Pielęgnacja twarzy i włosów przed ślubem – o czym musisz pamiętać?

Pielęgnacja twarzy i włosów przed ślubem – o czym musisz pamiętać?

Dzień ślubu jest przez nas wyczekiwany i planowany w najdrobniejszym szczególe. Jednak szykując menu, wystrój i ogólnie przebieg wydarzenia, nie zapomnij o sobie! Sprawdź, jak przygotować cerę i włosy przed ślubem i kiedy wykonać poszczególne zabiegi, by w dniu ślubu wyglądać świetnie!

Poradnik ślubny – jak wyglądać pięknie w dniu ślubu?

Zanim przejdziemy do meritum, kilka porad spoza kosmetycznego podwórka. Pamiętaj, że ściśle zaplanowany harmonogram działań przed ślubem jest ważny, ale od jego realizacji nie zależy całe Twoje życie. Co mamy na myśli? Że  pomimo starań nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Jeśli na drodze przygotowań coś pójdzie nie tak – to nie koniec świata.  Grunt, byś  umiała korzystać z alternatywnych, awaryjnych rozwiązań. W porządku, z tą wiedzą możesz już przeczytać nasz poradnik ślubny!

Co przed ślubem może Cię zaskoczyć? Przygotuj się na urodowe niespodzianki

Ślub jest niewątpliwie jednym z najważniejszych dni w życiu.  A jak to z takimi okazjami bywa – los lubi nam wtedy rzucać kłody pod nogi.  Może „kłody” to za duże słowo, ale już  opryszczk a , trądzik czy nieudane farbowanie  pasują jak najbardziej.  Zwykle są to problemy zupełnie nieoczekiwane i mamy nie co najwyżej minimalny wpływ. Tak, na nieudane farbowanie też – nikt przecież nie funduje sobie takiego z premedytacją. Chyba, że owo farbowanie było eksperymentem, wówczas  podjęłaś jawne ryzyko. O tym, z jakim wyprzedzeniem najbezpieczniej wykonywać różne zabiegi na twarz przed ślubem, farbowanie czy regenerację włosów, będziemy jeszcze mówić. 

Co przed ślubem przytrafi Ci się z dużym prawdopodobieństwem? Np. złamany paznokieć. Na szczęście taki mankament łatwo zatuszować u kosmetyczki. Możesz nadbudować paznokieć żelem albo wykorzystać tips. Częstą „złośliwością” losu jest także opryszczka. Musisz ją jak najszybciej zwalczyć, a pozostały ślad – zatuszować. To już rola makijażystki! Aby ukryć opryszczkę, można konturówką obniżyć nieco naturalną linię wargi, tak, by zmiana znalazła się w wewnętrznych granicach (sposób podziała na niedużą opryszczkę). A trądzik przed ślubem? To nie powinno być zaskoczenie (trądzik raczej nie wystąpił na tydzień przed ślubem), ale już pojedyncze wypryski – jak najbardziej. Podobnie jak w przypadku opryszczki, musisz jak najbardziej zasuszyć i zmniejszyć zmiany, a następnie dokładnie zatuszować je w makijażu. Osiągnięcie zupełnie gładkiej cery w tydzień będzie trudne, ale uwierz nam na słowo – na pojedyncze, ukryte korektorem wypryski nikt nie zwróci uwagi.

Niespodzianki – jak sama nazwa wskazuje – przytrafiają się z zaskoczenia, więc w pełni się przed nimi nie uchronisz. Możesz jednak znacznie ograniczyć prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Jak mieć nieskazitelną cerę przed ślubem? Oto długoterminowe działania, które powinnaś uwzględnić w swoim harmonogramie ślubnych przygotowań!

Poradnik ślubny – jak wyglądać pięknie w dniu ślubu?

Jak przygotować się do ślubu – uroda

Pracy jest mnóstwo, więc zacznij jak najwcześniej. Najpierw popraw dietę, niech Twoją rutyną stanie się picie dużych ilości wody. Następnie przyjrzyj się swojej codziennej pielęgnacji twarzy i wyłap jej słabe punkty. Aby je wykryć, zapoznaj się z naszymi artykułami: 10 błędów w oczyszczaniu twarzy oraz 15 dobrych nawyków w pielęgnacji twarzy. Popraw, co jest do poprawy i utrzymuj wypracowany schemat pielęgnacji aż do samego ślubu.

Jak przygotować się do ślubu? W dłużej perspektywie nie musisz robić nic nadzwyczajnego. Pilnuj tylko, byś:

  1. Skutecznie usuwała makijaż,
  2. Każdego dnia dokładnie oczyszczała skórę,
  3. Używała toniku,
  4. Aplikowała odpowiednio dobrane do swoich potrzeb kremy na dzień i na noc,
  5. Regularnie robiła peeling i nakładała maseczkę.

Jeśli chodzi o resztę ciała, kilka miesięcy przed ślubem zacznij używać kosmetyków antycellulitowych albo balsamu ujędrniającego. Kilka tygodni przed włącz także balsam brązujący. To najzdrowszy sposób na opaloną skórę, a przy tym dający najbardziej naturalny efekt. Nie doradzimy Ci diety odchudzającej – panna młoda może być piękna w każdym rozmiarze, jeśli tylko będzie mieć zadbane skórę, włosy, paznokcie. Jeśli chodzi o uśmiech, nie rób zabiegów wybielających na własną rękę. Skonsultuj się z dentystą, bo byś może dla rozjaśnienia zębów wystarczy usunąć kamień.

Co przed ślubem może Cię zaskoczyć? Przygotuj się na urodowe niespodzianki

Regulacja brwi przed ślubem

Problem z regulacją brwi przed ślubem polega na tym, że nie możesz jej wykonać za wcześnie, bo pojedyncze włoski zdążą odrosnąć, ale nie możesz też wykonać jej w ostatniej chwili, by na ślubnym kobiercu nie stanąć z opuchniętą twarzą. Na regulację brwi optymalnie będzie pójść 3 dni przed ślubem, także wtedy, gdy kosmetyczka będzie nakładać Ci również hennę.

Maseczka przed weselem

Maseczek używaj regularnie jeszcze na długo przed ślubem. Tak naprawdę powinnaś stosować je stale, bez względu na okoliczności! A jaki kosmetyk wybrać bezpośrednio przed ślubem? Maseczka przed weselem powinna dodawać energii i rozjaśniać cerę. Nasz typ to NIVEA Q10 ENERGY przeciwzmarszczkowa maska w płachcie.

Jak przygotować się do ślubu – uroda

Zabiegi na twarz przed ślubem – jakie i kiedy?

W porządku, czas na przegląd zabiegów u kosmetyczki, które bardzo konkretnie poprawią stan Twojej skóry. Jakie zabiegi na twarz przed ślubem wybrać i w jakim terminie je wykonywać?

Zabiegi przed ślubem należy rozpocząć od oczyszczania i złuszczania. Jakie zabiegi na twarz możesz wykonać?

  • Mikrodermabrazję,
  • peelingi kwasami,
  • peeling kawitacyjny,
  • peeling diamentowy.

Następne w kolejności są nawilżające i odżywcze zabiegi kosmetyczne twarzy. W zależności od tego, ile czasu pozostało do ślubu oraz w jakim stanie jest Twoja skóra, do wyboru masz mniej i bardziej inwazyjne zabiegi:

  • mezoterpię igłową z wykorzystaniem kwasu hialuronowego,
  • sonoforezę (nawilżanie poprzez preparat aplikowany ultradźwiękami),
  • jonoforezę (podawanie substancji nawilżających prądem galwanicznym o niskim natężeniu; zabieg pobudza też produkcję własnych kolagenu i elastyny).
Regulacja brwi przed ślubem

Kiedy wykonywać poszczególne zabiegi na twarz u kosmetyczki? Te oparte na laserze najlepiej już na rok przed ślubem. Zabiegi kosmetyczne przed ślubem, takie jak lipoliza iniekcyjna i karboksyterapia powinny być wykonane kilka miesięcy wcześniej. Nie mają one natychmiastowego działania – należy powtórzyć je wielokrotnie w określonym przedziale czasu. Lipolizy nie należy jednak wykonywać zbyt wcześnie. To zabieg modelujący wybrane partie ciała poprzez miejscową redukcję tkanki tłuszczowej, jeśli poddasz mu się zbyt szybko, do dnia ślubu możesz utracić efekty.

Im bliżej „tego dnia”, tym łagodniejsze powinny być stosowane przez Ciebie zabiegi. Na które rodzaje zabiegów kosmetycznych możesz pozwolić sobie na pół roku przed ślubem? Wciąż jest jeszcze czas na mezoterapię i kaboksyterapię pod oczy. Jeśli nie pomyślałaś o wszystkim odpowiednio wcześnie, możesz to jeszcze naprawić. Pamiętaj jednak, by inwazyjnych zabiegów nie wykonywać później niż dwa miesiące przed ślubem. A jakie zabiegi kosmetyczne przed ślubem przydadzą Ci się w ostatnich tygodniach? Wykonuj już tylko peelingi mechaniczne, lekkie złuszczanie kwasami i tzw. zabiegi bankietowe, czyli działające jedynie powierzchniowo, ale dające efekt natychmiastowej poprawy wyglądu „na jedną okazję”.

Zabiegi na twarz przed ślubem – jakie i kiedy?

Spa przed ślubem

Czujesz, że wszystkie wcześniejsze sposoby to dla Ciebie za mało? A może jesteś bardzo zapracowaną osobą i przed ślubem nie będziesz miała czasu zwolnić, by zająć się sobą? Może poświęć kilka dni z miesiąca miodowego i weź wolne na… spa przed ślubem! Odpoczniesz psychicznie, ale też pozbędziesz się części myśli o przygotowaniach, które zaprzątają Ci głowę. W spa to inni pomyślą o Tobie za Ciebie!

Możesz także zrobić spa w domu – kąpiel z pachnącym płynem do kąpieli lub kulami czy solą pomoże Ci zmiękczyć i wygładzić skórę. Po kąpieli nałóż balsam do ciała i serum do twarzy, aby zadbać utrzymanie cery nawilżonej i promiennej. Nie zapominaj o kremie pod oczy – potrafi czynić cuda!

Włosy na ślub – jak sprawić, by były piękne?

Przed ślubem przyda Ci się regeneracja włosów. Możesz zadbać o nie samodzielnie w domu, jednak jeśli są w bardzo kiepskim stanie, możesz też zdecydować się na profesjonalne zabiegi na włosy.

Jak najwcześniej do codziennej pielęgnacji włącz kosmetyki naprawcze, czyli szampon i odżywkę do włosów zniszczonych. Polecamy kosmetyki z proteinami mleka, np. NIVEA Hairmilk szampon do włosów cienkich, mleczną ekspresową odżywkę bez spłukiwania albo szampon NIVEA Repair & Targeted Care.

Planujesz mieć rozpuszczone włosy na ślub? Ich kondycja musi być zatem nienaganna. Przy takiej fryzurze nie ukryjesz żadnych zaniedbań! Będzie Ci potrzebna intensywna regeneracja, nawilżenie i wygładzenie pasm, nawet, jeśli zamierzasz zrobić sobie loki.

Jak nawilżyć włosy? Już podczas mycia! Nawilżająco podziałają wspomniane wyżej kosmetyki NIVEA z serii Hairmilk. Szampon i odżywka pomogą Ci odżywić kosmyki i utrzymać właściwy im poziom nawilżenia. Z włosami jest dokładnie tak, jak ze skórą – tylko dobrze nawilżone będą gładkie, lśniące i podatne na stylizację.
Spa przed ślubem

Możesz także już kilka tygodni przed ślubem zacząć olejowanie włosów – więcej o tym piszemy w artykule: Olejowanie włosów – fakty, wskazówki i porady.

Jak wygładzić włosy? Na co dzień w domu stosuj mgiełkę wygładzającą, która po zastosowaniu na wilgotne włosy ułatwia rozczesywanie i chroni przed puszeniem. To bardzo ważne, bo wiele zniszczeń powstaje właśnie podczas czesania mokrych włosów, gdy łuski włosów są otwarte. Pamiętaj, by włosy po umyciu rozczesywać powoli i delikatnie, pomoże Ci to utrzymać pasma w dobrej kondycji.

Czasu do ślubu pozostało już niewiele, a Twoje włosy wciąż potrzebują pomocy? Musisz zatem znaleźć sposób na szybką regenerację włosów. Udaj się do fryzjera np. na keratynowe prostowanie włosów. Niech nie zmyli Cię nazwa, która wskazuje na czysto stylizacyjny charakter. Zabieg bardzo głęboko regeneruje włosy i wzmacnia cebulki, a więc jego działanie trwa jeszcze długo po zabiegu. Polega na „wprasowaniu” we włosy mocno skoncentrowanego preparatu odżywczego, którego głównym składnikiem jest keratyna – budulec włosa. Z innych zabiegów możesz też wybrać saunę na włosy, jednak dla najlepszych efektów powinnaś wykonywać ten zabieg raz w tygodniu przez co najmniej miesiąc. Do wyboru masz jeszcze tzw. botoks dla włosów, który jest swego rodzaju „zastrzykiem” substancji odżywczych. Nie jest to jednak zastrzyk w dosłownym tego słowa znaczeniu, tak jak mezoterapia skóry głowy. Mezoterapia to bardzo intensywny zabieg, w którym substancje odżywcze wprowadza się bezpośrednio w skórę, dzięki czemu włosy rosną mocniejsze. Mezoterapia jest inwazyjna, poza tym na efekty trzeba trochę poczekać, więc nie traktuj jej jako sposobu na ekspresowe odżywienie włosów „na ostatnią chwilę”.

Włosy na ślub – jak sprawić, by były piękne?

Na kilka dni przed ślubem wykorzystaj domowe sposoby na szybką regenerację włosów, które podtrzymają efekt osiągnięty u fryzjerki. Jedną z najprostszych metod jest użycie maseczki do włosów i zabezpieczenie jej folią oraz ręcznikiem. Pod folią zgromadzi się ciepło, które spowoduje rozchylenie łusek włosa i lepsze wchłanianie się substancji z odżywki. Maseczkę odżywczą możesz też wykonać samodzielnie, z miodu, cytryny i oliwy z oliwek. Chcesz mieć pełne blasku włosy na ślub? Przez cały poprzedzający ślub tydzień po myciu włosów rób sobie płukankę z piwa.

Fryzjer przed ślubem – ile wcześniej?

Kolejny dylemat dotyczący włosów. Ile przed ślubem do fryzjera? Wiele zależy od tego, co zamierzasz zrobić z włosami. Potrzebujesz podcięcia? Nie musisz robić tego z dużym wyprzedzeniem, ale nie czekaj też do ostatniej chwili – tydzień czy dwa przed ślubem będziesz miała wystarczająco dużo innych spraw do załatwienia.

Jeśli chodzi o zabiegi regeneracyjne, tu wiele zależy od konkretnego zabiegu. Niektóre wystarczy przeprowadzić raz, a efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy, do innych trzeba mieć więcej cierpliwości i powtarzać je przez kilka tygodni. O regeneracji najlepiej porozmawiaj już na pół roku wcześniej ze swoją fryzjerką. Razem dobierzecie najwłaściwsze metody.

Przed „tym dniem” powinnaś też umówić się na próbną fryzurę ślubną. To bardzo ważne, bo pozwala się przekonać, czy Twoja wymarzona fryzura faktycznie będzie do Ciebie pasować. Być może metoda prób i błędów pokaże, że lepsza będzie zupełnie inna koncepcja? W końcu chodzi o to, byś na własnym ślubie była w stu procentach zadowolona ze swojego wyglądu!

Fryzjer przed ślubem – ile wcześniej?

Kiedy farbować włosy przed ślubem?

Dużo zależy od charakteru Twojego farbowania, to znaczy, czy chcesz odświeżyć kolor, na który farbujesz włosy od dłuższego czasu, czy zamierzasz zastosować jedynie lekką koloryzację, może czy będziesz się farbować po raz pierwszy w życiu.

  1. Kiedy farbować włosy przed ślubem, jeśli dotąd tego nie robiłaś albo jeśli planujesz znaczną zmianę koloru? Z tego typu metamorfozą po prostu nie możesz czekać do ostatniej chwili! Może Ci się przy tym przytrafić wiele problemów, np. uznasz, że kolor absolutnie Ci nie pasuje, może się też okazać, że wymarzony kolor na Twoich włosach wygląda zupełnie inaczej, niż tego oczekiwałaś. Takie farbowanie zaplanuj co najmniej na kilka miesięcy przed ślubem. Chcesz zaskoczyć wszystkich gości nowym kolorem? Cóż, lepiej postaw na oryginalną fryzurę, a eksperymenty z farbowaniem zostaw na inny czas.
  2. Farbowanie włosów przed ślubem jako odświeżenie stale noszonego przez Ciebie koloru. Powinnaś to zrobić nie później niż 2-3 tygodnie przed ślubem. Skoro farbujesz włosy od dłuższego czasu, to na pewno zdążyłaś już zaobserwować, jak Twoje pasma reagują na farbę, ile czasu zajmuje im „oswojenie się” z zabiegiem. Niektóre kobiety mają tak, że ich włosy najlepiej i najbardziej naturalnie zaczynają wyglądać po ponad miesiącu od pofarbowania. Termin koloryzacji przed ślubem dostosuj więc do własnych odczuć, możesz dodatkowo zapytać o radę swoją fryzjerkę, która najlepiej zna Twoje włosy.
  3. Delikatna koloryzacja. Co, jeśli farbujesz kosmyki jedynie delikatną farbą albo innym produktem do lekkiej koloryzacji? Taki kolor utrzymuje się na włosach znacznie krócej, więc nie możesz poddać się zabiegowi zbyt wcześnie. Najlepiej zastosuj się do wytycznych producenta produktu, którego zamierzasz użyć albo poradź się fryzjerki, która wykona farbowanie.
Kiedy farbować włosy przed ślubem?
Najpierw makijaż czy fryzjer?

Najpierw makijaż czy fryzjer?

W ferworze przygotowań łatwo stracić orientację – czy aby na pewno wszystko już załatwiłam? Czy zdążę na czas? Najpierw makijaż czy fryzjer? Czy to aby na pewno dobrze, że uczesać się poszłam jeszcze nie pomalowana? Uspokajamy: jeśli wybrałaś właśnie tę kolejność, to dobrze. Zasada „najpierw fryzjer, potem makijaż” obowiązuje zawsze, nie tylko w dniu ślubu. Chodzi o to, że gdybyś poszła do fryzjera z makijażem, to podczas mycia włosów część Twojego make-upu mogłaby się zmyć. Poza tym fryzjerka przy układaniu skomplikowanej ślubnej fryzury używa sporo kosmetyków utrwalających, zwłaszcza w spray’u, które osadzają się również na twarzy. Twarz bez makijażu będziesz mogła potem jeszcze dokładnie umyć, pomalowanej już nie.

O czym pamiętać przed ślubem? Te rady Ci się przydadzą

O czym pamiętać przed ślubem? Te rady Ci się przydadzą

Rady dla panny młodej można mnożyć. Nie jesteś w stanie pomyśleć o wszystkim sama, dlatego wskażemy Ci jeszcze kilka newralgicznych punktów w ślubnych przygotowaniach.

  • Jeśli nie chcesz pogubić się wśród kolejności wykonywania różnych zabiegów na ciało, twarz i włosy, przygotuj sobie harmonogram dbania o siebie. Zbierz wszystkie zabiegi, które chcesz sobie zafundować i wpisz je do kalendarza (najlepiej elektronicznego, który Ci o nich w odpowiednim momencie przypomni).
  • Dzień przed ślubem chcesz spędzić na spokojnie? Nie zostawiaj sobie żadnych ważnych spraw do załatwienia, jeśli można je załatwić wcześniej. Zaoszczędzony czas możesz poświęcić np. na masaż relaksacyjny, który pozytywnie nastroi Cię na jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu.
  • Na koniec nie zapominaj, że w przygotowaniach do ślubu nie jesteś sama! Śmiało proś o pomoc np. swoją świadkową. Razem przygotujcie m.in. niezbędnik świadkowej, czyli awaryjny zestaw gadżetów na nieoczekiwane sytuacje podczas samego ślubu i wesela.

O czym pamiętać przed ślubem? Że odpowiednie zaplanowanie zabiegów pielęgnacyjnych i fryzjerskich to podstawa sukcesu. Twoje największe piękno pochodzi z wnętrza – reszta to ważny, ale jednak dodatek. Życzymy, by wszystko przebiegło po Twojej myśli!