Cera mieszana

Wskazówki pielęgnacyjne i kremy do cery mieszanej

Jak osiągnąć idealną równowagę

Cera mieszana to przypadek szczególny: łączy w sobie dwa rodzaje skóry, dlatego część cery jest sucha, podczas gdy inne jej partie są tłuste lub z tendencją do niedoskonałości. Właśnie dlatego wybierz dla niej idealne kosmetyki do cery mieszanej!

Czym wyróżnia się cera mieszana?

Cera mieszana wyróżnia się przede wszystkim tym, że na skórze występuje tłustsza od pozostałych strefa T, obejmująca czoło, podbródek i nos. Cera na policzkach jest z kolei normalna lub sucha. Pielęgnując skórę, musisz pamiętać o różnych właściwościach jej poszczególnych partii.

Czy już zawsze będziesz mieć cerę mieszaną?

Już zawsze cera mieszana

Cera mieszana to głównie problem osób młodych. W ciągu naszego życia poszczególne obszary skóry stopniowo dostosowują się do siebie albo cała skóra staje się wraz z wiekiem suchsza.

Czym wyróżnia się cera mieszana?

Cera mieszana zawdzięcza swoją nazwę temu, że składa się z dwóch rodzajów skóry: normalnej lub wręcz suchej oraz tłustej, z problemami.

Skóra strefy T, obejmująca czoło, nos i podbródek, jest tłustsza od reszty skóry. Jest błyszcząca i ze skłonnością do zabrudzeń, gdyż gruczoły łojowe w tej części twarzy są wyjątkowo aktywne. Cera na policzkach jest z kolei normalna lub sucha. 
 
Wybierz specjalnie dostosowane kremy do cery mieszanej, aby pomóc przywrócić właściwy poziom nawilżenia skóry.

Wybierz krem nawilżający do cery mieszanej. Przywróć równowagę swojej skórze

Strefa T, charakterystyczna dla osób, u których występuje cera mieszana, obejmująca czoło, nos i podbródek, szybko staje się zbyt tłusta pod wpływem stosowanych produktów do pielęgnacji. Z drugiej jednak strony w przypadku braku pielęgnacji skóra podbródka ulega wysuszeniu, powodując poczucie naprężenia. To dlatego wybierz dla niej specjalnie dostosowany krem do cery mieszanej.

Przywracanie równowagi – etap 1: oczyszczanie

Codzienne oczyszczanie to szczególne wyzwanie: strefę T należy delikatnie oczyszczać z substancji oleistych, aby uniknąć powstawania zaskórników i pryszczy, starając się jednocześnie nie obniżyć poziomu nawilżenia obszarów suchych. Wybierz do tego płyn micelarny URBAN SKIN DETOX od NIVEA.

Pamiętaj, by oczyszczać skórę nie częściej niż dwa razy dziennie – rano i wieczorem. W przeciwnym razie wrażliwe partie skóry staną się jeszcze bardziej wysuszone. 
Wskazówka: stosuj delikatny żel myjący. Dokładnie oczyszcza, przeciwdziałając podrażnieniom. Następnie użyj toniku do twarzy, by stonizować zwłaszcza tłustą strefę T. NIVEA oczyszczający tonik do twarzy pozwala utrzymać naturalny poziom nawilżenia skóry.

Makijaż a krem nawilżający do cery mieszanej

Czy w ciągu dnia zdarza się, że musisz wielokrotnie poprawiać makijaż? To jedna z cech cery mieszanej. Strefa T, obejmująca czoło, nos i podbródek, szybko zaczyna błyszczeć. Dowiedz się, jaki krem nawilżający do cery mieszanej stosować, by Twój makijaż wyglądał pięknie przez cały dzień.

Alternatywa dla podkładu

Matujący krem do cery mieszanej
Wybierz Matujący krem nawilżający na dzień od NIVEA i rozpieść swoją cerę. To lekki i szybko wchłaniający się krem nawilżający do cery mieszanej. Dzięki niemu Twoja skóra będzie pełna życia i chroniona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz stresem oksydacyjnym.

Przeciwzmarszczkowy krem do cery mieszanej
Wybierz krem do cery mieszanej NIVEA Q10 POWER Przeciwzmarszczkowy + Redukcja Widoczności Porów z filtrem SPF 15 i Koenzymem Q10. Jego formuła, stworzona specjalnie z myślą o skórze mieszanej i wzbogacona o Ekstrakt z Alg, skutecznie walczy ze zmarszczkami oraz liniami mimicznymi sprawiając, że skóra staje się widocznie bardziej jędrna.

Piękna skóra dzięki koloryzującemu kremowi na dzień

Joga

Koloryzujące kremy na dzień sprawdzają się zwłaszcza u osób uprawiających sport, gdyż nie blokują porów skórnych. Ten lekki krem idealnie zastępuje podkład lub puder w sytuacjach wiążących się z intensywnym poceniem, zapewniając gładszą skórę.

Zobacz także