roznice-damsko-meskie

Kosmetyki dla mężczyzn, a kosmetyki dla kobiet, czyli różnice w pielęgnacji

Czym charakteryzują się kosmetyki dla mężczyzn a czym kosmetyki dla kobiet?

Mężczyźni pod wieloma względami różnią się od kobiet, dlatego potrzebują pielęgnacji dostosowanej do męskich potrzeb. Zapewniają to kosmetyki dla mężczyzn od NIVEA MEN.

Różnice damsko-męskie, które widać na skórze

Odmienne potrzeby, odmienne kosmetyki

Skóra kobiet jest cienka i delikatna, ale też bardziej elastyczna i podatna na rozciąganie. Taka budowa predysponuje do powstawania rozstępów i cellulitu, którego u panów próżno szukać. Kosmetyki dla kobiet posiadają składniki zapobiegające powstawaniu celllulitu i rozstępów lub znacznie redukujące ten problem.  Natura jest jednak sprawiedliwa i mężczyźni mają inne problemy. Dlatego kosmetyki dla mężczyzn muszą uwzględniać specyfikę ich cery. Ich pory są rozszerzone, a zaskórniki powstają dużo szybciej. Cera jest przeważnie mieszana lub tłusta, a trądzik intensywny i często trudny do zwalczenia.

Starzenie się skóry u kobiet i mężczyzn

Różnice damsko – męskie związane z różnymi problemami i potrzebami ich skóry narzucają stosowanie odmiennych produktów. Na przykład u kobiet wcześniej rozpoczyna się starzenie, ale postępuje dość wolno i systematycznie. Starzenie skóry mężczyzn jest nagłe i skokowe, a zmarszczki znacznie głębsze i bardziej widoczne. Panowie znacznie szybciej mogą zauważyć u siebie zmarszczki mimiczne, a panie dużo mocniej muszą chronić się przed szkodliwymi promieniami UV. Dlatego kosmetyki dla kobiet mają nieco inne zadania niż kosmetyki dla mężczyzn.

Kosmetyki dla mężczyzn

1.       WIELU MĘŻCZYZN MA PROBLEMY ZE SKÓRĄ.

Skóra mężczyzn sprawia szczególne kłopoty, które wynikają z jej fizjologii: jest znacznie grubsza niż skóra pań, ma więcej naczyń krwionośnych, większe gruczoły łojowe i występuje na niej zarost. Najczęstsze problemy dotyczą zatem pojawiających się na cerze zaczerwienień, zwiększonej suchości (związanej ze stosowaniem produktów do golenia i po goleniu) lub przetłuszczania się (z racji intensywnie działających gruczołów łojowych). Właściwie dobrane kosmetyki dla mężczyzn nie tylko skutecznie zapobiegną występowaniu tego typu problemów, ale również ochronią skórę, zregenerują ją, zapobiegną jej starzeniu, zapewnią uczucie świeżości ii komfortu.

2.      MĘŻCZYŹNI DUŻO CZĘŚCIEJ MAJĄ SKÓRĘ TŁUSTĄ LUB MIESZANĄ…

…ale około 60 roku życia zmienia się ona na suchą. Dlatego nie warto przywiązywać się do jednego typu kosmetyków i obserwować swoją cerę w zależności od warunków czy wieku. Kosmetyki dla mężczyzn powinny być dostosowane do wieku, rodzaju oraz zmieniających się potrzeb ich wymagającej skóry. Bez względu na wiek i wymagania mężczyźni przeważnie poszukują kosmetyków, które posiadają lekką konsystencję, delikatny zapach, szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustego filmu. Wśród kosmetyków dla mężczyzn NIVEA każdy z panów z pewnością znajdzie takie, które spełnią wszystkie jego oczekiwania. 


roznice-damsko-meskie

roznice-damsko-meskie

3.       WARTO PAMIĘTAĆ, ŻE KOSMETYKI DLA MĘŻCZYZN I KOSMETYKI DLA KOBIET ZAWIERAJĄ TE SAME SUBSTANCJE CZYNNE.

Różnią się jednak ich proporcją, a przede wszystkim konsystencją. O ile panowie preferują kosmetyki o lekkiej formule, kobiety sięgają po różne produkty: począwszy od tych delikatnych i szybko wchłaniających się po te, które są nieco cięższe i tłustsze. Wybór ten często uwarunkowany jest nie tylko odmiennymi potrzebami ich skóry, ale i porą roku czy dnia, w której panie aplikują dany kosmetyk (na noc stosują kremy odżywcze, natłuszczające, odbudowujące, rano chętniej sięgają po lekkie, delikatne, szybko przyswajane przez cerę, stanowiące bazę pod makijaż lub matujące skórę). Różnice damsko – męskie dotyczą również preferowania przez każdą z płci innych aromatów. Kosmetyki dla kobiet charakteryzują się bogatą gamą aromatów. Kobiety rzadko decydują się na kosmetyki bezzapachowe. Odpowiednia woń ma dla pań kluczowe znaczenie. Intrygujące kompozycje zapachowe sprawiają, że kosmetyki dla kobiet (oprócz tego, że pielęgnują i podkreślają urodę) rozbudzają zmysły i dostarczają nieopisanej przyjemności związanej z ich stosowaniem.

4.       PŁYN MICELARNY LUB ŻEL DO MYCIA TWARZY - ULUBIONY PRODUKT KAŻDEJ KOBIETY.

Mimo, że żele do mycia twarzy oraz płyny micelarne mogą być stosowane przez panie i panów, zdecydowanie częściej sięga po nie płeć piękna. Tego typu kosmetyki dla kobiet swą popularność zawdzięczają kompleksowemu działaniu: oczyszczają, skutecznie usuwają makijaż, odświeżają, pielęgnują, nawilżają cerę i posiadają właściwości kojące. Nic dziwnego, że każda pani posiada taki produkt w swojej łazience.