• All
  • Artykuł
  • Tutorial
Filtr
Sortowanie
Sortowanie

Pielęgnacja dziecka od A do Z
Pamiętaj, że dbając o swoje dziecko zyskujesz jego zdrowie i uśmiech. Do dbania o jego skórę wybieraj tylko delikatne produkty, który zyskują zaufanie innych rodziców. Tu nie ma miejsca na eksperymentowanie. Wybieraj łagodne szampony i żele do mycia oraz nigdy nie rozstawaj się z chusteczkami nawilżającymi lub kremem na odparzenia – musisz być przygotowana na wszystko.

Jak dbać o dziecko poza pielęgnacją? 
Pielęgnacji niemowlęcia nie ograniczaj tylko o dbania o skórę. Pamiętaj, by prać ubrania dziecka w specjalnych płynach lub proszkach i zawsze zakładać mu czapeczkę w słoneczne dni. Na spacery ubieraj dziecko warstwami (na cebulkę), by nie doprowadzić do pocenia lub wyziębienia. 

Skóra dziecka wymaga odpowiedniej pielęgnacji
Ludzka skóra tworzy naturalną barierę przed wpływami środowiska. Chroni organizm przed szkodliwymi bodźcami i zapobiega wysychaniu. Nawet zdrowa skóra dorosła łatwiej radzi sobie z wymagającymi zadaniami, jeśli jest wspierana odpowiednią, uważną pielęgnacją dla danego typu skóry. Dotyczy to tym bardziej delikatnej, wrażliwej skóry dziecka. Skóra noworodka jest znacznie bardziej wrażliwa niż skóra dorastającego dziecka, ponieważ ochronny film lipidowy i naturalny płaszcz kwasowy nie są jeszcze w pełni rozwinięte. W ciągu pierwszych kilku miesięcy po urodzeniu skóra przyzwyczaja się do warunków środowiskowych. W międzyczasie wiele funkcji skóry nadal się rozwija. Zgodnie z najnowszymi odkryciami medycznymi trwa to pierwszy rok życia dziecka. W tym czasie istnieje duże zapotrzebowanie na wygląd skóry dziecka. Uważna obserwacja funkcji skóry, troskliwa pielęgnacja oraz produkty do mycia i pielęgnacji, które są specjalnie opracowane, aby zaspokoić potrzeby niemowląt, wspomagają rozwój skóry i ułatwiają jej zdrowy start w życie.

Kąpiel niemowlęcia
Kąpiel niemowlęcia dwa lub trzy razy w tygodniu dokładnie i delikatnie oczyszcza skórę. W temperaturze pokojowej 22–24 ° C i temperaturze wody 37 ° C kąpiel jest kojącą i odprężającą zabawą dla większości dzieci. Kąpiel dziecka nie powinna trwać dłużej niż pięć do siedmiu minut, aby skóra dziecka nie wysychała zbytnio w wodzie. Przez pierwsze 6 tygodni wystarczy użyć ciepłej wody. Odrobina oliwy z oliwek tworzy łagodną esencję do kąpieli o właściwościach nawilżających, a szampon dla dzieci i balsam do mycia, które zostały starannie opracowane z myślą o potrzebach wczesnego dzieciństwa, wspierają przyjemne doznania i zapobiegają utracie wilgoci przez skórę dziecka. Po kąpieli niemowlęcia nałożenie kremu nawilżającego lub odżywczego olejku pomaga delikatnej skórze przywrócić jej fizjologiczną równowagę i zbudować ochronny film olejowo-nawilżający. Nawet wzmożony kontakt dziecka z wodą podczas pływania jest przyjemnością, gdy jego skóra jest później dokładnie nawilżona.

Jak uniknąć odparzeń pieluszkowych?
Wrażliwa skóra dziecka jest szczególnie wrażliwa w okolicy pieluch. W tej części ciała niezbędne jest dokładne oczyszczenie i regularna pielęgnacja. Po dokładnym oczyszczeniu i wysuszeniu zaczerwienionych miejsc należy delikatnie nałożyć krem przeciw odparzeniom. Dobrze dopasowana pieluszka, która jest zmieniana w czasie, zapobiega tworzeniu się wilgotnego środowiska. Wilgotne środowisko może podrażniać skórę i uczynić ją podatną na uszkodzenia ruchowe. Specjalnie opracowane produkty pielęgnacyjne wspierają zdrowie skóry i poprawiają samopoczucie: delikatne chusteczki pomagają utrzymać skórę dziecka w czystości, a jednocześnie łagodzą podrażnienia wokół dna, zapewniając kojące nawilżenie. Puder dla niemowląt zmniejsza swędzenie i zapobiega podrażnieniom. Krem przeciw odparzeniom odpycha wilgoć i łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia. NIVEA wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie, aby opracować wyjątkowo łagodne, skuteczne i kompatybilne produkty pielęgnacyjne dla każdego wieku. Asortyment produktów do pielęgnacji skóry niemowląt NIVEA został specjalnie opracowany, aby zaspokoić potrzeby wrażliwej i delikatnej skóry dziecka, wspierając zdrowy rozwój.