W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

Zimowe sposoby na suche dłonie

Sposoby na suchą i pękającą skórę na dłoniach zimą - NIVEA

Sposoby na suchą i pękającą skórę na dłoniach zimą

Pękająca skóra na dłoniach to nic przyjemnego. Odkryj najważniejszy etap pielęgnacji dłoni z kremem do rąk NIVEA.

nawilżaj skórę

Skutki braku odpowiedniego nawilżenia docierają do nas po dłuższym czasie. Naskórek jest już wtedy lekko czerwony i popękany. Pamiętaj, żeby tego nie ignorować – zwłaszcza zimą.

Zimowe sposoby na suche dłonie

ZIMA ZŁA?

Zima to nie najłatwiejszy czas dla skóry. Niskie temperatury, mróz czy wiatr pozbawiają ją nawilżenia i wpływają na wygląd. Gdy jesteś na dworze, najbardziej cierpią Twoje dłonie. Dlatego lepiej nie zapominać o zakładaniu rękawiczek.

Suche dłonie to problem, który może pojawiać się też w domu lub pracy. Dlatego o odpowiedniej pielęgnacji należy pamiętać również w pomieszczeniach. Na nawilżenie dłoni źle wpływa ogrzewanie i suche powietrze. Negatywne skutki może mieć też mycie rąk raz pod zimną, a raz gorącą wodą. Efekt? Wystarczy jeden dzień bez odpowiedniej pielęgnacji, by zauważyć na rękach szorstką, popękaną i czerwoną skórę. Przywrócenie jej gładkości i dobrego nawilżenia może trwać już o wiele, wiele dłużej.

JAK DBAĆ O GŁADKIE DŁONIE?

Zimowe sposoby na suche dłonie

Przede wszystkim noś rękawiczki. Jednak to nie wszystko, co możesz zrobić. Pamiętaj też o odpowiednim kremie. Powinien zawierać naturalne olejki zmiękczające i regenerujące skórę. Chcesz jeszcze bardziej zadbać o suche dłonie? Skorzystaj z  kilku naszych wskazówek.

 • Nie kąp się i nie bierz prysznica zbyt długo w ciepłej wodzie – powinna ona mieć ok. 32 st. C.
 • Już pod prysznicem staraj się stosować żele, balsamy lub mydła do suchej skóry, jak np. NIVEA Kremowy żel pod prysznic z pielęgnującymi olejkami i prowitaminą B5.
 • Wzięłaś kąpiel lub właśnie umyłaś ręce? Nałóż na dłonie dłonie nałóż jeden z kremów NIVEA z naturalnymi olejkami i technologią HYDRA IQ. Możesz wybrać jedną z kilku wersji.
  - NIVEA Repair&Care Krem Do Rąk – regeneruje i chroni skórę przez 24h.
  - NIVEA błyskawicznie Nawilżający Krem Do Rąk, który nie pozostawia uczucia lepkości.
  - NIVEA intensywnie Pielęgnujący Krem Do Rąk Intensive Care – zapewnia piękny i zadbany wygląd,
  - NIVEA wygładzająco-Odżywczy Krem Do Rąk, który zmiękcza skórę na cały dzień już po jednokrotnym użyciu.
 • Masz nawilżacz powietrza? Wykorzystaj go w pracy lub w domu i ustaw wilgotność powietrza pomiędzy 50-70%.
 • Nawilżaj organizm od środka. Pij dziennie ok. 2 litry wody i unikaj alkoholu. Powoduje on, że szybciej się pocisz i wysuszasz skórę.

REGENERACJA 40+

Pielęgnacja suchej skóry dłoni ma szczególne znaczenie u osób starszych. Dlaczego? Ponieważ gruczoły łojowe produkują odpowiednio dużo sebum tylko u osób młodych. Jego ilość zmniejsza się stopniowo wraz z wiekiem i trzeba się na to przygotować. Jak? Po 40 roku życia warto sięgać po kremy nawilżające. Codziennym rytuałem powinno stać się wcieranie kremu do rąk NIVEA Q10 Plus. Zapobiega on starzeniu się skóry i występowaniu pierwszych zmarszczek. Dłonie stają się ujędrnione, a skóra sprężysta i doskonale nawilżona. Krem ten posiada też filtry UVA/UVB. Chroni skórę przed promieniami słonecznymi i powstawaniem plam.

W pracy, w samochodzie czy na spotkaniu ze znajomymi? Sucha skóra nie wybiera i może przydarzyć Ci się wszędzie. Właśnie dlatego każdy z kremów do rąk NIVEA dostępny jest w poręcznym opakowaniu o pojemności 75 ml. Dzięki temu masz go przy sobie i stosujesz wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Zawsze i wszędzie.Zimowe sposoby na suche dłonie

Nasze rekomendacje dla Ciebie