Hair

Rodzaje włosów - porady

Filtr
Sortowanie
Sortowanie

Jak rozpoznać typ włosów?
Czy wiesz, jaki masz rodzaj włosów? Jaka jest najlepsza dla Ciebie metoda pielęgnacji włosów? Które produkty do stylizacji najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom? No właśnie, od doprego rozpoznania typu włosów wiele zależy! Tutaj znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące Twojego rodzaju włosów. Zobacz, jak rozpoznać typ włosów i stosuj nasze wskazówki i informacje, aż do osiągnięcia pożądanego efektu.

Rodzaje włosów - włosy cienkie, normalne i grube
Do podstawowych rodzajów włosów możemy zaliczyć włosy cienkie, normalne i grube. To oczywiście podział pod kątem grubości włosa. Każde z nich wymaga nieco innej pielęgnacji, a już w szczególności stylizacji! Fryzury na włosy cienkie mogą nie odpowiadać włosom grubym, ponieważ te z kolei mają większą wagę i mogą obciążać mięśnie szyi. Szczegółowe porady dla włosów cienkich, grubych i normalnych znajdziesz w naszych artykułach.

Typy włosów - włosy kręcone, falowane, proste
Kolejny sposób podziału włosów bierze pod uwagę to, jak naturalnie układają się nasze włosy i jak gęsty jest ich skręt. Podstawowe 3 rodzaje to włosy proste (gdzie skrętu nie ma lub jest minimalny), włosy falowane (szerokie fale), i włosy kręcone (gęste loki w kształcie sprężynek). Skręt włosów wynika z ich porowatości - im mniejsza porowatość włosa, tym mniej będzie się on skręcać. Jednak włosy o wysokiej porowatości mogą się też łatwiej przesuszać i matowić. Dlatego tak ważna jest inna pielęgnacja dla włosów kręconych i prostych! Przeczytasz o nich w naszych poradnikach. 

Rodzaje włosów - farbowane, rozjaśniane, o naturalnym kolorze
Włosy możemy podzielić też pod kątem typów zabiegów, jakie były na nich wykonywane. Jeśli nie miałaś nigdy żadnej koloryzacji, masz naturalny kolor włosów. Tego typu włosy zazwyczaj są najzdrowsze, ponieważ nie przeszły inwazyjnych zabiegów. Włosy farbowane mają na swoim wierzchu zdepozytowany kolor, który może się z czasem wypłukiwać. Dlatego przy tym rodzaju włosów pamiętaj o dedykowanej pielęgnacji dla włosów farbowanych, która przedłuży trwałość koloru. Włosy rozjaśniane mają się zazwyczaj najgorzej. Utleniacz wnika głęboko w strukturę włosa i usuwa zawarty w nich barwnik, przez co rozjaśniane włosy mają tedencję do przesuszania i zniszczeń. Pielęgnuj ten typ włosów dbając o odżywienie i regenerację. Więcej przeczytasz w artykułach na tej stronie.