Sposoby na opuchnięte i podkrążone oczy

POŻEGNAJ OPUCHNIĘTE POWIEKI I KRĘGI POD OCZAMI

Nieprzespane noce, tęsknota za ukochanym, spędzanie całych dni przed ekranem komputera – istnieje wiele przyczyn, dla których możemy mieć opuchnięte powieki po przebudzeniu lub pokrążone oczy. Objawy ustępują z czasem, jednak istnieje kilka sposobów na ich szybsze ukojenie. Co na opuchnięte oczy? Dowiesz się z naszego artykułu!

Opuchnięte i podkrążone oczy - przyczyny

Następny ranek

Dlaczego miewamy opuchnięte oczy rano?

Opuchnięte powieki po nocy to najczęściej znak, że nie zaznaliśmy wystarczającej ilości snu. Po dzikiej imprezie albo nocy zarwanej nad pracą czy zadaniami, ciało cierpi z powodu przemęczenia. Brakuje mu też płynów, tlenu i minerałów – także w skórze wokół naszych oczu. Powieki zbudowane są z bardzo cienkiej warstwy skóry, a znajdująca się pod nią tkanka jest luźna i miękka. Nie zawiera wiele tłuszczu, ale jest usiana krwionośnymi oraz chłonnymi naczynkami. Na niewielkiej powierzchni przelewa się wiele substancji ciekłych, a ich niedobór w wyniku braku snu prowadzi do puchnięcia. Opuchnięte oczy powstają kiedy we wspomnianej tkance gromadzą się płyny limfatyczne – może to wynikać z przemęczenia, ale także z małej przepuszczalności ścian naczynek, lub genetycznych predyspozycji oraz starzenia się skóry.

Czy można zapobiec opuchniętym oczom po imprezie?

Na brak snu niewiele można poradzić, opuchnięte powieki rano są nieuniknione. Jednak dobre przygotowanie przed imprezą pomoże Ci szybko odzyskać świeży wygląd, nawet po nieprzespanej nocy. Zobacz, o czym należy pamiętać, aby zredukować widoczność podkrążonych i opuchniętych oczu:

  • Nawadniaj ciało. Pij co najmniej jedną szklankę wody do każdego drinka czy lampki wina, a zminimalizujesz problem, jakim będą następnego dnia opuchnięte oczy.
  • Równie ważne jest picie dużych ilości wody lub świeżo wyciskanego soku następnego ranka po zabawie, bo dzięki temu organizm pozostanie dobrze nawodniony.
  • Niestety opowieści o tym, że krótka drzemka pozwala zrównoważyć efekty nieprzespanej nocy, należy włożyć między bajki. Organizm nie potrafi magazynować odpoczynku i będzie tak samo zmęczony jak bez dodatkowej dawki snu.

Co na opuchnięte oczy?

Nie zmrużyłaś oka? Niestety, najpewniej czekają Cię opuchnięte powieki o poranku. Jednak nie martw się, podsuniemy Ci wskazówki, dzięki którym szybko sobie poradzisz z opuchlizną i podkrążonymi oczami.

Zimne okłady na opuchnięte oczy

Ochłoda to szybkie panaceum na opuchnięte powieki. Chłód jest przyjemny i zmniejsza opuchliznę. Rozpieść skórę w okolicy oczu chłodnym okładem z ogórka. Nie tylko zredukuje opuchliznę, ale także nawilży skórę, działając korzystnie na kręgi pod oczami.

Jeśli rano musisz się spieszyć i nie masz czasu na okład z ogórka, przyłóż na opuchnięte powieki chłodne łyżeczki deserowe. Aby osiągnąć lepsze rezultaty, włóż na noc łyżeczki do zamrażarki. Te domowe sposoby na opuchnięte oczy naprawdę działają!

Ochłoda

Krem na podkrążone oczy

Inny sposób na opuchnięte i podkrążone oczy to delikatny masaż. Wykorzystaj do niego kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy. Jak go wykonać? Łagodnie i bardzo delikatnie wmasuj krem w okolice oczu - aplikuj produkt kolistymi ruchami od zewnątrz, lekko go wklepując, jeśli to konieczne. Użyj serdecznego palca, gdyż ma najdelikatniejsze opuszki. Czynność ta nie tylko ochłodzi i odświeży skórę, ale pozwoli też odpłynąć płynom limfatycznym. Tylko pamiętaj - nie naciskaj zbyt mocno!


Sen

Regenerujący sen

Solidna dawka snu pomaga w leczeniu wielu krótkotrwałych dolegliwości – również opuchnięte oczy, zwłaszcza gdy właśnie brak snu był ich przyczyną! Podczas odpoczynku ciało samo się regeneruje. Idealny czas snu wynosi siedem godzin, dzięki czemu opuchlizna wokół oczu ma szansę zniknąć. Kluczowe jest, by w pokoju panowała odpowiednia temperatura i żeby podczas snu leżeć w wygodnej pozycji. Temperatura w sypialni nie powinna przekraczać 18 stopni Celsjusza. W ciągu dnia też powinnaś podarować oczom odrobinę odpoczynku. Sen i wypoczynek to niezawodny sposób na opuchnięte powieki.

product-stage-bg

Demakijaż jest kluczowy w pielęgnacji okolic oczu

Uniknij opuchniętych oczu dokładnie usuwając makijaż

Nigdy, przenigdy nie śpij w makijażu! Postaw na oczyszczanie twarzy nawet gdy wracasz z imprezy nad ranem, poświęć 3 minuty na dokładne oczyszczenie powiek. Wykorzystaj do tego dedykowany, delikatny płyn do demakijażu oczu. Jeśli tego nie zrobisz, tylko pogłębisz problem opuchniętych i podkrążonych oczu rano. Skóra pod warstwą kosmetyków nie oddycha, a dodatkowo się wysusza, co prowadzi do większego gromadzenia się płynu limfatycznego w tkankach. Po przebudzeniu, oczy mogą być nie tylko opuchnięte ale także podrażnione. Nie zmywając makijażu przed pójściem do łóżka, popełniasz największy kosmetyczny grzech z możliwych.

Zmywanie makijażu

Jak zatuszować podkrążone oczy?

Porady na opuchnięte i podkrążone oczy

  • Nie ukrywaj opuchlizny pod warstwą korektora, który tylko niepotrzebnie ją podkreśli.
  • Nie używaj jasnego cienia do powiek, gdyż podkreśli opuchnięte powieki.
  • Nałóż odrobinę tuszu na końcówki rzęs, a następnie narysuj kreskę na górnej powiece. Dzięki temu oczy będą wyglądały na większe.
  • Odwróć uwagę od oczu, malując usta szminką.
  • Aby ukryć bladość, można też nałożyć róż na policzki. Subtelny rumieniec doda Twojej twarzy powiewu