FAQ Pielęgnacja niemowląt

Czy masz pytania dotyczące pielęgnacji niemowląt?

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się

1. Jakie są ogólne zasady stosowania produktów dla niemowląt?
Wszystkie produkty NIVEA Baby opatrzone są informacją o zalecanym sposobie stosowania. Można je stosować codziennie, delikatnie nakładając czystymi dłońmi lub samymi palcami.

2. Czy istnieją produkty NIVEA baby niezawierające rumianku?
Większość produktów NIVEA Baby nie zawiera rumianku. Zawierają go jedynie Micelarny szampon do włosów NIVEA Baby, Ochronny płyn do kąpieli NIVEA Baby oraz Ochronny szampon łagodzący NIVEA Baby.

3. Czy krem do kąpieli / płyn do kąpieli + szampon (2 w 1) NIVEA baby należy spłukiwać ze skóry dziecka?
Tak, wszelkie produkty spłukiwane (szampony i płyny do kąpieli) należy zawsze delikatnie, ale starannie spłukiwać.

4. Czy są produkty, których nie trzeba spłukiwać?
Tak, Micelarny płyn oczyszczający NIVEA Baby jest dostosowany dla potrzeb bardzo wrażliwej i delikatnej skóry i można go stosować bez użycia wody już u noworodków. Do oczyszczenia nie wymagającego spłukania produktu ze skóry dziecka  można też użyć chusteczek, na przykład Chusteczek Pure&Fresh NIVEA BABY lub Chusteczek Soft & Cream NIVEA BABY.

5. W jakim wieku można zacząć stosować u dziecka produkty przeciwsłoneczne?
Pielęgnacja niemowlaka poprzez stosowanie kosmetyków chroniących przed słońcem jest niezwykle istotna. Zazwyczaj dermatolodzy zalecają, by unikać narażania dzieci i niemowląt poniżej 3 roku życia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, gdyż ich własny system ochrony skóry nie jest jeszcze w pełni wykształcony, a w przypadku niemowląt poniżej jednego roku życia należy całkowicie zrezygnować z wystawiania ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Pielęgnacja niemowlaka latem powinna opierać się specyficznych potrzebach jego delikatnej skóry. Jeśli postanowisz stosować produkty przeciwsłoneczne, aby dodatkowo chronić skórę dziecka, linia produktów ochrony przeciwsłonecznej NIVEA BABY zapewni dziecku najwyższy poziom ochrony. NIVEA BABY Mleczko ochronne na słońce można stosować do ochrony przed odbijającymi się promieniami słonecznymi u dzieci od 3 miesiąca życia. Produkty NIVEA Baby SUN nie zawierają barwników, konserwantów ani substancji zapachowych, dzięki czemu nadają się do stosowania zwłaszcza na delikatną skórę niemowląt. Do ochrony przed słońcem dzieci od 1 roku życia świetnie nadają się także produkty NIVEA SUN Kids, dostępne w linii produktów ochrony przeciwsłonecznej NIVEA.

6. Dlaczego produkty NIVEA Baby są szczególnie dostosowane do delikatnej skóry niemowląt?
Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa, dlatego zapewnienie jej zdrowia wymaga specjalnej pielęgnacji. Ich skóra ciągle jeszcze się kształtuje, a jej właściwości ochronne wciąż nie są w pełni rozwinięte, dlatego jest ona szczególnie podatna na zaczerwienienia i podrażnienia, w tym te wywołane składnikami takimi jak alkohol etylowy. Dlatego też pielęgnacja noworodka wymaga użycia kosmetyków dostosowanych do potrzeb jego wrażliwej skóry, NIVEA Baby przykłada do tego szczególną uwagę. Dzięki temu pielęgnacja niemowlaka z produktami NIVEA Baby jest bezpieczna, skuteczna i delikatna.

7. Które z produktów NIVEA baby nie zawierają kompozycji zapachowych?
Jeśli poszukujesz produktów bez substancji zapachowych, idealnym wyborem będą nasze NIVEA BABY Mleczko ochronne na słońce, NIVEA BABY Krem ochronny na słońce oraz Nawilżający balsam NIVEA Sun do skóry wrażliwej SPF 50. Pielęgnacja niemowlaka poprzez stosowanie produktów bezzapachowych stanowi najlepszą ochronę dla wrażliwej skóry maluszka.

8. Czy chusteczki NIVEA Baby Toddies można wyrzucać do toalety? Czy ulegają one biodegradacji?
Nasi klienci szukają produktów przyjaznych nie tylko dla nich, ale i dla środowiska. Dlatego zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo istotnym elementem decydującym o jakości produktów. Chusteczki NIVEA Baby Toddies zostały przebadane przez instytut zewnętrzny pod względem „łatwości ulegania biodegradacji” zgodnie z normą 301 OECD. W ramach tego badania ocenia się, czy dana substancja w środowisku wodnym, w warunkach tlenowych (dzięki mikroorganizmom obecnym w oczyszczalni ścieków) ulegnie biodegradacji w sposób szybki i możliwie kompletny. Chusteczki NIVEA Baby Toddies spełniają wszystkie wymogi normy OECD, dlatego uzasadnione jest nazywanie ich „ulegającymi biodegradacji” i wrzucanie do toalety. Zgodnie z instrukcją stosowania nie należy spłukiwać więcej niż 5 chusteczek jednocześnie. To świetny produkt dla tych, dla których liczy się doskonała pielęgnacja niemowlaka i troska o środowisko.

9. Jak często należy kąpać niemowlę?
Aby zbytnio nie naruszyć naturalnej warstwy ochronnej skóry niemowlęcia, nie należy kąpać go zbyt często. Dla zachowania higieny wystarcza jedna kąpiel tygodniowo. Jeśli jednak dziecko lubi kąpiele, można kąpać je częściej, uważając by zbytnio nie wydłużać czasu przebywania w wodzie, gdyż może to doprowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry niemowlęcia. Pamiętaj: nigdy nie pozostawiaj dziecka w wodzie bez opieki!

10. Jakie są zalety Ochronnego płynu do kąpieli NIVEA baby?
Pielęgnacja niemowlaka i jego delikatnej skóry podczas kąpieli jest szczególnie ważna. Przy każdym myciu, w tym przy myciu samą wodą, z powierzchni skóry usuwa się nie tylko brud, lecz także cenne lipidy, co zaburza naturalny mechanizm obronny delikatnej skóry niemowlęcia. Dlatego długość i częstotliwość kąpieli niemowlęcia powinny być ograniczone. Dodatki do kąpieli, takie jak Ochronny płyn do kąpieli NIVEA Baby, pomagają pomaga chronić skórę przed wysuszeniem i zmiękcza wodę aby kąpiel była przyjemniejsza.

11. Czy mogę stosować u niemowlęcia balsam do ciała dla dorosłych, którego używam ja?
Produkty NIVEA Baby zostały opracowane i przebadane pod kątem specyficznych potrzeb delikatnej skóry niemowląt. Zostały przebadane dermatologicznie i zapewniają optymalną pielęgnację skóry dziecka, która wciąż jeszcze się rozwija i nie ma takiej samej budowy jak skóra osoby dorosłej. Dlatego pielęgnacja niemowlaka wymaga stosowania produktów pielęgnacyjnych NIVEA Baby, a nie balsamów do ciała używanych przez osoby dorosłe.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapytaj!

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego.