włosów?

Przekonaj się jak szybko zapuścić włosy

Długie, zdrowe włosy od dawna są symbolem kobiecości. Ale zapuszczanie może trochę potrwać, ponieważ włosy rosną około centymetr miesięcznie. Nasze wskazówki dotyczące tego jak przyspieszyć porost włosów pomogą Ci wydobyć ich naturalne piękno.

Nasze włosy: mistrzowski wzrost

Porost włosów: rekordowy wynik

0127-HC-jak-wspomóc-wzrost-włosów-intro

Wiedziałaś o tym? Większość ludzi ma około 100 000 włosów na głowie, a pojedynczy włos rośnie w tempie około 0,35 milimetra dziennie. Jeśli wszystko dobrze oszacujemy, okaże się, że włosy rosną w sumie o 1000 metrów każdego miesiąca, co daje iście fenomenalny wynik.

Porost włosów: fascynujące fakty

Zasadniczo włosy zbudowane są z keratyny, tak jak paznokcie u dłoni i stóp. 
Na centymetrze kwadratowym skóry głowy rośnie około 200 włosów; ich grubość jest genetycznie ustalona i waha się pomiędzy 0,04 a 0,12 milimetra. 

Prost włosów odbywa się w kilku etapach: 

  • Pierwszy etap wzrostu trwa od dwóch do sześciu lat, tworzą się wtedy nowe cebulki, a włosy nie przestają rosnąć. 
  • 90 procent włosów na Twojej głowie przechodzi teraz właśnie tę fazę. 
  • Następnie występuje okres przejściowy, trwający dwa, maksymalnie trzy tygodnie, podczas którego włosy nie rosną. 
  • Na kolejnym etapie odpoczynku włosy pozostają na głowie przez kolejne dziewięć miesięcy, a następnie zastępują je nowe włosy odrastające z tych samych cebulek. 

Porost włosów jest zatem nieustającym procesem i wpływa na niego szereg negatywnych czynników: stres, wysiłek psychiczny czy zaburzenia hormonalne.

Nie martw się jednak: Odpowiednie odżywianie i właściwa pielęgnacja pomogą Ci aktywnie wspomóc proces wzrostu, dzięki czemu już teraz możesz zacząć myśleć o pięknych, długich puklach i nie musisz zamartwiać się tym, jak przyspieszyć porost włosów.

Co więcej, teoria, że porost włosów jest szybszy, jeśli przycina się je przy określonej fazie księżyca, nie została naukowo potwierdzona. Niemniej wiele kobiet wciąż święcie wierzy w kalendarz księżycowy. W końcu srebrny glob nie tylko warunkuje przypływy i odpływy mórz, ale według niektórych w pewnych fazach wywiera też pozytywny wpływ na ciało. 

Zaciekawiło Cię to? Tutaj dowiesz się więcej o fascynujących mitach na temat piękna i pielęgnacji

Wskazówki, które powiedzą Ci, jak przyśpieszyć porost włosów

Co na porost włosów? Zobacz wskazówki

Włosy należy czesać i szczotkować bardzo delikatnie. Im mniej włosów każdego dnia tracimy tym lepiej. 

Wskazówka: jeśli chcesz zapleść warkocz, nie używaj tanich gumek do włosów. Mogą one uszkodzić strukturę włosów i doprowadzić do ich rozdwajania. Wybieraj gumki w kształcie spirali, przypominające kabel od staromodnego telefonu, i delikatnie okręcaj nimi włosy. Są one bardzo praktyczne i nie zostawiają wyraźnego śladu na włosach. Poza tym fajnie jest coś zmienić! Jeśli codziennie nosisz inną fryzurę, włosy nie będą cały czas poddane obciążeniu w tym samym miejscu.

Jeśli nosiłaś skomplikowane i wyszukane uczesanie, podaruj włosom chwilę wytchnienia. Rozpieść je bogatą w składniki odżywcze maską do włosów lub odżywką, na przykład Hairmilk Mleczna odżywka wyzwalająca blask a w końcówki wmasuj odrobinę olejku kokosowego. Dzięki temu odzyskają niezbędne nawilżenie i olśniewający połysk.

Nie zapominaj też oczywiście o jednym: Zawsze używaj produktów do pielęgnacji włosów, które wychodzą naprzeciw ich potrzebom. Najlepiej używać szamponu i odżywki z tej samej linii, pozwoli to uzyskać wymarzony efekt pięknych loków, mniej przetłuszczających się włosów albo błyszczących włosów farbowanych.

Czy przycinanie końcówek sprawi, że moje włosy będą rosły szybciej?

0127-HC-jak-wspomóc-wzrost-włosów-section-2

Mit jakoby przycinanie końcówek przyspieszało wzrost włosów jest bardzo rozpowszechniony, ale niestety nieprawdziwy. Niemniej włosy należy przycinać co cztery do sześciu tygodni. Doda to cienkim włosom nowej energii i sprawi, że błyskawicznie zyskają zdrowszy wygląd.