FAQ dotyczące produktów do pielęgnacji twarzy – NIVEA

Czy masz pytania dotyczące pielęgnacji twarzy?

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się tuta

1. Dlaczego nawilżenie cery jest tak ważne?
Woda ma wyjątkowe znaczenie dla zapewnienia skórze zdrowego wyglądu. Warstwa rogowa skóry zawiera od 10 do 30% wody, a warstwy głębsze jeszcze więcej. Optymalnie nawilżona skóra jest miękka i gładka oraz posiada nienaruszoną barierę ochronną. Niewystarczające nawilżenie może powodować, że skóra staje się szorstka i blada. Dodatkowo wysuszona skóra traci elastyczność, dlatego może dojść do małych pęknięć powodujących osłabienie funkcji ochronnych. Dlatego nawilżenie jest tak ważne, aby skóra wyglądała zdrowo i zachowała równowagę. Produkty NIVEA do pielęgnacji twarzy pomagają nawilżyć i odżywić skórę.

2. Jak skutecznie pielęgnować cerę suchą?
Najlepszą pielęgnację skóry suchej stanowi harmonijne połączenie łagodnego oczyszczania, nawilżania i odżywiania. Produkty NIVEA dla skóry suchej zostały specjalnie opracowane tak, aby odpowiadać na te potrzeby. Zalecenie dotyczące rodzaju skóry znaleźć można na opakowaniu produktu. Oczyszczające produkty NIVEA dla skóry suchej delikatnie i skutecznie usuwają makijaż oraz zanieczyszczenia. Są przy tym łagodne i zachowują równowagę nawilżenia skóry. Produkty NIVEA Care dostarczają skórze intensywnego nawilżenia i lipidów. Wzmacniają barierę ochronną skóry i pomagają zapobiegać utracie wody. Dodatkowo odżywiają skórę, dzięki czemu wygląda gładko i zdrowo. NIVEA oferuje specjalne produkty dla skóry suchej, takie jak odżywczy krem nawilżający na dzień NIVEA, łagodzące mleczko oczyszczające NIVEA czy łagodzący krem do mycia twarzy NIVEA.

3. Jakie czynniki sprawiają, że cera staje się sucha?
Warstwa rogowa skóry (stratum corneum) pokryta jest powłoką hydrolipidową.  Razem tworzą barierę ochronną odpowiedzialną za ochronę przed infekcjami bakteryjnymi oraz za utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry. Uszkodzenie tej bariery może prowadzić do wysuszenia skóry. Na wysuszenie skóry mogą wpływać zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Czynniki zewnętrzne to warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, centralnie ogrzewane powietrze, niska wilgotność otoczenia, wysokie i niskie temperatury oraz promieniowanie UV. Znaczącą rolę odgrywają także osobiste przyzwyczajenia, takie jak używanie w nadmiarze agresywnych produktów oczyszczających oraz niektórych leków, stres, niewystarczające spożycie płynów i niektóre nawyki żywieniowe. Dodatkowo wysuszenie skóry może być spowodowane przez czynniki wewnętrzne, takie jak działanie hormonów, choroby lub starzenie się skóry.

4. Dlaczego potrzebujemy specjalnych produktów oczyszcząjących do cery?
Oczyszczanie to pierwszy etap procesu zapewniania naturalnego piękna i zdrowego wyglądu skóry. Produkty do oczyszczania twarzy NIVEA delikatnie lecz skutecznie usuwają makijaż, sebum i zanieczyszczenia, nie powodując wysuszenia cery i nie uszkadzając jej kwaśnego płaszcza ochronnego. Uwzględniają także specyficzne cechy różnych rodzajów skóry. W ten sposób optymalnie przygotowują skórę na kolejne etapy pielęgnacji.

5. Co robić z dużymi porami skórnymi?
W pierwszej kolejności należy je codziennie oczyszczać w celu usunięcia ze skóry nadmiaru sebum, używając w tym celu spłukiwanych produktów oczyszczających, a następnie zastosować tonik do twarzy odpowiedni dla danego rodzaju skóry. Dodatkowo można 1-2 razy w tygodniu stosować głęboko oczyszczającą maseczkę lub peeling do twarzy. Spośród linii produktów do pielęgnacji twarzy NIVEA zaleca się te lekko nawilżające.

6. Jak często powinno się stosować produkty złuszczające skórę?
W przypadku skóry normalnej, mieszanej i z niedoskonałościami peeling do twarzy można stosować 1-2 razy w tygodniu w celu wzmocnienia efektu oczyszczającego produktów do mycia twarzy. Produkty złuszczające NIVEA delikatnie lecz skutecznie zmywają sebum i zanieczyszczenia, a dzięki delikatnemu mechanicznemu tarciu górnej warstwy naskórka usuwają martwe komórki naskórka. Oferta NIVEA obejmuje specjalne produkty złuszczające, takie jak peeling oczyszczający NIVEA lub tonik oczyszczający przeciw niedoskonałościom 3 w 1 NIVEA. 
Osoby o skórze wrażliwej nie powinny stosować peelingu zbyt często oraz dodatkowo powinny zawsze upewnić się, że produkt, który planują zastosować, przeznaczony jest dla wrażliwego rodzaju skóry.

7.  Jaka jest korzyść ze stosowania toniku jako dodatkowego produktu oczyszczającego?
Produkty oczyszczające delikatnie lecz skutecznie usuwają ze skóry makijaż, sebum i brud. Nowy płyn micelarny pomaga dodatkowo delikatnie zmywać wodoodporny tusz do rzęs. Tonik jest najlepszym produktem oczyszczającym cerę. Usuwa elementy, których nie udało się zmyć wcześniej, a także odświeża i nawilża skórę. Tonik NIVEA do skóry suchej lub wrażliwej ma właściwości kojące, podczas gdy tonik NIVEA Aqua Effect do skóry mieszanej ma działanie matujące. Za każdym razem zapewnia skórze uczucie głębokiego oczyszczenia i wyjątkowego orzeźwienia.

8. Jaka jest korzyść ze stosowania specjalnych produktów do pielęgnacji okolic oczu?
Właściwości skóry wokół oczu bardzo różnią się od właściwości cery reszty twarzy. Skóra wokół oczu i pod oczami jest cieniutka i zawiera mniejszą warstwę podskórnej tkanki tłuszczowej. Jest także bardzo wrażliwa i reaguje na zmiany zachodzące w organizmie, zwłaszcza te związane z zatrzymywaniem lub dystrybucją wody. Ze względu na jej wrażliwość skutki tych zmian widoczne są w pierwszej kolejności wokół oczu, np. jako ciemne obwódki lub kurze łapki. Produkty do pielęgnacji okolic oczu NIVEA, takie jak przeciwzmarszczkowy krem pod oczy NIVEA Q10, są bardzo łagodne, nie zawierają substancji zapachowych, a także pomagają zmniejszyć widoczność zmarszczek i ciemnych plam pod oczami, zapewniając gładszą i bardziej promienną skórę.

9. Dlaczego wieczorem należy stosować specjalny krem na noc?
Wieczorem i w nocy, gdy skóra jest bardziej odprężona, proces regeneracji oparty na podziale komórek jest szybszy. Dlatego wspomaganie procesu regeneracji, obok nawilżenia i pielęgnacji, jest najważniejszą funkcją produktów stosowanych na noc. Należy więc wykorzystać tę szansę i zapewnić skórze najbardziej dostosowane kremy. Produkty do stosowania na noc nie tylko wspomagają proces regeneracji, ale także różnią się składem od produktów do stosowania na dzień, nie zawierają bowiem dodatkowych składników zapewniających ochronę przed promieniami UV, ponieważ nocą są one zbędne.

10. Co sprawia, że moja skóra szybciej się starzeje?
Istnieje wiele czynników powodujących przedwczesne starzenie się skóry. Najważniejszym z nich jest promieniowanie UV zawarte w świetle słonecznym, jednak na przedwczesne starzenie się skóry wpływ mają także pozostałe czynniki zewnętrzne, takie jak niezdrowy tryb życia czy stres psychologiczny. Czynniki te powodują powstawanie w skórze większej liczby wolnych rodników, które są główną przyczyną jej starzenia się.  Oferta NIVEA obejmuje specjalne produkty do pielęgnacji twarzy ze wskaźnikiem ochrony przeciwsłonecznej SPF, takie jak krem nawilżający na dzień NIVEA z filtrem SPF 15 czy przeciwzmarszczkowy krem na dzień NIVEA Q10 z filtrem SPF 15 lub SPF 30.

11. Czy produkty do stosowania na dzień muszą zapewniać ochronę przed słońcem?

Podstawowym czynnikiem powodującym przedwczesne starzenie się skóry jest promieniowanie UV zawarte w świetle słonecznym. Dlatego produkty do pielęgnacji twarzy NIVEA z filtrami UV mogą pomóc zmniejszyć oddziaływanie promieniowania UV na cerę. Najważniejszą funkcją produktu nawilżającego jest zasadniczo zwiększanie zawartości wody w skórze, dzięki czemu sprawia ona wrażenie świeższej i bardziej odprężonej. Produkt nawilżający zawierający filtry UV dodatkowo chroni skórę przed promieniami UVA/UVB. Poziom ochrony zapewnianej przez produkty do pielęgnacji twarzy NIVEA jest różny, dlatego należy zawsze czytać informację na opakowaniu w celu sprawdzenia, jaki wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej SPF zawiera wybrany produkt. Produkty do pielęgnacji twarzy NIVEA ze wskaźnikiem ochrony przeciwsłonecznej, takie jak krem nawilżający na dzień NIVEA z filtrem SPF 15 chronią skórę przed wpływem światła słonecznego w ciągu dnia. Osoby poszukujące specjalnych produktów zapewniających ochronę przeciwsłoneczną, planujące opalanie lub kąpiele w pełnym słońcu, znajdą właściwe dla siebie artykuły wśród produktów ze specjalnie opracowanej linii produktów ochrony przeciwsłonecznej NIVEA.

12. Czy latem i zimą konieczne jest stosowanie różnych produktów do pielęgnacji skóry?
Stan cery może się zmieniać w zależności od pory roku. Zimą skóra jest zazwyczaj bardziej sucha niż latem.  Rodzaj skóry może się zmieniać w przeciągu roku, ale różnice w jej sposobie reagowania mogą być większe lub mniejsze. Jeśli stosujesz linię produktów do pielęgnacji skóry, która zapewnia cerze optymalną pielęgnację przez cały rok, nie ma potrzeby zmieniać jej na inne produkty. Jeśli jednak czujesz, że zimą skóra nie jest wystarczająco wypielęgnowana albo brakuje jej dostatecznego nawilżenia, warto pomyśleć o zastosowaniu bogatszych w składniki i zapewniających lepsze nawilżenie produktów, takich jak Krem nawilżający na dzień NIVEA lub Krem odżywczy na dzień NIVEA.

13. Co znaczy, że produkt jest niekomedogenny?

Nazwą „niekomedogenne” określa się produkty, w przypadku których dowiedziono, iż nie zatykają porów, a przez to nie prowadzą do powstawania zaskórników. Istnieje wiele czynników sprzyjających powstawaniu zaskórników. Potencjalnym czynnikiem może być np. nadmiar sebum prowadzący do blokowania gruczołów łojowych i do powstawania na skórze wągrów. Niekomedogenne produkty oczyszczające i pielęgnacyjne opracowane zostały specjalnie dla skóry z niedoskonałościami (głównie skóry tłustej i mieszanej).

Dodatkowe pytania?

Prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego online.