płyn do kąpieli

Wybieramy płyn do kąpieli!

Wydawałoby się, że kąpiel w wannie a wzięcie prysznicu nie różnią się tak bardzo – może poza aspektem „relaksacyjnym”. Jednak korzystając z wanny, powinnaś mieć pod ręką jeszcze jeden kosmetyk - płynie do kąpieli! Czym różni się od żelu pod prysznic?

Płyn do kąpieli a żel pod prysznic – to nie to samo!

Czym są płyny do kąpieli i czemu pojawiają się przede wszystkim w kontekście korzystania z wanny? Płyn do kąpieli to kosmetyk, który, w odróżnieniu od żelu pod prysznic, dodaje się do wody, a nie aplikuje bezpośrednio na skórę – więc od razu łatwo zauważyć, dlaczego użycie go pod prysznicem mogłoby być problematyczne.

 

Nie jest to produkt o działaniu stricte oczyszczającym – jak wspomniany żel czy też mydło – a pielęgnacyjnym i zmiękczającym. Co znaczy to drugie? W naszych kranach płynie twarda woda, a więc taka, w której występują sole wapnia i magnezu.

 

Kąpiel w niej może mieć negatywny wpływ na skórę oraz włosy. Aby go zneutralizować, możesz dodać do wanny płyn do kąpieli, który zmiękczy wodę. Warto także pamiętać o odpowiednim pH kosmetyku. Woda ma zazwyczaj pH neutralne, co nie jest najgorszym scenariuszem dla skóry, ale także nie najlepszym. Zdrowa skóra bez problemów powinna mieć lekko kwaśne pH, między 4,5 a 6. Wybierając płyn do kąpieli, warto więc zwrócić uwagę, czy posiada on informację o pH neutralnym lub optymalnym dla skóry. Nie zapominajmy także o jeszcze jednej ważnej funkcji płynu do kąpieli – wytwarza dużo cudownej piany, dzięki czemu każda kąpiel może wyglądać jak namiastka SPA! Więcej na temat różnych produktów do mycia znajdziesz w tekście o tym, jakie kosmetyki do kąpieli wybrać.

płyn do kąpieli nivea

Uczulenie na płyn do kąpieli – kiedy może się pojawić?

Możesz spotkać się z opinią, że płyn do kąpieli to kosmetyk, który może podrażnić skórę. Czy Ciebie również czeka taki scenariusz? Możliwe wystąpienie uczulenia na płyn do kąpieli zależy od dwóch czynników – stanu Twojej skóry oraz właściwości produktu. Jeśli masz delikatną, skłonną do podrażnień skórę, powinnaś sięgać po kosmetyki do kąpieli pozbawione dodatkowych substancji zapachowych, a zamiast tego wybrać łagodzące formuły, np. z organicznym aloesem. Dotyczy to wszystkich stosowanych przez Ciebie produktów, nie tylko płynów. Jeśli jednak nie miałaś dotąd problemów ze skórą po korzystaniu z kosmetyków do kąpieli, to również klasyczny płyn do kąpieli nie powinien takowego stanowić.
zel pod prysznic nivea

Płyn do kąpieli dla mężczyzn – czy powinien się czymś różnić?

Na rynku mamy wyraźny podział na produkty do mycia dla kobiet i mężczyzn. Skąd wynika taka sytuacja? Skóra mężczyzn różni się od skóry kobiet – jest nieco grubsza, mniej unerwiona i trochę ciemniejsza oraz bardziej odporna na promieniowanie słoneczne. Jest także kwaśniejsza – ma zazwyczaj niższe pH niż skóra kobiet. Do tego jest bardziej tłusta i wydziela więcej łoju.

 

Jak widać, tych różnic jest wiele. Czy to znaczy, że płyn do kąpieli dla mężczyzn powinien się czymś różnić od płynów do kąpieli dla kobiet? Niekoniecznie. Mężczyzna oczywiście może poszukać płynu do kąpieli dedykowanego facetom, ale, jak wspomnieliśmy, jest to produkt, który przede wszystkim działa na wodę.

 

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna skorzystają ze zmiękczonej wody o obniżonym pH. Podstawowa funkcja płynu do kąpieli działa więc dla obu płci. Nie wspominając o cudownej pianie.

płyn dla mężczyzn nivea

Płyn do kąpieli – kiedy marzy Ci się kąpiel z dużą ilością piany!

płyny do kąpieli z nivea

Zdaj się na sprawdzone płyn do kąpieli, które dadzą Ci dużą ilość piany – wybierz jedną z naszych trzech propozycji. W NIVEA postanowiliśmy połączyć płyn do kąpieli z żelem pod prysznic – dzięki czemu otrzymujesz dwa produkty w jednej butelce i podwójne działanie za jednym użyciem.

 

Tak powstały w NIVEA pielęgnujące płyny do kąpieli i żel pod prysznic 2w1 – Goodbye Stress o zapachu lawendy i miodu, Welcome Sunshine z dodatkiem aromatu kokosa oraz Care&Relax o zapachu hibiskusa.

 

Możesz je dodać do kąpieli, aby zmiękczyć wodę, a także stosować niczym żel pod prysznic, na skórę. Wybierz swój ulubiony albo sprawdź je wszystkie!