Undercut i inne najmodniejsze fryzury męskie

Undercut, czyli zaczes na bok lub w tył, to ikona wśród najmodniejszych fryzur. Jeśli podążasz za trendami, lepiej przeczytaj, co mamy ci do powiedzenia i nie zostań w tyle. Dowiedz się, w jaki sposób czesać krótkie włosy męskie, by zawsze wyglądały świetnie.

Ponadczasowy undercut – fryzura męska, która zawsze będzie modna

Historia: Klasyczny undercut, który po raz pierwszy stał się popularny w połowie 1920 roku i królował do końca lat 40., znowu jest w modzie. Ale jeśli nadal nie wiesz, o czym mowa, już wyjaśniamy. Undercut to uniwersalne cięcie, w którym włosy na górze głowy pozostają dłuższe, podczas gdy boki i tył są krótko obcięte. To łatwe do utrzymania uczesanie możesz nosić na kilka sposobów – spisze się zarówno jeśli preferujesz klasyczne i eleganckie cięcia, jak i wtedy, kiedy w zawrotnej prędkości przemierzasz miasto na rowerze. A co najważniejsze, undercut w każdej sytuacji podkreśli męskie rysy twarzy.
undercut

Modne fryzury męskie - historia się powtarza

Myślisz, że twoja fryzura jest historycznie wyjątkowa? Zastanów się jeszcze raz. Odrodzenie najgorętszej fryzury dla mężczyzn - undercut, zajęło kilkadziesiąt lat!  Jeden z uczestników wyścigu o tegoroczne trofeum o stworzenie najmodniejszej fryzury sięga jednak zaledwie dwudziestu lat wstecz. Większość z nas słusznie wymazała już tę erę z naszej świadomości stylistycznej. Czy w połowie lat 90-tych styl slacker brzmi jak dzwonek? Luźne koszule, naszyjniki i długie włosy męskie, często wiązane w kok? Stary, kok!
Teraz jest rok 2019, a koczek na męskich włosach powrócił. Nie wiesz, jak wygląda kok męski? Wyobraź sobie długie włosy męskie owinięte wokół i przywiązane do tyłu głowy. To w zasadzie wszystko. W dzisiejszych czasach nie sposób zaprzeczyć, że jest to modna fryzura i może zostać u nas na jakiś czas. Dziękujemy za historię i Jareda Leto!


Krótkie włosy męskie – jak wykonać undercut?

Chociaż pozornie undercut może wyglądać na proste cięcie, radzimy, by oddać to zadanie w ręce profesjonalistów. Ponieważ fryzjerstwo przechodzi obecnie swój renesans, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem kogoś, kto naprawdę WIE, co znaczy porządny undercut. Cięcie to ma kilka wariacji (zaczes na bok lub do tyłu) , więc najlepiej, żebyś wziął ze sobą zdjęcia, które jasno pokażą efekt, jakiego oczekujesz. To najprostszy sposób, żebyś fryzjerski fotel opuścił szczęśliwy i z taką fryzurą, o jakiej marzyłeś. Kiedy już się uda, boczne krótsze partie powinieneś przycinać co 2–4 tygodnie (w zależności od tego, jak szybko rosną Twoje włosy), by całość nadal wyglądała schludnie.  Undercut to cięcie, dzięki temu krótkie włosy męskie będą prezentować się naprawdę rewelacyjnie!

Zaczes na bok - styl na długo!

Jednym z powodów, dla którego tak bardzo kochamy styl undercut, jest łatwość stylizacji. Utrzymanie fryzury nie wymaga ogromnych wydatków, po prostu wykonaj zaczes na bok lub do tyłu, utrwal i gotowe. Ale na pewno warto czasem poeksperymentować z nowymi produktami i zaczesywaniem w różnych kierunkach, by osiągnąć finalny, niecodzienny wygląd. Jeśli chcesz osiągnąć klasyczny styl, czyli włosy zaczesane równo do tyłu, użyj suszarki i po prostu susz włosy w tym kierunku, aż będą niemal (w osiemdziesięciu procentach) suche. Wtedy możesz zastosować odpowiedni produkt i zaczesać je grzebieniem do tyłu. Boom, gotowe!