W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

FAQ Pielęgnacja niemowląt

Czy masz pytania dotyczące pielęgnacji niemowląt?

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się

1. Jakie są ogólne zasady stosowania produktów dla niemowląt?
Wszystkie produkty NIVEA Baby opatrzone są informacją o zalecanym sposobie stosowania. Można je stosować codziennie, delikatnie nakładając czystymi dłońmi lub samymi palcami.

2. Czy istnieją produkty NIVEA baby niezawierające rumianku?
Większość produktów NIVEA Baby nie zawiera rumianku. Rumianek zawierają jedynie Łagodzący szampon i płyn do kąpieli NIVEA Baby, Delikatny płyn do kąpieli NIVEA Baby oraz Delikatny szampon łagodzący NIVEA Baby.

3. Czy krem do kąpieli / płyn do kąpieli + szampon (2 w 1) NIVEA baby należy spłukiwać ze skóry dziecka?
Tak, wszelkie produkty spłukiwane (szampony i płyny do kąpieli) należy zawsze delikatnie, ale starannie spłukiwać.

4. W jakim wieku można zacząć stosować u dziecka produkty przeciwsłoneczne?
Zazwyczaj dermatolodzy zalecają, by unikać narażania dzieci i niemowląt poniżej 3 roku życia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, gdyż ich własny system ochrony skóry nie jest jeszcze w pełni wykształcony, a w przypadku niemowląt poniżej jednego roku życia należy całkowicie zrezygnować z wystawiania ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jeśli postanowisz stosować produkty przeciwsłoneczne, aby dodatkowo chronić skórę dziecka, linia produktów ochrony przeciwsłonecznej NIVEA BABY zapewni dziecku najwyższy poziom ochrony. Mleczko NIVEA Baby SUN 50+ można stosować do ochrony przed odbijającymi się promieniami słonecznymi u dzieci od 3 miesiąca życia. Produkty NIVEA Baby SUN nie zawierają barwników, konserwantów ani substancji zapachowych, dzięki czemu nadają się do stosowania zwłaszcza na delikatną skórę niemowląt. Do ochrony przed słońcem dzieci od 1 roku życia świetnie nadają się także produkty NIVEA SUN Kids, dostępne w linii produktów ochrony przeciwsłonecznej NIVEA

5. Dlaczego produkty NIVEA baby są szczególnie dostosowane do delikatnej skóry niemowląt?
Jeśli poszukujesz produktów bez konserwantów, idealnym wyborem będą Oliwka NIVEA Baby, Krem na każdą pogodę NIVEA Baby, Krem S.O.S. NIVEA Baby Pure & Sensitive, Płyn do kąpieli z oliwką NIVEA Baby, Delikatne mydło pielęgnujące do kąpieli NIVEA Baby lub Spray do nosa NIVEA Baby.

6. Które z produktów NIVEA baby nie zawierają substancji zapachowych?
Jeśli poszukujesz produktów bez substancji zapachowych, idealnym wyborem będą nasze Chusteczki NIVEA Baby Pure & Sensitive, Mleczko NIVEA Baby Sun SPF 50 oraz Krem ochronny NIVEA Baby Sun SPF 30.

7. Które z produktów NIVEA baby nie zawierają konserwantów?
Jeśli poszukujesz produktów bez konserwantów, idealnym wyborem będą Oliwka NIVEA Baby, Krem na każdą pogodę NIVEA Baby, Krem S.O.S. NIVEA Baby Pure & Sensitive, Płyn do kąpieli z oliwką NIVEA Baby, Delikatne mydło pielęgnujące do kąpieli NIVEA Baby lub Spray do nosa NIVEA Baby.

8. Czy istnieją bezzapachowe chusteczki NIVEA baby?
Chusteczki NIVEA Baby Pure & Sensitive są produktem bezzapachowym. Dzięki temu są one specjalnie dostosowane do potrzeb dzieci o wyjątkowo wrażliwej skórze.

9. Czy chusteczki NIVEA baby toddies można wyrzucać do toalety? czy ulegają one biodegradacji?
Nasi klienci szukają produktów przyjaznych nie tylko dla nich, ale i dla środowiska. Dlatego zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo istotnym elementem decydującym o jakości produktów. Chusteczki NIVEA Baby Toddies zostały przebadane przez instytut zewnętrzny pod względem „łatwości ulegania biodegradacji” zgodnie z normą 301 OECD. W ramach tego badania ocenia się, czy dana substancja w środowisku wodnym, w warunkach tlenowych (dzięki mikroorganizmom obecnym w oczyszczalni ścieków) ulegnie biodegradacji w sposób szybki i możliwie kompletny. Chusteczki NIVEA Baby Toddies spełniają wszystkie wymogi normy OECD, dlatego uzasadnione jest nazywanie ich „ulegającymi biodegradacji” i wrzucanie do toalety. Zgodnie z instrukcją stosowania nie należy spłukiwać więcej niż 5 chusteczek jednocześnie.

10. Jak często należy kąpać niemowlę?
Aby zbytnio nie naruszyć naturalnej warstwy ochronnej skóry niemowlęcia, nie należy kąpać go zbyt często. Dla zachowania higieny wystarcza jedna kąpiel tygodniowo. Jeśli jednak dziecko lubi kąpiele, można kąpać je częściej, uważając by zbytnio nie wydłużać czasu przebywania w wodzie, gdyż może to doprowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry niemowlęcia. Pamiętaj: Nigdy nie pozostawiaj dziecka w wodzie bez opieki!

11. Jakie są zalety płynu do kąpieli z oliwką NIVEA baby?
Przy każdym myciu, w tym przy myciu samą wodą, z powierzchni skóry usuwa się nie tylko brud, lecz także cenne lipidy, co zaburza naturalny mechanizm obronny delikatnej skóry niemowlęcia. Dlatego długość i częstotliwość kąpieli niemowlęcia powinny być ograniczone. Dodatki do kąpieli, takie jak Płyn do kąpieli z oliwką NIVEA Baby, pomagają przywrócić naturalny mechanizm obronny skóry, uzupełniając jej warstwę lipidową.

12. Czy mogę stosować u niemowlęcia balsam do ciała dla dorosłych, którego używam ja?
Produkty NIVEA Baby zostały opracowane i przebadane pod kątem specyficznych potrzeb delikatnej skóry niemowląt. Zostały przebadane dermatologicznie i zapewniają optymalną pielęgnację skóry dziecka, która wciąż jeszcze się rozwija i nie ma takiej samej budowy jak skóra osoby dorosłej. Dlatego w przypadku niemowląt zalecamy stosowanie produktów pielęgnacyjnych NIVEA Baby, a nie balsamów do ciała używanych przez osoby dorosłe.

Czy masz inne pytania?

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego.