W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

panstwa-miasta

Gra Państwa Miasta - poznaj zasady gry

Pielęgnuj bliskość z NIVEA

Państwa miasta - to gra, która bawi i uczy. Sprawdź zasady gry państwa miasta i zmierz się z rodziną i przyjaciółmi na najbliższym spotkaniu.
 
 
Od lat: 7

Liczba uczestników: dowolna

WYMAGANIA/POTRZEBNE AKCESORIA:

Gra w państwa miasta – przygotuj coś do pisania, kartki papieru z tabelkami (do 6 kolumn). Możesz także przygotować stoper lub klepsydrę.

PAŃSTWA MIASTA - ZASADY:

  • Krok 1:
Przygotowanie tabelki – Gracze określają kategorie i wypisują je w kolumnach. Np. kolumna 1 – państwo, kolumna 2 – miasto, następnie zwierzę, kolor, imię, rzecz, rzeka.
  • Krok 2:

Wybór litery - Jeden z graczy w pamięci wymienia alfabet, inny graczy w dowolnym momencie mówi „Stop”. Litera, na której przerwano wyliczanie, jest jednocześnie wybraną literą. Uwaga: litery, które nie są uwzględniane w wyliczaniu: Ą, Ę, Ń, Ó, Q, V, X, Y.

  • Krok 3:

Po wylosowaniu litery wszyscy wpisują do swoich kolumn słowa z kategorii zaczynające się na wybraną literę. Możliwe jest również wprowadzenie ograniczenia czasowego poprzez wykorzystanie klepsydry odmierzającej czas.

  • Krok 4:

Punkty: Za każde poprawnie wpisane słowo gracz otrzymuje punkty według następującego systemu:

jeśli nikt inny nie wpisał danego słowa, gracz otrzymuje 2 punkty.
jeśli kilku graczy wymieniło to samo słowo – wszyscy otrzymają po 1 punkcie.
jeśli gracz nie wpisał słowa lub wpisał niepoprawne - nie otrzymuje punktów.

Krok 5:

 Zakończenie: zwycięża ten, kto zdobędzie największą ilość punktów.