top FAQ

Szukasz czegoś?

O co chciał(a)byś zapytać?
Te pytania pojawiają się najczęściej. Istnieje duża szansa, że poniżej znajdziesz to, czego szukasz.

OGÓLNE

 1. Dlaczego składniki są wymienione w języku angielskim?

  Lista składników umożliwia osobom cierpiącym na alergie sprawdzenie, czy produkty zawierają nietolerowane przez nie substancje przed zakupem produktu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu jednolitych oznaczeń w całej Europie.

  Z tego względu opracowano międzynarodowe nazewnictwo (INCI: Międzynarodowe Słownictwo Składników Kosmetycznych), którego stosowanie jest wymagane w przypadku wszystkich producentów kosmetyków. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące poszczególnych składników, prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Z przyjemnością udzielimy Ci dalszych informacji.

 2. W jaki sposób testuje się tolerancję skórną produktów NIVEA MEN?

  Przed dopuszczeniem produktów do obrotu starannie testujemy tolerancję skórną naszych produktów. Testy takie przeprowadza nasz Dział ds. Badań oraz dodatkowo niezależne instytuty badawcze. Jednakże nie ma możliwości całkowitego wykluczenia przypadków nietolerancji skórnej, spowodowanej nadmierną wrażliwością danej osoby na jeden ze składników.

 3. Produkty bezalkoholowe: czy produkt faktycznie nie zawiera alkoholu, nawet jeśli wśród jego składników wymieniony jest np. alkohol cetylowy?

  W chemii istnieje grupa substancji łącznie określanych mianem „alkoholi”. Ich stan fizyczny obejmuje płyny i substancje stałe o różnych właściwościach. Wskazanie, że produkt „nie zawiera alkoholu” dotyczy alkoholu etylowego, będącego również składnikiem napojów alkoholowych.

  Stosowany w produktach kosmetycznych alkohol etylowy ma działanie odświeżające i orzeźwiające. W pełnym zestawieniu składników na opakowaniu alkohol etylowy wymienia się jako „alkohol” lub „alkohol, denat.”.  Alkohole alifatyczne (np. alkohol cetearylowy lub lanolinowy) to substancje stałe. Wykorzystuje się je na przykład jako emulgatory, dzięki czemu produkty posiadają właściwą konsystencję. Dodatkowo wykazują działanie nawilżające.

 4. Jaka jest zawartość wody w kremach/balsamach?

  We wszystkich emulsjach na rynku (bez względu na ich producenta) zawartość wody sięga około 70 do 90%. Najnowsze badania naukowe wskazują, że prawidłowe nawilżenie skóry redukuje jej skłonność do podrażnień.

  NIVEA Creme zawiera ok. 70% wody i jest emulsją typu woda-w-oleju. NIVEA Creme od dziesięcioleci cieszy się popularnością dzięki doskonałej tolerancji skórnej i wyjątkowym właściwościom odżywczym.

GOLENIE

 1. Czy lepiej golić się na mokro czy na sucho?

  Zależy w jakim stanie jest Twoja skóra i do czego jesteś przyzwyczajony (np. golenie na sucho zaleca się osobom cierpiącym na przewlekły trądzik). Zaletą golenia na mokro jest jego dokładność, natomiast golenie na sucho to metoda szybsza i wygodniejsza. W obydwu przypadkach powinieneś pomóc skórze szybko zregenerować się po goleniu, stosując odpowiednie produkty pielęgnacyjne po goleniu: np. balsam po goleniu wzbogacony substancjami nawilżającymi i witaminami.

   

 2. Co zrobić, jeśli się zatnę?

  Do powstrzymania krwawienia z niewielkich zacięć najczęściej wystarczy zimna woda. Sztyft antybakteryjny o właściwościach hamujących krwawienie (dostępny w aptekach) pomoże Ci powstrzymać mocniejsze krwawienie.

 3. Moja skóra jest prawie zawsze podrażniona i zaczerwieniona po goleniu. Dlaczego?

  Powodów może być wiele:
  Czy golisz się pod włos?
  Czy zbyt mocno przyciskasz ostrze żyletki?
  Czy używasz silnie zapachowych, zawierających alkohol produktów do golenia?
  Czy po goleniu wycierasz suchą skórę ręcznikiem zamiast osuszać ją przez poklepywanie?
  Czy może używasz golarki elektrycznej i wyrywasz zarost ze skóry? Dzieje się tak często przy ustawieniu golarki na wolne obroty.

  Jeśli problem nie zniknie, zasięgnij porady lekarza dermatologa.

 4. Często wrastają mi włoski zarostu. Dlaczego tak się dzieje i jak mogę tego uniknąć?

  Częstym powodem wrastania włosków zarostu jest niewłaściwe golenie.

  Zasada nr 1 w przypadku golenia na mokro brzmi następująco: nigdy nie gól się pod włos! Goląc się we wszystkich kierunkach szybko wyrywasz zarost, co powoduje nadmierne zmęczenie skóry i może powodować jej podrażnienie. Mocno zrogowaciała skóra może jeszcze bardziej utrudniać wyrastanie zarostu – włosy pozostają pod powierzchnią skóry i wrastają do wewnątrz.

  Wskazówka: Regularne oczyszczanie usuwa martwe komórki skóry. Poza tym pamiętaj również, że bardzo zły stan skóry może zaszkodzić cebulkom włosów, a czasami nawet zakłócić kierunek ich porostu, w wyniku czego włosy mogą rosnąć wzdłuż pod skórą. Wrośnięte włosy można usunąć za pomocą pincety (ostrożnie!), ale tylko jeśli wokół włosa nie pojawiła się jeszcze czerwona otoczka. Kiedy ją zauważysz, zasięgnij porady lekarza dermatologa.

 5. Jaka jest różnica pomiędzy żelem, pianką a kremem do golenia?

  Wybór produktu do golenia tak naprawdę zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

  Zaletą pianki do golenia jest to, że można użyć jej szybko i bezpośrednio po wyciśnięciu z opakowania.

  Natomiast żel do golenia wyciskasz na rękę i nie musisz potrząsać pojemnikiem. Rozprowadzając go okrężnym ruchem między palcami, z niewielkiej ilości żelu uzyskujesz dużą ilość pianki do golenia.

  Golenie za pomocą kremu to metoda klasyczna. Wymaga ona jednak użycia pędzla do golenia. Zwilżonym pędzlem wykonuj okrężne ruchy, aż uzyskasz kremową pianę.

PO GOLENIU

 1. Czy NIVEA MEN oferuje również balsamy po goleniu niezawierające alkoholu?

  Tak! Specjalnie dla skóry wrażliwej oferujemy linię produktów Sensitive NIVEA MEN (białe opakowania). 

 2. Czy mogę obyć się bez balsamu po goleniu?

  Tak, jeśli musisz – ale pamiętaj, że balsamy po goleniu to zwieńczenie odpowiedniego golenia. Codzienne golenie męczy skórę twarzy, a dzięki zastosowaniu właściwych produktów po goleniu równoważysz jego negatywne skutki.

  Produkty po goleniu NIVEA MEN uzupełniają lipidy w skórze, pielęgnując ją i wygładzając po goleniu, a witaminy i prowitaminy chronią ją i wspomagają procesy regeneracyjne skóry.

 3. Moja skóra jest bardzo wrażliwa – piecze, kiedy zastosuję balsam po goleniu. Czy istnieje jakiś inny produkt, który mógłbym stosować?

  Tak. Pieczenie, które odczuwasz spowodowane jest najprawdopodobniej dużą ilością alkoholu i perfum zawartymi w Twoim balsamie po goleniu. Spróbuj zastosować produkt bezzapachowy i niezawierający alkoholu, a tym samym łagodny dla skóry. 

 4. Stosuję balsam po goleniu. Czy powinien on powodować pieczenie po każdym goleniu?

  Oczywiście, że nie. Uczucie pieczenia wywołuje alkohol występujący w większości balsamów  po goleniu. Jako że najważniejszym aspektem stosowania balsamu po goleniu jest pielęgnacja, bez problemu możesz używać produktów zawierających mniej alkoholu lub całkowicie bezalkoholowych. Nie powodują one pieczenia skóry i zapewniają jej optymalną pielęgnację.

PIELĘGNACJA TWARZY

 1. Dlaczego powinienem stosować specjalne produkty do pielęgnacji skóry dla mężczyzn?

  Skóra twarzy mężczyzny różni się od skóry kobiety pod wieloma względami: jest prawie 30% grubsza i zawiera ściślejszą siatkę tkanki tłuszczowej zwanej tkanką podskórną. Ma również lepszą zdolność zatrzymywania wody, dzięki czemu często wygląda na jędrniejszą i bardziej napiętą niż skóra kobiet. Nie ma też takich tendencji do wysuszania, w związku z czym rzadziej tworzą się na niej zmarszczki.

  Zawartość tłuszczu w skórze mężczyzn jest wyższa – stąd też zaskórniki i inne zanieczyszczenia skóry częściej występują u młodych mężczyzn niż u kobiet. System pielęgnacji w czterech krokach opracowany przez zespół badawczy NIVEA MEN – od oczyszczania, golenia i zabiegów po goleniu po pielęgnację skóry – stworzono specjalnie po to, by sprostać tym szczególnym potrzebom.

 2. Co to jest Q10?

  Q10 to występujący w skórze koenzym, zapewniający energię komórkom skóry. Szalone tempo współczesnego życia, stres i inne negatywne czynniki środowiskowe zwiększają zapotrzebowanie skóry na Q10. Regenerujący Krem  Q10 NIVEA MEN zapewnia skórze ten istotny koenzym i umożliwia jej regenerację od wewnątrz.

 3. Czy w zimie / przy niskich temperaturach potrzebuję innych produktów do pielęgnacji twarzy niż latem?

  Niskie temperatury i powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach prowadzą do szybszego wysuszania skóry. Ponieważ zapotrzebowanie skóry na nawilżanie jest wyższe,  zimą zalecamy stosowanie kremów o bogatszej konsystencji, które nie tylko nawilżają skórę, ale i pomagają dłużej utrzymać w niej wilgoć. Oprócz tego zwykle wymagany jest niższy faktor ochrony przeciwsłonecznej. Zimą wskazane jest również stosowanie silniejszego produktu do pielęgnacji na noc.

 4. Dlaczego pod oczami tworzą się cienie i opuchlizna i czy krem pod oczy może temu zapobiec?

  Cienie i opuchlizna pod oczami mogą być spowodowane brakiem snu lub niezdrowym trybem życia. Mikro cyrkulacja wokół oczu jest bardzo słaba, co w bardzo łatwy sposób może prowadzić do spowolnienia procesu odprowadzania odpadów metabolicznych. Brak snu i spożywanie alkoholu mogą doprowadzić do wystąpienia takich zakłóceń i ich ujawnienia się w postaci opuchlizny. Aby usunąć substancje, których rozbicie jest niemożliwe, Twoje żyły ulegają rozszerzeniu. Ponieważ skóra pod oczami jest bardzo cienka (około 0,5 mm w porównaniu z 2 mm w innych obszarach skóry), żyły w tym obszarze uwidaczniają się w postaci ciemniejszego zabarwienia skóry.

  Wmasowanie chłodzącego kremu pod oczy może wyraźnie zredukować cienie pod oczami i opuchliznę.