Jak myć włosy i pielęgnować je pod prysznicem?

Jak myć włosy i pielęgnować je pod prysznicem?

Pielęgnacja włosów to oczywistość i konieczność, jednak czy zastanawiałaś się, jak prawidłowo myć włosy, żeby były zdrowe i piękne? A jak pielęgnować włosy po umyciu? Z naszym poradnikiem nie będziesz już miała wątpliwości!

Jaki szampon wybrać?

Pierwszy krok służący właściwej pielęgnacji włosów, to wybór odpowiedniego szamponu do włosów. Nie ma produktu uniwersalnego, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Sięgając po szampon, musisz dobrać go do rodzaju i kondycji włosa. Jest to absolutna podstawa, jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Włosy cienkie

Jeśli masz włosy cienkie, potrzebujesz szamponu, który je wzmocni, jednocześnie nie obciążając, jak łagodny mleczny szampon NIVEA® Hairmilk z proteinami mleka dla włosów o strukturze cienkiej. Formuła z naturalnymi proteinami mleka wzmacnia włosy od wewnątrz, regeneruje suche i zniszczone pasma i zostawia je gładkie oraz miękkie w dotyku. Wzmocnione włosy stają się bardziej sprężyste i lśniące, zatem poprawia się nie tylko ich kondycja, ale i wygląd. Takiego szamponu możesz używać nawet codziennie.

Włosy przetłuszczające się

Do włosów przetłuszczających się doskonale sprawdzi się szampon micelarny, jak głęboko oczyszczający micelarny szampon NIVEA®Dzięki ultra-łagodnej formule, która nie zaburza naturalnego pH skóry głowy kosmetyk nie wysusza włosów i skóry nawet przy codziennym myciu. Micele pochłaniają cząsteczki tłuszczu i rozpuszczają pozostałe zabrudzenia, dzięki czemu szampon bardzo dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy z sebum, innych nieczystości oraz pozostałości po  kosmetykach do stylizacji.
Jak myć włosy i pielęgnować je pod prysznicem?
Jak myć włosy i pielęgnować je pod prysznicem?

Włosy zniszczone

Jeśli Twoje włosy są zniszczone zabiegami fryzjerskimi czy niewłaściwą pielęgnacją, musisz o nie zadbać szczególnie. Potrzebujesz kosmetyku do włosów o silnym działaniu odbudowującym i regenerującym, jak Szampon NIVEA Repair & Targeted Care. Idealny szampon powinien rozpoznawać zniszczone fragmenty włosa i od wewnątrz odbudowywać jego strukturę. Składniki odżywcze, takie jak płynna keratyna czy pantenol, uzupełniają uszkodzoną strukturę włosa i chronią przed dalszym uszkodzeniem. Włosy nabierają zdrowego i lśniącego wyglądu.

Włosy farbowane

Koloryzacja jest inwazyjnym zabiegiem na włosach, dlatego Twoja fryzura wymaga specjalnej pielęgnacji. Możesz cieszyć się wymarzonym kolorem i zdrowymi włosami, o ile sięgniesz po właściwy produkt, jak łagodny szampon pielęgnujący NIVEA® Color Protect z kompleksem Color Care.

Szampon do włosów farbowanych powinien z jednej strony pielęgnować włosy, wzmacniać je i regenerować, a z drugiej chronić Twój kolor przed zbyt szybkim wypłukaniem.


Jak myć włosy?

Pierwszy krok za Tobą, wybrałaś szampon odpowiedni do Twoich włosów. Teraz przekonaj się, jak prawidłowo myć włosy, by zawsze były zdrowe i piękne.

  • Przed myciem rozczesz włosy. Będą mniej plątać się w czasie mycia i łatwiej je rozczeszesz później. Poza tym pozbędziesz się w ten sposób resztek lakieru czy pianki.
  • Używaj letniej, nie gorącej wody. Włosy nie lubią wysokiej temperatury, stają się wówczas bardziej porowate i otwierają się ich łuski, przez co mogą być łamliwe i wystrzępione.
  • Dokładnie zmocz włosy, dzięki czemu spłuczesz pierwsze zabrudzenia. Również szampon będzie się lepiej pienił na bardzo mokrych włosach.
  • Nie przesadzaj z szamponem, więcej nie znaczy lepiej. Wystarczy Ci ilość wielkości monety pięciozłotowej. Szampon najpierw wylej i rozetrzyj na ręce, a następnie dłońmi rozprowadź na skórze głowy.
  • Szampon nakładaj delikatnie, tylko na skalp. To skóra głowy wytwarza sebum, więc to skórę głowy musisz oczyścić. Nakładanie szamponu na całą długość włosów to najczęstszy błąd, który prowadzi do nadmiernego przesuszania się kosmyków! Nałóż szampon na skóry głowy i wykonaj delikatny masaż który pobudzi cebulki do wzrostu. Nie drap skalpu paznokciami!
  • Dokładnie spłucz szampon, pamiętając, by woda nie była zbyt gorąca. Piana spływająca po długości włosów wystarczająco je oczyści. Jako że na długości włosa nie jest produktowane sebum, nie musimy wmasowywać szamponu w pasma. Szampon zawsze spłukuj dokładnie, jeśli pozostawisz na włosach resztki piany, będą wyglądały na przetłuszczone i brudne, dlatego poświęć tej czynności trochę czasu. Możesz powtórzyć nałożenie szamponu na skalp i spłukanie, jeśli czujesz, że Twoje włosy tego potrzebują.
  • Po umyciu włosów szamponem zawsze używaj odżywki do włosów, która tak jak szampon powinna być dostosowana do kondycji i rodzaju włosa. Odżywki używamy z kolei tylko na długości włosa, nie nakładając jej na skórę głowy.

Mamy nadzieję, że teraz pielęgnacja włosów nie ma dla Ciebie tajemnic i wiesz już, jak prawidłowo myć włosy. Po umyciu możesz użyć odpowiednich kosmetyków do stylizacji włosów, a Twoja fryzura będzie wyglądała zdrowo i pięknie.

Jak myć włosy i pielęgnować je pod prysznicem?