Jak zrobić manicure japoński?

Jak zrobić manicure japoński?

Ta wyjątkowa metoda pielęgnacji paznokci w Kraju Kwitnącej Wiśni znana jest od wieków. Ostatnio zawitała również do Polski. Cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Co ważne, taki manicure można wykonać nawet samodzielnie. Jak? Podpowiadamy!

Jak zrobić manicure japoński?

Przede wszystkim musimy wyjaśnić, co to manicure japoński. To zabieg maksymalnie odżywiający paznokcie oraz nadający im piękny wygląd. Poleca się go osobom o kruchej, łamliwej płytce. Polubią go również kobiety (oraz mężczyźni) ceniące naturalne, lecz starannie wypielęgnowane paznokcie.

Na czym polega manicure japoński? Podczas zabiegu naciera się paznokcie specjalną pastą o właściwościach odżywczych. Zawiera ona pyłek pszczeli, krzemionkę z Morza Japońskiego, witaminy A i E, a także keratynę. Jej zadanie to intensywne odżywienie – starannie dobrane składniki wiążą wodę, a przy tym poprawiają równowagę wodno-tłuszczową. Co więcej, pasta zapewnia delikatny peeling, a ruchy podczas jej wcierania zwiększają ukrwienie łożyska paznokcia, co poprawia jego kolor. Drugi ważny kosmetyk to puder, który zatrzymuje składniki zawarte w paście. To również zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi oraz gwarancja pięknego kolorytu. W zestawie powinny znaleźć się także polerki, pilniczek dwustronny oraz szpatułka do odsuwania skórek. Gotowe zestawy stworzone do wykonania manicure’u japońskiego są obecnie łatwo dostępne.

Jak zrobić manicure japoński za pomocą wymienionych narzędzi? Musisz perfekcyjnie przygotować skórki, a także płytkę paznokcia, a następnie wetrzeć w nią pastę i puder. Prawidłowo wykonany manicure japoński, sprawia że zyska ona piękny połysk oraz barwę. Paznokcie mają przypominać różową perłę. Efekt naprawdę zachwyca!

Jak zrobić manicure japoński?

Manicure japoński – krok po kroku

Manicure japoński – krok po kroku
Zastanawiasz się, jak zrobić manicure japoński w domu? Z odpowiednim zestawem i odrobiną cierpliwości to nie takie trudne. Zawsze trzeba zacząć od dokładnego umycia rąk. Wybierz w tym celu delikatne mydło w płynie lub klasyczne mydło w kostce. Polecamy Kremowe mydło w płynie NIVEA Creme Soft bądź Mydło w kostce NIVEA Milk. Nie zapomnij także o dokładnej dezynfekcji dłoni! Teraz pora na przejście do akcji.

Zatem, jak wykonać manicure japoński krok po kroku?

  1. Zacznij od dokładnego usunięcia ewentualnych resztek lakieru oraz odtłuszczenia płytki. Paznokcie muszą być idealnie czyste przed podjęciem dalszych kroków.
  2. Teraz pozbądź się odstających, suchych skórek wokół paznokcia. Możesz je tylko odsunąć lub wyciąć.
  3. Manicure japoński krok po kroku obejmuje także nadanie paznokciom idealnego kształtu oraz wyrównanie ich brzegów. Rób to delikatnie i w jednym kierunku.
  4. Czas na zmatowienie płytki paznokcia. Wykorzystaj w tym celu polerkę. Dzięki temu pasta oraz puder wnikną w płytkę. Zachowaj jednak ostrożność, aby nie uszkodzić paznokci!
  5. Na tym etapie sięgnij po pastę. Do jej wtarcia służy specjalna polerka. Pastę zawsze wcieraj w jednym kierunku. Rób to do momentu, w którym płytka zacznie lśnić.
  6. Ostatni, bardzo ważny krok to użycie specjalistycznego pudru. Wciera się go w ten sam sposób, co wcześniej użytą pastę. Zawsze w jednym kierunku i bardzo dokładnie. Zabezpiecza on płytkę, dlatego nie można go pomijać.

Co ważne, w zestawie do manicure japońskiego zwykle znajduje się instrukcja. Zawiera ona jasny przepis na to, jak wykonać manicure japoński za pomocą załączonych akcesoriów w domowych warunkach. Warto wiedzieć, że ten zabieg nawet w salonie kosmetycznym wygląda tak samo. Jak widać, nie ma tu mowy o lakierach, bazach czy odżywkach. Wszystko, czego potrzeba Twoim paznokciom, zawiera pasta.

Manicure japoński – przed i po

Wiele kobiet zastanawia się, czy efekty manicure’u japońskiego są warte zachodu. Zapewniamy, że rezultaty przerosną Twoje oczekiwania! Efekt manicure’u japońskiego przed i po zakłada przejście od matowej, cienkiej płytki do wzmocnionych, twardych oraz zdrowych paznokci. Powinny one pięknie lśnić, ale w bardzo naturalny, dyskretny sposób. Co więcej, regularnie stosując ten zabieg, zauważysz przyspieszony wzrost paznokci oraz większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Mocno natłuszczona płytka nie wymaga malowania. Jak często robić manicure japoński? Najlepsze, długotrwałe rezultaty uzyskasz, wykonując zabieg co 3 tygodnie. Już 3-4 sesje dają świetnie efekty. Tak subtelny, elegancki rezultat sprawia, że z manicure’u japońskiego chętnie korzystają mężczyźni oraz kobiety, który ze względu na pracę nie mogą pozwolić sobie na wyraziste zdobienia.

Pamiętaj też, że ważna jest codzienna pielęgnacja dłoni. Regularnie stosuj delikatne mydła oraz odżywcze kremy do rąk. W ten sposób zadbasz nie tylko o płytkę paznokcia, ale także o kondycję otaczających ją skórek. Ponadto nawet najpiękniejszy manicure nie zrobi dobrego wrażenia, jeśli skóra dłoni będzie przesuszona. Co polecamy? Wypróbuj Regenerujący krem do rąk 3w1 Repair Care. Wszystko to długofalowo wpłynie na kondycję dłoni i paznokci.

Manicure japoński – przed i po

Manicure japoński – przeciwwskazania

Manicure japoński przeznaczony jest dla paznokci łamliwych, których wygląd pozostawia sporo do życzenia. Niestety, duże uszkodzenia płytki i bardzo zły ogólny stan paznokci to już przeciwwskazania do manicure japońskiego. Zakłada on polerowanie płytki oraz dość energiczne wcieranie w nią pasty, dlatego warto zachować rozsądek i nie wykonywać zabiegu na siłę. Z wymienionych względów niewskazany może okazać się manicure japoński po hybrydzie. Choć nie powinna ona szkodzić płytce, często bywa inaczej (zwłaszcza, gdy pozbywasz się lakieru samodzielnie). Zniszczone paznokcie po hybrydzie to dość częsty problem. W takim wypadku lepiej odczekać kilka tygodni i dopiero wtedy wykonać zabieg. W tym czasie postaw na inne domowe zabiegi na ręce i paznokcie.

Manicure japoński w domu wymaga też szczególnej staranności i uważności. Nieostrożne wycinanie skórek może doprowadzić do uszkodzenia płytki paznokcia, a nawet ran oraz infekcji. Przy braku odpowiednich umiejętności lepiej udać się do specjalisty. Decydując się na manicure japoński w domu, trzeba pamiętać o dezynfekcji rąk oraz narzędzi. Wykonanie zabiegu wykluczają też choroby paznokci, rany w ich okolicach, zmiany grzybicze i bakteryjne czy mechaniczne uszkodzenie paznokci.

Dla niektórych kobiet wadą manicure’u japońskiego jest fakt, że uniemożliwia on wykonanie innych stylizacji bez straty uzyskanych do tej pory efektów. Tłusta warstwa pokrywająca płytkę czyni nałożenie zwykłego lakieru właściwie niemożliwym, z kolei przetarcie jej zmywaczem zniszczy efekt pielęgnacyjny. Za to nie ma przeciwwskazań, aby wykonywać manicure japoński w ciąży.

Manicure japoński – przeciwwskazania

Jak wybrać zestaw do manicure japońskiego?

Najlepiej oczywiście sprawdza się gotowy zestaw do manicure japońskiego. Trudno skompletować go samodzielnie ze względu na specyficzne elementy, które zawiera. Mowa tu o pudrze oraz paście do manicure’u japońskiego o wyjątkowo odżywczym składzie. Należy też uwzględnić, że zestaw do manicure japońskiego występuje zarówno w wersji rozbudowanej, jak i mniejszej. Większy, poza pastą, składa się z dwóch polerek ze skóry jelenia. Zielona służy do wcierania pasty w płytkę paznokcia, a różowa do wmasowania pudru. W oryginalnym japońskim zestawie znajdzie się też pilniczek przeznaczony do skracania oraz matowienia paznokci, szpatułka do nabierania pudru i pasty, a także odsuwania skórek. Ostatni element to dwustronna polerka. W mniejszym zestawie znajduje się tylko pilnik, polerka i pasta. Zazwyczaj bardziej opłacalny jest duży komplet. Jeśli chodzi o ewentualne zmiany, weganie mogą również wymienić elementy wykonane ze skóry jelenia na inne. Nie należy jednak rezygnować z pasty i pudru – bez nich efekt zabiegu nie będzie tak zachwycający.

Podsumowując, jeśli Twoje paznokcie potrzebują odżywienia i regeneracji, manicure japoński to coś dla Ciebie! Regularnie wykonywany gwarantuje poprawę ich kondycji. Ponadto to zabieg o bardzo subtelnych efektach wizualnych, dlatego jeśli lubisz naturalny wygląd paznokci, warto spróbować! Tym bardziej że z odpowiednio skomponowanym zestawem, wykonasz go samodzielnie.

Jak wybrać zestaw do manicure japońskiego?