W naszej Polityce Prywatności wprowadziliśmy zmiany dotyczące m.in. zasad profilowania i przetwarzania danych osobowych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Cera mieszana

Wskazówki pielęgnacyjne dla cery mieszanej

Jak osiągnąć idealną równowagę

Cera mieszana to przypadek szczególny: łączy w sobie dwa rodzaje skóry, dlatego część cery jest sucha, podczas gdy inne jej partie są tłuste lub z tendencją do niedoskonałości. Pokażemy Ci, jakiej pielęgnacji potrzebuje cera mieszana.

Czym wyróżnia się cera mieszana?

Cera mieszana wyróżnia się przede wszystkim tym, że na skórze występuje tłustsza od pozostałych strefa T, obejmująca czoło, podbródek i nos. Cera na policzkach jest z kolei normalna lub sucha. Pielęgnując skórę, musisz pamiętać o różnych właściwościach jej poszczególnych partii.

Czy już zawsze będziesz mieć cerę mieszaną?

Już zawsze cera mieszana

Cera mieszana to głównie problem osób młodych. W ciągu naszego życia poszczególne obszary skóry stopniowo dostosowują się do siebie albo cała skóra staje się wraz z wiekiem suchsza.

Czym wyróżnia się cera mieszana?

Cera mieszana zawdzięcza swoją nazwę temu, że składa się z dwóch rodzajów skóry: normalnej lub wręcz suchej oraz tłustej, z problemami.

Skóra strefy T, obejmująca czoło, nos i podbródek, jest tłustsza od reszty skóry. Jest błyszcząca i ze skłonnością do zabrudzeń, gdyż gruczoły łojowe w tej części twarzy są wyjątkowo aktywne. Cera na policzkach jest z kolei normalna lub sucha. 
 
Wybierz produkty do pielęgnacji specjalnie dostosowane do Twojego rodzaju cery, aby pomóc przywrócić właściwy poziom nawilżenia skóry.

Przywróć równowagę swojej skórze

Charakterystyczna dla osób, u których występuje cera mieszana strefa T, obejmująca czoło, nos i podbródek, szybko staje się zbyt tłusta pod wpływem stosowanych produktów do pielęgnacji. Z drugiej jednak strony w przypadku braku pielęgnacji skóra podbródka ulega wysuszeniu, powodując poczucie naprężenia.

Przywracanie równowagi – etap 1: oczyszczanie

Codzienne oczyszczanie to szczególne wyzwanie: strefę T należy delikatnie oczyszczać z substancji oleistych, aby uniknąć powstawania zaskórników i pryszczy, starając się jednocześnie nie obniżyć poziomu nawilżenia obszarów suchych. Orzeźwiająca pianka oczyszczająca od NIVEA

Pamiętaj, by oczyszczać skórę nie częściej niż dwa razy dziennie – rano i wieczorem. W przeciwnym razie wrażliwe partie skóry staną się jeszcze bardziej wysuszone. 
Wskazówka: stosuj delikatny żel myjący. Dokładnie oczyszcza, przeciwdziałając podrażnieniom. Następnie użyj toniku do twarzy, by stonizować zwłaszcza tłustą strefę T. NIVEA oczyszczający tonik do twarzy pozwala utrzymać naturalny poziom nawilżenia skóry.

Przywracanie równowagi – etap 2: pielęgnacja

Wyzwanie, któremu muszą sprostać osoby o cerze mieszanej, pragnące zapewnić jej pielęgnację, polega na niedopuszczeniu do zbytniego przetłuszczenia tłustych partii skóry. Osoby te muszą także pamiętać, że jej suche partie potrzebują intensywnego nawilżenia. 

Wskazówka: pamiętaj, by używać lekkiego kremu o niskiej zawartości substancji oleistych oraz by nakładać go w mniejszych ilościach na czoło, nos i podbródek. Ważne, by krem działał nawilżająco, a jednocześnie był lekki. Oczywiście możesz stosować ten sam krem na obie partie skóry. Pamiętaj jednak, by wybrać krem specjalnie dostosowany do Twojego rodzaju skóry, taki jak Matujący krem nawilżający do cery tłustej oraz mieszanej z witaminą E. Jeśli chodzi o okolice oczu, najlepiej stosować krem stworzony specjalnie dla tej wrażliwej skóry.
product-stage-bg

Indywidualna pielęgnacja dostosowana do potrzeb cery mieszanej

Oto jak cera mieszana zmienia się w zależności od pory roku

Cera mieszana zimą

Cera mieszana zimą

Zimą zawsze pamiętaj o ochronie przed mrozem!

Cera mieszana latem

Cera mieszana latem

Latem tłusta część cery mieszanej jest jeszcze bardziej błyszcząca. W kwestii pielęgnacji skóry należy zawsze pamiętać, że zmienia się ona w zależności od pory roku. Latem zawsze pamiętaj o ochronie przed słońcem!

Cera mieszana: makijaż

Czy w ciągu dnia zdarza się, że musisz wielokrotnie poprawiać makijaż? To jedna z cech cery mieszanej. Strefa T, obejmująca czoło, nos i podbródek, szybko zaczyna błyszczeć. Dowiedz się, jaki makijaż stosować w przypadku cery mieszanej oraz jak zachować promienną cerę przez cały dzień.

Alternatywa dla podkładu

Koloryzujący krem na dzień nie tylko chroni skórę, ale także zapewnia nieskazitelną cerę. 5w1 Upiększający Krem Nawilżający od NIVEA wygładza, pokrywa, nawilża oraz chroni skórę. Zawiera minerały, prowitaminę B5 oraz odrobinę podkładu. Zamiast podkładu możesz użyć koloryzującego kremu na dzień. Choć kryje trochę słabiej, zapewnia skórze dodatkową pielęgnację.

Piękna skóra dzięki koloryzującemu kremowi na dzień

Joga

Koloryzujące kremy na dzień sprawdzają się zwłaszcza u osób uprawiających sport, gdyż nie blokują porów skórnych. Ten lekki krem idealnie zastępuje podkład lub puder w sytuacjach wiążących się z intensywnym poceniem, zapewniając gładszą skórę.

Zobacz także