W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój

Bierzemy odpowiedzialność

„Pielęgnacja” to dla nas nie tylko segment głównej działalności, ale i podstawowa wartość polegająca na odpowiedzialność za ludzi i ich otoczenie.

Nasza ścieżka zrównoważonego rozwoju

NIVEA to synonim zaufania i jakości – to dlatego w duchu zrównoważonego rozwoju nieustannie pracujemy nad ograniczaniem oddziaływania naszych produktów na środowisko. Nasze działania skupiają się wokół „pielęgnacji”. Dzięki temu możemy być pewni, że w centrum wszystkich naszych działań pozostaje człowiek.

Wyszukiwanie filmów NIVEA

Filmy NIVEA, w których się zakochasz

Czy znasz już film, w którym dziewczyny zwierzają się kiedy ich #Mamamiałarację? A może nie widziałeś jeszcze co dzieci odpowiadają na trudne pytania: kim jest Dziadek?, czym zajmuje się Tata?, czy co to jest bliskość? Tutaj możesz w wolnej chwili obejrzeć niektóre z naszych najlepszych filmów.

Wysokiej jakości surowce pozwalające uzyskać wysokiej jakości produkty

Niektóre z surowców, których używamy do wyrobu produktów, mają ograniczone zasoby i nie ma gwarancji, że w przyszłości nadal będą dostępne. Dlatego wspieramy pozyskiwanie surowców ze zrównoważonych upraw i nieustannie pracujemy nad rozwijaniem alternatywnych rozwiązań, które pomogłyby nam utrzymać standardy wysokiej jakości.

Ku olejowi palmowemu ze zrównoważonych upraw

Beiersdorf nie pozyskuje żadnego rodzaju oleju palmowego do produkcji kosmetyków ani nie produkuje żadnych przetworzonych substancji pochodzących z pnia palm kokosowych lub ziaren palmowych. Niemniej zgodnie z praktyką stosowaną w przemyśle kosmetycznym, niektóre produkty wzbogacamy o niezbędne dodatki, takie jak emulgatory czy środki powierzchniowo czynne. Zazwyczaj są one wytwarzane z olejów mineralnych i roślinnych, takich jak olej kokosowy, rzepakowy lub nawet palmowy czy pozyskiwany z ziaren palmowych. 

Od lat utrzymujemy ścisłą współpracę z dostawcami w celu zapewnienia większej przejrzystości na poziomie łańcucha dostaw, aby proces od pozyskania surowca do wytworzenia jego pochodnych przebiegał w duchu zrównoważonego rozwoju, a także by wspierać rozwój i zwiększać obszary zrównoważonych upraw olejów kokosowego i z ziaren palmowych. Poza pracami realizowanymi w ramach „Okrągłego Stołu na rzecz Zrównoważonej Produkcji Oleju Palmowego” (RSPO) angażujemy się w prace nowo powstałego Forum na rzecz Zrównoważonej Produkcji Oleju Palmowego (FONAP), a także dbamy o dalszy rozwój istniejących kryteriów certyfikacji. 

W ostatnich latach osiągnęliśmy znaczący postęp w promocji stosowania oleju z ziaren palmowych ze zrównoważonych upraw. Dokładamy wszelkich starań, aby pozyskiwać te składniki wyłącznie z certyfikowanych, zrównoważonych źródeł („Certyfikat oleju z ziaren palmowych ze zrównoważonych upraw”). Pracujemy również nad wprowadzeniem procesu segregacji olejów palmowych (z ziaren palmowych) oraz ich pochodnych przy jednoczesnym zachowaniu minimalnego bilansu masy. Chcemy to osiągnąć przed 2020 rokiem. Dopóki nie dokona się ostateczna zmiana, Beiersdorf będzie nabywać swoje certyfikaty za pośrednictwem platformy „GreenPalm”. W 2014 roku 100% ekwiwalentów olejów palmowych oraz olejów z ziaren palmowych zawartych w surowcach objętych było certyfikatami.

Ponadto na stronie z informacjami o produkcie znaleźć można zestawienie składników stosowanych w produkcji naszych ulubionych kosmetyków.

POKAŻ PRODUKTY

Ziarna palmowe

Beiersdorf wspiera pozyskiwanie oleju palmowego ze zrównoważonych upraw

Alternatywy dla testów na zwierzętach

W 2004 roku UE zakazała przeprowadzania testów na zwierzętach na potrzeby produkcji kosmetyków, a w 2013 roku objęła zakazem testy na zwierzętach prowadzone na potrzeby produkcji składników tych kosmetyków. Firma Beiersdorf zrezygnowała z testów na zwierzętach we wszystkich obszarach, w których było to możliwe dużo wcześniej.

Nad opracowywaniem tak zwanych metod „in vitro” alternatywnych dla testów na zwierzętach pracujemy od ponad 20 lat.

Nad opracowywaniem tak zwanych metod „in vitro” alternatywnych dla testów na zwierzętach pracujemy od ponad 20 lat.

Niezależnie od wprowadzonego zakazu Beiersdorf wciąż za niezwykle ważne uważa rozwijanie i wdrażanie metod alternatywnych. Od ponad 20 lat Beiersdorf skutecznie angażuje się w prace zrzeszeń i stowarzyszeń zawodowych, rozwijając metody in-vitro alternatywne dla testów na zwierzętach. Jesteśmy jedną z wiodących, najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej odbieranych firm zajmujących się tego typu badaniami na świecie.

Aktywnie promujemy istniejące metody alternatywne dla testów na zwierzętach. Pragniemy, żeby były wprowadzane na całym świecie przez kolejnych ustawodawców i władze. Ponadto wspieramy wysiłki naukowców zmierzające ku stworzeniu nowych, brakujących metod alternatywnych, zapewniając dostęp do wyspecjalizowanego personelu i zasobów finansowych.

Mniej odpadów przy utrzymaniu niezmiennej jakości

Regardless of whether the material is plastic, glass, metal, cardboard or paper, we're constantly working on reducing the amount of material we use. Wherever possible, we apply the sustainability criteria; avoid, reduce, reuse and recycle to all of our packaging innovations. Today, nearly 100% of our packaging materials are recyclable.

Prawie 100% materiałów, z których wykonujemy opakowania nadaje się do recyklingu

Stale pracujemy nad ulepszaniem naszych produktów i opakowań. Niezależnie od tego, czy używamy plastiku, szkła, metalu, kartonu czy papieru, zawsze staramy się zminimalizować ilość stosowanego materiału. I odnosimy ogromne sukcesy – prawie 100% materiałów, z których dziś wykonujemy opakowania nadaje się do recyklingu. Jednym z przykładów sukcesu jest zmiana dotycząca naszego balsamu do ciała NIVEA. Opracowanie innego opakowania pozwoliło nam osiągnąć niewiarygodne oszczędności. Innym sposobem na zmniejszanie kosztu materiału, z którego wykonujemy opakowanie jest stosowanie naszych wymiennych wkładów. Pojemniki na mydło do wielokrotnego napełniania pozwalają znacząco ograniczyć ilość strat. W przypadku kremowego żelu pod prysznic NIVEA pojemniki do wielokrotnego napełniania pozwalają nam ograniczyć straty o 75%.