roznice-damsko-meskie

Gruboskórni mężczyźni      i delikatne kobiety

Czyli różnice w skórze damskiej i męskiej
Mężczyźni i kobiety różnią się od siebie zarówno pod względem psychiki, fizjonomii, jak i cery. Ich skóra jest grubsza, bardziej wytrzymała i znacznie wolniej się starzeje. Ale czy to jedyne różnice?

Męska skóra – podobna, a jednak inna

SZUKACIE WSPÓLNEGO GNIAZDKA?


Może najpierw usiądźcie, porozmawiajcie czego oczekujecie i dojdźcie do kompromisu. Inaczej wrócicie z pustymi rękami, nie odzywając się do siebie i mając wiele żalu lub pretensji. Dlaczego? Mężczyźni są prości
i praktyczni – dla nich liczy się, czy mają gdzie postawić swoje auto, czy koszty utrzymania nie będą za wysokie lub czy wszystkie instalacje zostały odpowiednio wyremontowane. My kobiety patrzymy na wszystko emocjonalnie. Dlatego nic dziwnego, jeśli oglądając salon zadałaś sobie pytanie: „Czy mogłabym tu codziennie pić kawę?”, „Czy poczuję się tu jak w domu”?

W walce z niedoskonałościami

UNIKALNA KONCEPCJA NAWILŻENIA CIAŁA
Skóra kobiet jest cienka i delikatna, ale też bardziej elastyczna i podatna na rozciąganie. Taka budowa predysponuje do powstawania rozstępów i cellulitu, którego u panów próżno szukać. Natura jest jednak sprawiedliwa i mężczyźni mają inne problemy. Ich pory są rozszerzone, a zaskórniki powstają dużo szybciej. Cera jest przeważnie mieszana lub tłusta, a trądzik intensywny i często trudny do zwalczenia.

PRAWDZIWE ZMYSŁOWE DOŚWIADCZENIE ROZPIESZCZAJĄCEJ PIELĘGNACJI

U kobiet wcześniej rozpoczyna się starzenie, ale postępuje dość wolno i systematycznie. Starzenie skóry mężczyzn jest nagłe i skokowe, a zmarszczki znacznie głębsze i bardziej widoczne. Panowie znacznie szybciej mogą zauważyć u siebie zmarszczki mimiczne, a panie dużo mocniej muszą chronić się przed szkodliwymi promieniami UV. 

Potrzeby pielęgnacyjne

1.       WIELU MĘŻCZYZN MA PODOBNE PROBLEMY ZE SKÓRĄ, CO KOBIETY. 

Dlatego tak ważne jest rozpoznanie właściwego typu cery i dobranie do nich odpowiednich kosmetyków. Zarówno panie, jak i panowie mogą mieć skórę: suchą, mieszaną, tłustą lub wrażliwą. 

2.      MĘŻCZYŹNI DUŻO CZĘŚCIEJ MAJĄ SKÓRĘ TŁUSTĄ LUB MIESZANĄ…
… ale około 60 roku życia zmienia się ona na suchą. Dlatego nie warto przywiązywać się do jednego typu kosmetyków i obserwować swoją cerę
w zależności od warunków czy wieku. 

3.       WARTO PAMIĘTAĆ, ŻE WIELE KOSMETYKÓW DLA KOBIET I MĘŻCZYZN ZAWIERA TE SAME SUBSTANCJE CZYNNE. 

Różnią się jednak ich proporcją, a przede wszystkim konsystencją. Panowie preferują formuły lżejsze, niezbyt tłuste, które szybko się wchłaniają Trudno przecież spotkać pana używającego różowego kremu o zapachu róży czy fiołków. 

4.       PANOWIE, TAK SAMO JAK PANIE, MOGĄ MYĆ TWARZ PŁYNEM MICELARNYM LUB ŻELEM DO MYCIA TWARZY. 
Powinni za to zwrócić szczególną uwagę na produkty po goleniu i ich skład. Unikać należy alkoholu i mydła, które mogą podrażniać lub zmieniać pH skóry. Warto natomiast, by w produkcie zawarte były składniki łagodzące i przeciwzapalne, takie jak: rumianek, lukrecję, allantoina czy zapobiegający pieczeniu i wysuszaniu skóry panthenol.