ach-te-loki

Ach, te loki!

Jeśli jesteś posiadaczką naturalnie kręconych włosów, możesz czuć się szczęściarą... Ale czy zawsze? Kręcone włosy są ozdobą tylko wówczas, gdy wyglądają zdrowo i się nie puszą. Często jest tak, że zamiast bycia powodem do dumy, przyprawiają swe właścicielki o prawdziwy zawrót głowy.


ZACZNIJ OD OKIEŁZNANIA

To prawda, że kręcone włosy mają to do siebie, że bywają nieposłuszne i są trudne do okiełznania... ale tylko wtedy, gdy zajmujesz się nimi w niewłaściwy sposób. Ponieważ ten typ włosa jest bardzo delikatny, wymaga szczególnej pielęgnacji, dedykowanych kosmetyków i odpowiedniego traktowania. Jeśli do tej pory Twoje loki przysparzały Ci więcej kłopotów niż radości, spróbuj wprowadzić do ich pielęgnacji kilka zmian. Dzięki nim, Twoja fryzura zyska zdrowy blask, a Ty będziesz zadowolona ze swojego wyglądu.

Postaw na właściwą pielęgnację, z użyciem dedykowanych kosmetyków. Pamiętaj, że mocne szarpanie przy rozczesywaniu niszczy skręt i strukturę włosa – rób więc to delikatnie i powoli, używając drewnianego grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami. Nigdy też nie czesz włosów, kiedy są suche! Loki nie lubią suszarek, ale jeśli nie masz wyjścia i musisz jej użyć – zastosuj taką, która ma dyfuzor. Na wilgotne, osuszone bawełnianym ręcznikiem włosy nałóż odpowiedni kosmetyk, np. balsam do włosów NIVEA Flexible Curls & Care, który podkreśli skręt i pomoże Ci utrzymać kontrolę nad lokami. Jeśli chcesz spiąć niesforne loczki, użyj odpowiednio dużej klamry lub spinki, a jeśli wolisz gumkę – wybierz taką, która będzie wykonana z materiału i pozbawiona metalu.


Jeśli chcesz, by Twoja fryzura była trwała, a loki wyglądały sprężyście i zjawiskowo – użyj pianki do włosów NIVEA Flexible Curls & Care. Dzięki niej uzyskasz efekt elastycznego utrwalenia na 24 godziny. Twoje włosy będą miękkie w dotyku, wzmocnione i nie będą się puszyć, ani sklejać.

BĄDŹ DLA NICH DELIKATNA

Twoje kręcone włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, jeśli chcesz zachować ich zdrowy wygląd. Będą one prawdziwą ozdobą Twojej twarzy – wystarczy tylko odpowiednio o nie dbać. Pamiętaj, że są delikatne, i tak należy się z nimi obchodzić. Dedykowane kręconym i falowanym włosom produkty pielęgnacyjne z pewnością pomogą Ci utrzymać ich doskonałą kondycję. Wybieraj łagodne szampony, np. NIVEA Classic Care i rozczesuj je tylko wtedy, gdy są wilgotne, używaj odpowiednich balsamów i odżywek, tzn. takich, które będą podkreślać Twoje loki, a nie je obciążać. Nie zaniedbuj też wizyt u fryzjera – pamiętaj, że regularne podcinanie końcówek poprawi wygląd Twoich loków i nada im lekkości. Twój fryzjer z pewnością doradzi Ci, jak często powinnaś go w tym celu odwiedzać.