ciesz-sie-sloncem-o-kazdej-porze-roku

Ciesz się słońcem, o każdej porze roku!

Słońce to wspaniała sprawa. Czekamy na nie po długiej zimie i wypatrujemy każdego poranka, niezależnie od pory roku. Słońce doskonale wpływa na nasze samopoczucie i sprawia, że chce się żyć. Promienie ciepła na twarzy i na całym ciele to cudowne uczucie. Za każdym razem, gdy mamy taką okazję, chętnie wystawiamy twarz w kierunku słońca – jednak, by te chwile przyjemności nie okazały się szkodliwe, zawsze pamiętaj o skutecznej ochronie przed szkodliwym promieniowaniem, gdziekolwiek jesteś. Pamiętaj też, że jesteś na nie narażona niemal wszędzie, nie tylko latem, kiedy spędzasz czas na plaży.

ciesz-sie-sloncem-o-kazdej-porze-roku

WIOSNA: CHROŃ PRZEDE WSZYSTKIM TWARZ


Pierwsze promienie słoneczne na twarzy po zimie to jedna z największych przyjemności. Słońce ładuje nas pozytywną energią i zachęca do częstszych spacerów, spędzania czasu na świeżym powietrzu. Za każdym razem, gdy wybierasz się na spacer czy przejażdżkę rowerową, pamiętaj o kremie do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli planujesz weekendowy wypad poza miasto lub piknik na polanie, nie zaniedbuj właściwej ochrony twarzy przed słońcem. Słomkowy kapelusz i ciemne okulary z pewnością dodadzą Ci szyku, a będą również skutecznie chronić Twoją skórę przed nadmiarem promieni słonecznych. Kapelusz, lub jeśli wolisz, czapeczkę z daszkiem załóż również wtedy, gdy wybierasz się popracować w ogródku i wydaje Ci się, że spędzisz w nim tylko kilka chwil.
SŁOŃCE ZZA SZYBY


Jeśli planujesz jazdę samochodem, pamiętaj, że szkodliwe promienie przenikają przez szyby i również mogą niekorzystnie wpływać na Twoją skórę. To samo dotyczy pomieszczeń biurowych! Jeśli więc na co dzień pracujesz w oszklonym pomieszczeniu, na dodatek z klimatyzacją, narażasz swoją cerę na niekorzystne działanie promieniowania, a dodatkowo na jej przesuszenie. Stąd już niestety bardzo prosta droga do starzenia się skóry. Dlatego tak ważne jest odpowiednia ochrona. Dobry krem na dzień z filtrem SPF skutecznie ochroni Cię przed negatywnym wpływem promieniowania UV, nawet jeśli wydaje Ci się to zbędne, bo większość dnia spędzasz w zamkniętym pomieszczeniu.

ciesz-sie-sloncem-o-kazdej-porze-roku

ciesz-sie-sloncem-o-kazdej-porze-roku

LATO: SŁOŃCE JEST WSZĘDZIE

To, że słońce daje nam się najbardziej we znaki latem, jest oczywiste. Często jednak o ochronie przeciwsłonecznej myślimy tylko wtedy, gdy planujemy wakacje. Tymczasem promienie słoneczne „znajdują” nas wszędzie – w drodze do sklepu, podczas spaceru z psem, czy podczas koncertu pod otwartym niebem. Nawet pół godziny spędzone w pełnym słońcu bez odpowiedniej ochrony może sprawić, że nasza twarz, ramiona i dekolt będą narażone na niekorzystne działanie. Właśnie dlatego o ochronie przeciwsłonecznej powinnaś myśleć za każdym razem, gdy wybierasz się na zewnątrz. Jeśli odkrywasz ramiona i nogi, odpowiednio wcześniej nałóż kosmetyk ochronny, np. z serii NIVEA SUN. Jeśli planujesz choćby „godzinkę” ze swoją pociechą na placu zabaw – koniecznie zabezpiecz także malucha. Idealnie do tego nadaje się np. NIVEA SUN Nawilżający spray ochronny na słońce dla dzieci, który zapewnia niezawodną ochronę wrażliwej skóry dziecka.
Nigdzie słońcem nie można nacieszyć się pełniej, niż na plaży. Spędzając więc beztroskie chwile z najbliższymi na wakacjach, wcześniej zaopatrz się w odpowiednie kosmetyki służące ochronie przeciwsłonecznej. Wybierz odpowiedni dla siebie kosmetyk ze wspomnianej serii NIVEA SUN. Krem z filtrem przeciwsłonecznym nałóż na twarz jeszcze zanim wyjdziesz na plażę. Odpowiedni balsam, np. NIVEA spray do opalania Protect & Refresh nałóż natychmiast po zdjęciu letnich ubrań. Jeśli wypoczywasz nad wodą z dziećmi, postaw na dedykowany dla maluchów kosmetyk, np. NIVEA SUN Balsam ochronny na słońce dla dzieci Swim & Play.


Pamiętaj! Nie tylko w pełnym słońcu jesteś narażona na promieniowanie. 
 
Często błędnie myślimy, że przebywanie w cieniu lub w pomieszczeniu uchroni nas przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Tymczasem to nieprawda. Opala nawet wiatr! Dlatego tak ważna jest stała ochrona przeciwsłoneczna – zawsze i wszędzie. Odpowiednie kremy i akcesoria, takie jak nakrycia głowy, okulary, właściwa odzież sprawią, że wakacje będą zawsze miłym wspomnieniem, a w pozostałe dni w roku będziesz mogła cieszyć się z wszystkich korzyści, jakie niesie słońce. Także wtedy, gdy słońce będzie Cię muskać „tylko” przez okno.