W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

roznice-damsko-meskie

Kosmetyki dla mężczyzn, a kosmetyki dla kobiet - różnice - NIVEA

Czym różnią się kosmetyki dla mężczyzn od kosmetyków dla kobiet?

Mężczyźni pod wieloma względami różnią się od kobiet, dlatego potrzebują pielęgnacji dostosowanej do męskich potrzeb. Zapewniają to kosmetyki dla mężczyzn NIVEA.

Męska skóra – podobna, a jednak inna!

roznice-damsko-meskie

SZUKACIE WSPÓLNEGO GNIAZDKA?

Może najpierw usiądźcie i porozmawiajcie, czego oczekujecie. Dzięki temu dojdziecie do jakiegoś kompromisu. Inaczej wrócicie z pustymi rękami, nie odzywając się do siebie i mając wiele żalu lub pretensji. Dlaczego? Mężczyźni są prości i praktyczni. Dla nich liczy się, czy mają gdzie postawić swoje auto. Czy koszty utrzymania nie będą za wysokie lub czy wszystkie instalacje zostały odpowiednio wyremontowane. My kobiety patrzymy na wszystko emocjonalnie. Dlatego nic dziwnego, jeśli oglądając salon, zadałaś sobie kilka pytań. Jakich? „Czy mogłabym tu codziennie pić kawę?”, „Czy poczuję się tu jak w domu”?

W walce z niedoskonałościami

UNIKALNA KONCEPCJA NAWILŻENIA CIAŁA

Skóra kobiet jest cienka i delikatna, ale też bardziej elastyczna i podatna na rozciąganie. Taka budowa predysponuje do powstawania rozstępów i cellulitu, którego u panów próżno szukać. Natura jest jednak sprawiedliwa i mężczyźni mają inne problemy. Ich pory są rozszerzone, a zaskórniki powstają dużo szybciej. Cera jest przeważnie mieszana lub tłusta, a trądzik intensywny i często trudny do zwalczenia.

PRAWDZIWE ZMYSŁOWE DOŚWIADCZENIE ROZPIESZCZAJĄCEJ PIELĘGNACJI

U kobiet wcześniej rozpoczyna się starzenie, ale postępuje dość wolno i systematycznie. Starzenie skóry mężczyzn jest nagłe i skokowe, a zmarszczki znacznie głębsze i bardziej widoczne. Panowie znacznie szybciej mogą zauważyć u siebie zmarszczki mimiczne, a panie dużo mocniej muszą chronić się przed szkodliwymi promieniami UV. 

Potrzeby pielęgnacyjne

1.       WIELU MĘŻCZYZN MA PODOBNE PROBLEMY ZE SKÓRĄ, CO KOBIETY. 

Dlatego tak ważne jest rozpoznanie właściwego typu cery i dobranie do nich odpowiednich kosmetyków. Zarówno panie, jak i panowie mogą mieć skórę: suchą, mieszaną, tłustą lub wrażliwą.

2.      MĘŻCZYŹNI DUŻO CZĘŚCIEJ MAJĄ SKÓRĘ TŁUSTĄ LUB MIESZANĄ…

… ale około 60 roku życia zmienia się ona na suchą. Dlatego nie warto przywiązywać się do jednego typu kosmetyków i obserwować swoją cerę w zależności od warunków czy wieku.


roznice-damsko-meskie

roznice-damsko-meskie

3.       WARTO PAMIĘTAĆ, ŻE WIELE KOSMETYKÓW DLA KOBIET I MĘŻCZYZN ZAWIERA TE SAME SUBSTANCJE CZYNNE. 

Różnią się jednak ich proporcją, a przede wszystkim konsystencją. Panowie preferują formuły lżejsze, niezbyt tłuste, które szybko się wchłaniają. Trudno przecież spotkać pana używającego kremu o zapachu róży czy fiołków.

4.       PANOWIE, TAK SAMO, JAK PANIE, MOGĄ MYĆ TWARZ PŁYNEM MICELARNYM LUB ŻELEM DO MYCIA TWARZY. 

Powinni za to zwrócić szczególną uwagę na produkty po goleniu i ich skład. Unikać należy alkoholu i mydła, które mogą podrażniać lub zmieniać pH skóry. Warto natomiast, by w produkcie zawarte były składniki łagodzące i przeciwzapalne. Idealny będzie rumianek, lukrecja, allantoina czy zapobiegający wysuszaniu skóry panthenol.