Jak się uczesać do pracy? Pomysły od NIVEA

Jak się uczesać do pracy? Pomysły od NIVEA!

W pracy ważna jest pewność siebie, a tę zyskujesz częściowo dzięki odpowiedniemu ubiorowi, makijażowi i fryzurze. Tym razem doradzimy Ci w temacie fryzur do pracy. Jak się czesać w zależności od miejsca i charakteru pracy? Czy fajne fryzury do pracy mogą być też eleganckie?

Fryzury do pracy krok po kroku

Poniżej znajdziesz kilka instrukcji wykonania fryzur do pracy krok po kroku. Są to najlepsze fryzury do pracy w biurze, pasujące do formalnej garsonki, damskiego garnituru i biznesowej sukienki. Staraliśmy się, by przy tym były to wygodne fryzury do pracy – także dla tych pań, które w swojej pracy są bardziej aktywne i nie spędzają za biurkiem całego dnia.

Fryzury do pracy – włosy półdługie

Półdługie włosy są świetne dla osób, które lubią nosić zamiennie rozpuszczone i upięte włosy. Taka długość stwarza mnóstwo możliwości na obu polach. Jak układać fryzury do pracy z włosów do ramion?

Jeśli nosisz super modną fryzurę long bob, masz wiele stylizacyjnych możliwości. Long bob wygląda najlepiej, gdy ma sporo objętości i jest dość niedbały, jednak w wersji do pracy powinnaś postawić na nieco bardziej ułożoną jego wersję. Świetnie sprawdzi się tu stylizacja z wykorzystaniem prostownicy. Nie chodzi nam jednak o idealne wygładzenie fryzury, choć pewnie ten zabieg jako pierwszy przychodzi Ci na myśl w kontekście fryzury do pracy.

Proponujemy Ci delikatne, lekko łamane fale. Wydziel przedziałek na środku głowy i zrób fale prostownicą po oku stronach. Najlepiej sprawdzi się kanciasta prostownica – taki kształt umożliwi uzyskanie lekko łamanych fal. Wydzielaj grube pasma i zaczynaj nawijać je dość nisko, mniej więcej na wysokości oczu. Na każdym paśmie powinnaś uzyskać nie więcej niż dwie fale. Końcówki mogą pozostać lekko postrzępione. Na koniec wydziel jeszcze kilka cieńszych pasm na najbardziej zewnętrznej warstwie włosów i zakręć je mocniej niż pozostałe, by uzyskać kilka wyraźniejszych, zagiętych pasm. Pamiętaj, że fale nie muszą (a nawet nie powinny) być regularne – powinny wypadać na różnej wysokości włosów. 

Przeczytaj także: Jak zrobić loki prostownicą? Krok po kroku

Jak się uczesać do pracy? Pomysły od NIVEA
Jak się uczesać do pracy? Pomysły od NIVEA

A co jeśli nie możesz się zdecydować: włosy rozpuszczone czy upięte? Bardzo wdzięczną, nienachalną, a przy tym bardzo wygodną fryzury do pracy z włosów półdługich jest pół-kucyk lub pół-koczek. Wystarczy, że włosy z czubka głowy i znad czoła zaczeszesz do tyłu i zwiążesz, pasma nad skroniami i karkiem pozostawiając luźne. Aby jednak całość miała odpowiedni wyraz, czesz świeżo umyte i wysuszone włosy z nałożonym na nie kosmetykiem dodającym objętości i przygotowującym do stylizacji. Partię włosów na czubku podziel na trzy pasma i każde bardzo delikatnie podtapiruj, a następnie lekko je ze sobą poprzeplataj. Chodzi o to, by uzyskać większą objętość na czubku głowy. Jak upiąć włosy do ramion na co dzień do pracy? W nieformalnych sytuacjach najlepiej wygląda niedbały, luźno zawiązany pół-koczek, jednak w pracy bardziej profesjonalna będzie gładsza fryzura. Przed zawiązaniem koczka potraktuj kucyk prostownicą, by uzyskać gładszy efekt. Włosy, które pozostają luźno, wyprostuj tak, by zawijały się lekko do wewnątrz.

Ciekawym upięciem na co dzień są także „leniwe” warkocze. Pod tą zabawną nazwą kryje się reprezentant wygodnych fryzur na co dzień, które są o wiele efektywniejsze niż zwykły kucyk, a wymagają niewiele więcej nakładu pracy. Wyznacz przedziałek na środku głowy i wygładź włosy szeroką szczotką. Złap grubsze pasmo nad czołem i skronią i podziel je na dwa. Zakręć je wokół siebie, następnie dobierz kolejne pasmo zza ucha i okręć je wokół pierwszego pasma. Postępuj tak z kolejnymi pasmami znad karku, posuwając się coraz bardziej do tyłu. Zakończ w połowie karku i podepnij uzyskają kiteczkę spinką. Tak samo zrób na drugą stronę, a kiedy zbierzesz już wszystkie włosy, połącz je w pierwszym kucykiem i zawiąż wszystko gumką nisko nad karkiem. Na koniec poluzuj nieco skręt włosów w kilku miejscach i wygładź kucyk prostownicą. Nie zapomnij utrwalić fryzury lakierem, zwłaszcza, jeśli czesałaś ją na świeżo umytych, sypkich włosach!

Fryzury do pracy z długich włosów

Najlepsze fryzury do pracy z długich włosów to upięcia. Po pierwsze długie kosmyki stwarzają wiele możliwości, po drugie rozpuszczone włosy bywają bardzo niepraktyczne, zwłaszcza w niektórych zawodach. Z długich włosów można pleść wymyślne warkocze i upinać spektakularne koki, jednak na co dzień liczą się raczej proste fryzury do pracy. Jak czesać włosy długie, by nie spędzać w łazience zbyt wiele czasu rano?

Łatwą fryzurą do pracy jest opaska z włosów. Kojarzysz typowo słowiańską fryzurę z grubym warkoczem oplatającym głowę niczym opaska? Nasza fryzura to swobodne nawiązanie do tematu i o wiele bardziej wyważona, uniwersalna propozycja łatwej fryzury do pracy, która pozwoli cieszyć się pięknem rozpuszczonych włosów bez niesfornych kosmyków opadających na twarz! Jak samemu się uczesać, by uzyskać ten bliski ideału efekt?

jak czesać włosy

Najpierw wydziel dwie partie włosów nad jednym i drugim uchem. Oddziel je pionowymi przedziałkami od czoła aż do karku i zabezpiecz gumkami do włosów tak, by nie złączyły się przypadkiem z resztą włosów. Włosy po środku wygładź szczotką (przyda Ci się odrobina kremu wygładzającego), a następnie rozpuść jedną z wydzielonych partii włosów. Skręć ją wokół własnej osi, kierując włosy do tyłu w stronę przeciwległego ucha oraz nieco w dół. Przyłóż pasmo do głowy i lekko je poluzuj na całej długości, by nabrało nieco objętości. Przypnij je wsuwkami z tyłu, po środku głowy. Końcówki powinny zwisać pionowo w dół, tak, by wizualnie zmieszały się z luźnymi włosami. To samo zrób z pasmem po drugiej stronie i przypnij je tak, by lekko zachodziło na pierwsze pasmo. W ten sposób miejsce łączenia się pasm nie będzie widoczne, a całość będzie wyglądała właśnie jak jednolita opaska. Jeśli chcesz uzyskać jak najbardziej neutralny look, nie luzuj zanadto włosów nad skroniami.


Fryzura na co dzień – kucyk

Czas na parę słów o upięciu, które na hasło „fryzura na co dzień” wielu z nas przychodzi na myśl jako pierwsza – o kucyku! Włosy spięte w kucyk są wygodne, ale przede zrobienie tej fryzury jest banalnie proste. Mało tego – fryzury kucyk mają niejedno imię i można je układać w wielu różnorodnych wariantach. Nie wierzysz? Spójrz zatem na poniższe propozycje.

Kucyk na czubku głowy

Gładki, wysoki kucyk na czubku głowy jest niezwykle elegancki, ale przy tym intrygujący. To propozycja dla Ciebie, jeśli gładki kok jest dla Ciebie zbyt nudny, a Twój zawód mimo wszystko wymaga zachowania dość sztywnych reguł w kwestii wyglądu.

Jak stworzyć eleganckiego kucyka? Najpierw będziesz potrzebowała odpowiedniego przygotowania włosów za pomocą kosmetyków do stylizacji. Wybierz serię wygładzającą, sięgnij np. po primer przygotowujący do stylizacji i krem do końcowego wygładzania fryzury. W tej fryzurze liczy się bowiem idealna gładkość od nasady aż po końce włosów oraz blask tafli wody. Jak zrobić wysoki kucyk krok po kroku? Użyj też bardzo szerokiej szczotki bądź szczotki prostującej (z klapką, która zamyka pasmo włosów jak prostownica) i dokładnie wyczesz włosy przed stylizacją. Jeśli to konieczne, użyj także prostownicy. Wszystkie włosy zaczesz do tyłu i do góry i podziel je na dwa kucyki, jeden bezpośrednio nad drugim. Zwiąż je ciasno gumkami w taki sposób, by włosy przy głowie były idealnie przygładzone, blisko skóry. Teraz połącz oba kucyki wspólną gumką i wydziel z nich pasmo, którym okręcisz i ukryjesz gumkę. Przed zawinięciem możesz je dodatkowo wygładzić kremem stylizacyjnym i przeciągnąć prostownicą. Końcówkę pasma przypnij wsuwką w kolorze Twoich włosów – dzięki temu stanie się niewidoczna. Fryzura nie jest tak gładka, jak tego oczekujesz? Na koniec nałóż wygładzający primer cienką warstwą na całe dłonie i przeciągnij nimi po głowie. W ten sposób ujarzmisz wszelkie odstające kosmyki! 
Jak się uczesać do pracy? Pomysły od NIVEA

Aby efekt był trwały, spryskaj fryzurę wygładzającym spray’em modelującym albo lakierem nadającym włosom diamentowy połysk. Przed zawinięciem możesz je dodatkowo wygładzić kremem stylizacyjnym i przeciągnąć prostownicą. Końcówkę pasma przypnij wsuwką w kolorze Twoich włosów – dzięki temu stanie się niewidoczna. Fryzura nie jest tak gładka, jak tego oczekujesz? Na koniec nałóż wygładzający primer cienką warstwą na całe dłonie i przeciągnij nimi po głowie. W ten sposób ujarzmisz wszelkie odstające kosmyki! Aby efekt był trwały, spryskaj fryzurę wygładzającym spray’em modelującym albo lakierem nadającym włosom diamentowy połysk.

Jak się uczesać do pracy? Pomysły od NIVEA

Fryzura kucyk – z pomysłem!

Fryzura kucyk „z pomysłem” brzmi dla Ciebie abstrakcyjnie? To znak, że nie widziałaś jeszcze naszego kucyka na bok z supełkiem! Najpierw zrób pionowy przedziałek na boku, zaraz koło ucha, przebiegający przez całą głowę. Większą partię włosów zwiąż z boku nad karkiem w tę samą stronę, co cieńsze pasmo. Teraz chwyć pasmo znad ucha i zaczesz je tak, by pokryło miejsce wiązania drugiej partii włosów. Pomóż sobie szczotką, włosy mają być wygładzone. Owiń pasmem gumkę (dwa razy wystarczy) i zepnij całość specjalną pętelką do upinania fryzur. Ostry jej koniec wbij ponad pasmem owijającym, a końcówkę tego pasma przełóż przez pętelkę, przeciągając końcówkę pasma do wewnątrz kucyka i zaciskając tym samym supełek. Gotowe! Pętelka powinna stać się niewidoczna, a całość spięta mocno i trwale. Aby Twoja fryzura kucyk była jeszcze bardziej elegancka, wykończ ją wygładzającym kremem do włosów.

Pomysłowego kucyka możesz zrobić także dzięki zaledwie dwóm prostym modyfikacjom podstawowego jego wariantu. Wykonaj stylowy kucyk pełen objętości!

Do zwykłego niskiego kucyka dodaj więcej objętości i modną, dużą welurową gumkę. Jak zrobić takiego kucyka? Tym razem też będziesz potrzebować kosmetyków stylizacyjnych, tyle że dodających objętości. Umyj głowę i nałóż na wilgotne kosmyki odpowiedni primer. Skup się na nasadzie włosów, ale rozprowadź go także na całej długości. Pochyl głowę i wysusz włosy suszarką. Dodaj jeszcze więcej objętości za pomocą dodającego objętości spray’u modelującego. Teraz pozostaje Ci związać włosy bezpośrednio nad karkiem – na tym etapie unikaj już używania szczotki, by nie pozbawić włosów objętości. Zwiąż włosy tak, by zakryć nimi uszy. Teraz podkręć lokówką pasma z kucyka i podkreśl je za pomocą primera. Nałóż kosmetyk na całe dłonie i pougniataj nimi kucyka, następnie nakręć kilka pasm na palce. Taka fryzura jest tylko nieznacznie niedbała, więc w mniej wymagających miejscach pracy sprawdzi się bardzo dobrze.

Jak się uczesać do pracy? Pomysły od NIVEA
Jak się uczesać do pracy? Pomysły od NIVEA

Luźny kok

Myślisz, że luźny kok pasuje tylko do nieformalnych sytuacji? Właściwie upięty może nadawać się także do pracy! Nasza propozycja jest idealna dla posiadaczek kręconych włosów (będzie to dla ich naprawdę szybki kok), panie z prostymi włosami będą potrzebować podkręcenia włosów lokówką (co wydłuży czas stworzenia fryzury).

Jak się uczesać do pracy? Pomysły od NIVEA

Jak upiąć włosy w luźnego koka? Po prostu zbierz wszystkie włosy wysoko z tyłu głowy i zwiąż je dość luźno gumką. Nie twórz jednak kucyka – przeciągnij włosy przez gumkę mniej więcej do połowy długości, tworząc pełnego objętości koka. Resztę włosów okręć wokół gumki i przypnij końcówkę wsuwką pod kokiem. Pamiętaj, by nie okręcać koka zbyt mocno, bo straci objętość. Teraz zajmij się włosami u nasady i wokół twarzy. Wyciągnij pojedyncze kosmyki i nakręć je na palec przy pomocy primera podkreślającego skręt loków. W ten sposób sprawisz, że przy twarzy zacznie się więcej dziać, a odstające loczki będą całkowicie pod kontrolą. Teraz spryskaj całość modelującym spray’em do włosów kręconych, a na koniec przewiąż koka wąską satynową apaszką. Z przodu koka zawiąż kokardkę lub pozostaw luźne końcówki apaszki. To wszystko!

Elegancka fryzura – gładki kok

Elegancka fryzura według naszego pomysłu to niski, prosty kok. Uda się ją stworzyć nawet z cienkich włosów, z grzywką i bez. Najpierw wydziel przedziałek (tak jak lubisz) i zwiąż włosy w niski kucyk. Poluzuj nieco wiązanie, wyciągając delikatnie włosy mniej więcej na środku tyłu głowy. W ten sposób zyskasz objętość. Teraz podziel kucyka na dwie części i każdą w połowie przewiąż cienką gumką. Czas na ułożenie koka. Chwyć jedną połowę kucyka i zawiń ją do góry i środka, końcówki układając tak, by zasłaniały centralną gumkę. Pasmo podepnij od spodu wsuwkami tuż nad gumką. Rozciągnij pasmo na boki i przejdź do podwinięcia drugiej części kucyka. Podepnij je w taki sam sposób, tylko z prawej strony pierwszej części koka i również zabezpiecz kilkoma wsuwkami. 3-4 to optimum, które pozwoli Ci zachować stabilność fryzury i swobodne modelowanie kształtu koka.

Jak się uczesać do pracy? Pomysły od NIVEA
Jak się uczesać do pracy? Pomysły od NIVEA

Jako że jest to elegancka fryzura z długich włosów, po podpięciu włosów pozostają nam wolno zwisające końcówki. Je także trzeba podpiąć. W połowie ich długości załóż cienką gumkę, podwiń je w lewo i podepnij wsuwkami. Delikatnie rozsuń włosy. W efekcie zabiegów powinnaś mieć na głowie koka składającego się z trzech części: najszerszej centralnej i dwóch uzupełniających całość po bokach. Pozostaje Ci porozsuwać upięte włosy w taki sposób, by uzyskać pożądany kształt i objętość koka, a następnie spryskać całość mocno utrwalającym lakierem.

Marzy Ci się fryzura z grzywką? Przeczytaj nasz poradnik Grzywka – jak obciąć ja w domu?

 

 


Jak upiąć krótkie włosy?

Elegancka fryzura damska z krótkich włosów również niejedno ma imię. Jeśli masz naprawdę krótkie włosy, tj. nie dłuższe niż do brody, nie masz wielu możliwości w zakresie upięć. Postaw wówczas na wygładzenie włosów i wpięcie dużej ozdobnej spinki nad uchem. W tym celu najlepiej zrób boczny przedziałek i większość włosów zaczesz na jedną stronę. Wygładzające kosmetyki do stylizacji będą tu wprost niezbędne! A jak upiąć krótkie włosy, gdy lubisz fryzury z większą objętością? Jeśli długość kosmyków Ci na to pozwala, wydziel dwa pasma znad czoła i zbierz nimi włosy do tyłu. Złącz pasma wsuwkami i to wszystko! Taką fryzurę najlepiej jest wykonywać na pofalowanych, uniesionych u nasady włosach. Uczesania na co dzień dla krótkowłosych to także różnego rodzaju dobierane warkoczyki, które można zaplatać już od czoła i czubka głowy. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić – fryzura nie może odbierać Ci profesjonalnego wizerunku! Chcesz się zainspirować? O tym, jak zaplatać warkocze, przeczytasz w artykule Warkocze – zaplatanie krok po kroku!.

Proste ładne fryzury – grzeczniejsze oblicze pixie

Co w przypadku, gdy długość Twoich włosów nie pozwala na upięcia? Wówczas Twoim narzędziem jest stylizacja! Świetnie wyglądają fryzury z bocznym przedziałkiem, w których większość włosów wraz z długą grzywką znajduje się na jedynym boku. Fryzura powinna być podzielona na wiele pasm układających się w różnych kierunkach, sama grzywka powinna być mocno uniesiona u nasady i opadająca na bok. Nieład to tylko wstępne wrażenie – każdy kosmyk jest tu bowiem wygładzony i błyszczący, a całość nie ma nic wspólnego z napuszeniem i odstającymi kosmykami. To, jak prosta i ładna będzie to fryzura, w dużej mierze zależy od cięcia. Jeśli Twoje włosy nie chcą odpowiednio współpracować, udaj się do dobrego fryzjera na ich podcięcie.

Jak się uczesać do pracy? Pomysły od NIVEA

Jak zrobić szybkie fryzury do pracy? Niezbędne kosmetyki

Jak na pewno zauważyłaś, do ułożenia większości fryzur potrzeba kosmetyków do stylizacji. Bez nich efekty starań nie będą trwałe, a niektóre fryzury bez nich wcale się nie udadzą!

Jak się uczesać do pracy? Pomysły od NIVEA

O stylizacji najlepiej myśleć już na etapie mycia włosów. Jeśli układasz fryzury wymagające gładkości, umyj włosy szamponem wygładzającym (np. Łagodnym szamponem pielęgnującym NIVEA Diamond Gloss) i wzmocnij efekt odżywką z tej samej serii (Łagodna odżywka pielęgnująca NIVEA Diamond Gloss). Jeśli to nie wystarczy, bo masz włosy z tendencją do puszenia się, włącz kosmetyki stylizacyjne. Podobnie przy układaniu innych, np. pełnych objętości fryzur bądź układania loków. Pierwszy kosmetyk, po jaki powinnaś sięgnąć dla łatwiejszego układania prostych, eleganckich fryzur, to primer:

Szybka, elegancka fryzura nie może obyć się bez końcowych poprawek. Najczęściej włosy po upięciu wymagają lepszego wygładzenia albo ujarzmienia odstających loczków. W tym celu dobrze sprawdzają się zarówno wymienione primery, jak i następujące kosmetyki:

Jeśli tworzysz szybkie fryzury do pracy, nie masz możliwości, by każdemu kosmykowi poświęcić mnóstwo uwagi. Kiedy goni Cię czas, a Ty robisz pospieszne fale na prostownicy, ich trwałość zwykle nie jest najwyższa. Do utrwalania fryzur wykorzystuj zatem lakiery i pianki do włosów, które utrwalą Twoją fryzurę w pożądanym kształcie.

Jak się uczesać do pracy? Pomysły od NIVEA

Możesz także sięgnąć po spray’e do włosów z serii Volume, Straight i Curl - nadają się nie tylko do utrwalania, ale też do formowania fryzur. Czas ich schnięcia jest bowiem dłuższy niż standardowo, masz więc dłuższą chwilę na uformowanie fryzury. Modelowanie i utrwalenie w jedynym i poste upięcia na co dzień stają się jeszcze prostsze!

Podczas stylizowania fryzur ważna jest także termoochrona. Zwłaszcza, gdy w poszukiwaniu idealnej gładkości czy skrętu rozgrzewasz prostownicę do maksymalnej temperatury, by działać szybko i skutecznie. W których kosmetykach znajdziesz składniki zapewniające ochronę przed wysoką temperaturą?

Jak widzisz, stworzenie szybkiej i eleganckiej fryzury do pracy jest jak najbardziej możliwe. Jeśli instrukcje fryzur do pracy krok po kroku wyglądają dla Ciebie przejrzyście, to wykonanie z pewnością również powinno być proste. Żegnaj biurowa nudo, witajcie pomysłowe fryzury łączące kobiecość z zawodowym profesjonalizmem!