włosy męskie

Jak stylizować włosy męskie?

FRYZURY MĘSKIE I KOSMETYKI DO WŁOSÓW DLA MĘŻCZYZN

Większość fryzur na męskich włosach wymaga mniej lub bardziej precyzyjnej stylizacji. Jak układać włosy męskie krótkie, średnie i długie? Jak w prosty sposób ułożyć włosy męskie na żel, a jak na gumę? Wyjaśniamy!

Fryzury męskie – długie włosy

Długie włosy męskie nie są tak popularne, jak włosy krótkie. Jednak obok zadbanych, dobrze wystylizowanych długich włosów u mężczyzny kobiety nie przechodzą obojętnie! Tylko jak układać długie włosy męskie, by rzeczywiście robiły takie wrażenie?

Jeśli chodzi o fryzury męskie na dłuższe włosy (do ramion i dłuższe), świetnym i praktycznym rozwiązaniem będą… upięcia! Jednym z najmodniejszych jest man bun, czyli męski koczek – nisko nad karkiem, na klasycznej wysokości albo wysoki, na wzór koka samuraja. Możesz tez wybrać rozwiązanie pośrednie między kokiem a kucykiem. Klasyczny kucyk na długich włosach męskich jest dziś nieco przestarzały, modny jest za to tzw. top-knot, czyli krótki kucyk na samuraja/wikinga. Przy długich pasmach wystarczy tak je zamotać, by końcówka kucyka znalazła się pod gumką do włosów.

A jak układać długie włosy męskie, gdy chcesz je nosić rozpuszczone? Wbrew pozorom jest to dla panów najtrudniejszy typ fryzury. Bardzo istotne jest tu dobre cięcie i włosy w nienagannym stanie. Najpierw musisz zadbać więc o dwie sprawy – skuteczne, konsekwentnie używane kosmetyki do włosów dla mężczyzn oraz znalezienie znającego się na temacie fryzjera. Kiedy już spełnisz te warunki, zaopatrz się w kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn. Rozpuszczonym włosom trzeba dodać objętości, a po ułożeniu całość należy utrwalić.

włosy męskie

jak ułożyć włosy męskie

Jak zapuścić włosy męskie?

Zapuszczanie włosów u mężczyzn bywa wyzwaniem. Coraz dłuższe włosy wymagają bowiem coraz więcej uwagi, dokładniejszej pielęgnacji oraz układania. Trzeba się do nich po prostu przyzwyczaić, ale niektórym panom po pewnym czasie zapuszczania zaczyna brakować cierpliwości. Jeśli jednak przetrwasz ten proces i przez cały czas będziesz właściwie pielęgnował swoje włosy, zyskasz ogromne pole stylizacyjnych możliwości. Postaw na długie włosy zwłaszcza wtedy, gdy masz je z natury gęste, a do tego masz pociągłą twarz. Natura nie obdarzyła Cię takimi warunkami? Czujesz, że we włosach dłuższych niż do linii żuchwy będziesz wyglądać nieciekawie? Rozważ zapuszczenie ich jedynie do średniej długości. Włosy męskie średnie świetnie wyglądają np. upięte w męski half bun, czyli pół-kok, zwłaszcza jeśli masz kręcone bądź falowane włosy. Możesz też wybrać fryzurę z idealnie równym przedziałkiem na boku. Zaczesane na bok włosy należy wówczas unieść i zmierzwić pacami przy użyciu pasty czy kremu do stylizacji.

Zaczes na bok, czyli undercut

Undercut ma już kilka lat, ale niezaprzeczalnie nadal jest jedną z modniejszych męskich fryzur – z wygolonymi bokami i tyłem. Fryzury męskie dla długich włosów z wygolonymi bokami dają się dość łatwo układać. Ponadto pasują większości mężczyzn, bo dłuższą partię włosów na czubku głowy można przyciąć na różną długość. Takie włosy świetnie wyglądają uniesione i zaczesane do tyłu bądź na bok. Górną partię włosów można wygładzić bądź nadać jej efekt nieładu. Jak układać włosy męskie do tyłu w zależności od okazji? Gładkie zaczesanie blisko głowy i do tyłu pasuje do formalnych sytuacji, zaś zwichrzone i ułożone na boku nieco w surferskim stylu nadadzą się na co dzień.

Choć takie fryzury męskie dla średnich włosów są dziś zdecydowanie najmodniejsze, to wymagają też codziennej stylizacji. Nie każdy ma na to czas i możliwości (np. ze względu na specyfikę wykonywanego zawodu). Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, byś półdługie włosy pozostawił swobodnie opadające w dół. Zetnij włosy tak, by nie zachodziły na uszy ani tym bardziej nie sięgały poniżej. Górę wycieniuj, by nadać fryzurze objętości. Całość powinna uzupełnić szeroka, lekko zachodząca na oczy i zaczesana na bok grzywka.

jak dbać o włosy męskie

fryzury męskie długie włosy

Długie włosy męskie – jakie fryzury dla gęstych włosów?

Gęste włosy męskie mają wiele zalet, ale nie brakuje im też wad. Im grubsze i gęściejsze włosy, tym trudniej się z nimi pracuje. Nie musisz ich tak bardzo teksturować, ale do stylizacji potrzeba Ci będzie znacznie więcej kosmetyków i… cierpliwości. Przy znacznej objętości podstawą są wycieniowane włosy męskie. Cieniowanie dodaje grubym włosom więcej lekkości.

Układanie fryzur męskich dla sztywnych włosów jest dla Ciebie zbyt wymagające? Swoje gęste i niepodatne na stylizację włosy zawsze możesz związać. Nie będziesz musiał nawet specjalnie starać się o nadanie im objętości. Możesz śmiało zebrać je na gładko z tyłu głowy, a po paru chwilach krótsze kosmyki same wydostaną się z upięcia, by nadać całości nonszalancji.   


Fryzury męskie – krótkie włosy

Krótkie włosy mają zdecydowanie największą reprezentację wśród stylizacji włosów męskich. Najkrótsze włosy możesz ściąć w stylu fade: boki i tył są tu wygolone, włosy na czubku pozostają nieco dłuższe. Przejście pomiędzy tymi długościami powinno być płynne. Fryzura ta otwiera sporo możliwości na przyszłość – łatwo przejść od niej do innej fryzury z dłuższymi włosami, bo odrastające włosy przez cały czas zachowują proporcje. Na krótkich włosach możesz już stworzyć tzw. stójkę, czyli włosy postawione niemal na pionowo. Włosy męskie krótkie o długości 5-6 cm możesz zaczesywać na bok w bardziej miękko wyglądającą fryzurę.

Jedną z najgorętszych fryzur męskich dla gęstych włosów jest pompadour włosy wysoko uniesione nad czołem i zaczesane do tyłu. Nie należy jej mylić z zaczesem, który opisywaliśmy wcześniej. Obie fryzury mają zupełnie inną objętość, poza tym przy cienkich włosach nie da się osiągnąć tak imponującego efektu postawienia włosów „do pionu”.

długie włosy męskie


Męskie włosy cienkie

fryzury męskie dłuższe włosy

Jeśli nie masz bujnej czupryny, wypróbuj fryzury męskie dla rzadkich włosów. Choć na pierwszy rzut włosy te nie mają wielkiego potencjału, w rzeczywistości świetnie nadają się do określonych fryzur. Przykład? Wspomniany już undercut! Włosy lekkie i cienkie zdecydowanie łatwiej ułożyć do tyłu, bo są podatniejsze na stylizację. Poza tym fryzura utrzymuje się na głowie znacznie dłużej, bo włosy nie opadają tak łatwo pod własnym ciężarem.

 

Unikaj gładkiego zaczesania, jeśli nie chcesz, by Twoja fryzura wyglądała płasko. Jeśli zdecydujesz się podgolić boki, włosy na czubku głowy powinieneś teksturować. Takie uczesanie będzie skupiać uwagę na części pełnej objętości i odwracać uwagę od faktu, że włosy ogółem są cienkie. Możesz też ściąć włosy na długość kilku centymetrów i przy pomocy pomady stylizować je na wzór „szczotki”.


Fryzury męskie – proste włosy

Przy prostych włosach masz ogromne możliwości w zakresie gładkich, eleganckich fryzur. Możesz wybierać np. wśród klasycznych fryzur typu slide part, w których górne partie włosów układa się na bok, zgodnie z naturalnym kierunkiem ich opadania, boki natomiast zaczesuje się do tyłu.

Fryzury męskie – włosy kręcone

Bezapelacyjnie najatrakcyjniejsze fryzury męskie dla kręconych włosów to wspominany już half bun oraz po prostu rozpuszczone włosy. Dlaczego? Bo kręcone włosy same z siebie mają większą objętość i potencjał do strukturyzowania. Włosy wiązane w half bun wybaczą lekkie zaniedbania pielęgnacyjne – w koku da się więcej ukryć. Jeśli chodzi o włosy rozpuszczone, tu najważniejsze jest dobre cięcie, ewentualnie także cieniowanie. Bardzo ważny jest także wysokiej jakości kosmetyk do stylizowania włosów. Spray strukturyzujący albo lakier ma za zadanie nadać włosom efekt lekko niedbałych fal „prosto z plaży”. Na prostych włosach bardzo trudno o ten efekt, natomiast na włosach naturalnie falujących wygląda po prostu doskonale.

Co do stylizacji włosów męskich?

nivea men craft styling

Stylizacja włosów męskich w fryzurach zaczesywanych do tyłu powinna zacząć się już na etapie mycia włosów w którym wykorzystujemy szampony dla mężczyzn i czesania ich na mokro. Powinieneś wyrobić w sobie nawyk przeczesywania włosów zawsze do tyłu, także podczas mycia. Im częściej będziesz nadawać włosom taki kierunek, tym lepiej będą się poddawać tego typu stylizacji przy pomocy kosmetyków. 

Czego używać do stylizacji włosów męskich? Do dłuższych włosów świetnie nadaje się spray modelujący NIVEA MEN Craft Stylers. Spray pozwala dodać włosom objętości, a przy tym ich nie skleja, dzięki czemu fryzura wygląda naturalnie. Dzięki temu, że spray nie zawiera alkoholu, kosmyki nie wyglądają na przesuszone – włosy nabierają wręcz zdrowego połysku.

Czym stylizować włosy męskie średniej długości? W tym przypadku sprawdzi się definiujący żel do włosów NIVEA MEN. Żel nadaje lekko matowy wygląd i doskonałą elastyczność. Świetnie sprawdzi się przy układaniu fryzury w stylu pompadour.

Jak stylizować włosy męskie krótkie? Polecamy utrwalający żel do włosów NIVEA MEN Craft Stylers. Tego typu kosmetyki do stylizacji włosów sprawdzą się w przypadku włosów słabo poddających się stylizacji. Jeśli dotąd Twoja misternie układana fryzura szybko się rozpadała, z żelem NIVEA MEN przedłużysz jej trwałość. Żel nadaje połysk i silnie utrwala fryzurę. Jak układać włosy za jego pomocą? Żel pomoże Ci nadać efekt messy hair, a krótkie włosy postawisz za jego pomocą „na sztorc”. Żel pomoże Ci także wygładzić i zaczesać włosy we fryzurze undercut.

Pamiętaj, by kosmetyków do stylizacji włosów dla mężczyzn używać z umiarem. Rozprowadzaj je najpierw na dłoniach. Przed nałożeniem na włosy warto je chwilę rozgrzać, dzięki czemu nie skleją pasm i łatwiej będzie Ci równomiernie je rozprowadzić.


Układanie włosów męskich krok po kroku

Niektóre fryzury lepiej jest układać na świeżo umytych włosach, inne wymagają włosów „wczorajszych”. Myj głowę przed zaczesywaniem włosów do tyłu, pamiętając o ciągłym kierowaniu kosmyków do tyłu, zarówno podczas mycia, jak i podczas suszenia. Jak układać włosy męskie do tyłu? Przyda Ci się kilka akcesoriów, jak suszarka i grzebień oraz odpowiednie kosmetyki. Po umyciu i wysuszeniu włosów spryskaj je sprayem modelującym, a potem rozprowadź go palcami po całych włosach. Teraz ponownie użyj suszarki, by dokładnie wysuszyć kosmetyk i utrwalić go na włosach. Czas na grzebień (za pomocą którego zaczeszesz fryzurę do tyłu), a następnie na żel definiujący. Nałóż tylko niewielką jego ilość i ponownie zaczesz włosy. Poprowadź grzebień pod wierzchnią warstwą włosów, by lekko schować dolne pasma i tym samym lekko unieść całość. Na koniec utrwal fryzurę lakierem do włosów.

gęste włosy męskie

fryzury męskie średnie włosy

Na co układać włosy męskie? Żel do włosów

Żel do włosów polecamy szczególnie do włosów krótkich. Za jego pomocą z łatwością stworzysz zadziorne pazurki, a na kilkucentymetrowych włosach – efekt messy hair. Utrwalający żel do włosów NIVEA MEN przyda się zwolennikom lekko wilgotnego połysku na włosach, a jeśli wolisz matowy efekt, polecamy definiujący żel do włosów.

Bardzo krótkie włosy męskie – fryzury na krem

Krem do włosów to w przypadku krótkich włosów ciekawa alternatywa dla żelu. Przyda Ci się szczególnie wtedy, gdy masz suche włosy, a wszelkie próby ich zapuszczenia kończą się u Ciebie efektem „siana na głowie”. Krem bowiem nie tylko stylizuje, ale też odżywia włosy (stąd jego nazwa – przez analogię do kremów do twarzy). Kremy mogą nieco różnić się od siebie działaniem. Wybierz produkt z gliceryną, jeśli chcesz pogrubić pasma i z woskami, jeśli zależy Ci na większej elastyczności włosów. Krem zapewnia lekkie utrwalenie, więc świetnie sprawdzi się na krótkich włosach (np. przy fryzurze high fade), które nie wymagają przecież użycia silnych kosmetyków.

Męskie włosy stwarzają wiele możliwości. Ich stylizacja może być stosunkowo łatwa i przyjemna, jeśli tylko właściwie dobierzesz sposób cięcia do rodzaju swoich włosów, a nową fryzurę będziesz układał przy użyciu skutecznych kosmetyków stylizacyjnych.

jak układać włosy