Jak używać kremu do stylizacji włosów? Porady

Jak używać kremu do stylizacji włosów?

Krem do stylizacji włosów to kosmetyk ułatwiający układanie kosmyków, a jednocześnie wspierający ich pielęgnację. Ponadto może być stosowany do wszystkich rodzajów włosów, dlatego każdy może korzystać z jego zalet. Jak stosować kremy do stylizacji włosów? Czytaj dalej!

Jak działają kremy do stylizacji włosów?

Rezygnujesz z częstego układania włosów w ulubiony sposób, bo boisz się o kondycję swoich kosmyków? Niepotrzebnie! Odpowiednie kosmetyki do stylizacji włosów nie tylko sprawią, że ich modelowanie stanie się prostsze, ale także pomogą Ci zadbać o włosy, by wciąż zachwycały pięknym i zdrowym wyglądem. Takim działaniem wyróżniają się niemal wszystkie produkty – od pianek, przez spraye, po lakiery. Dobrze dopasowane do rodzaju włosów pozwolą Ci ułożyć je tak, jak lubisz, a zarazem się o nie zatroszczyć. Dzięki temu będziesz cieszyć się perfekcyjną fryzurą przez cały dzień bez obaw o uszkodzenie kosmyków.

Te same właściwości cechują kremy do włosów, które pomagają nadać kosmykom pożądaną formę, a przy tym je nawilżają. Krem do układania włosów może być stosowany na każdego typu włosach, ale zależnie od działania konkretnego produktu, możliwe jest uzyskanie różnorodnego efektu. Krem do włosów może zwiększać ich objętość, eksponować loki lub fale czy wygładzać pasma, dlatego bez problemu znajdziesz kosmetyk dopasowany do Twoich oczekiwań.

Krem do modelowania włosów zwiększający objętość to świetna propozycja dla właścicielek cienkich, pozbawionych życia pasm. Kosmetyk przywraca im elastyczność i sprężystość, optycznie je zagęszcza, a przede wszystkim nadaje objętość. Krem prostujący włosy o właściwościach wygładzających to rozwiązanie dla pań, które mają niepokorne, trudne do okiełznania kosmyki – dyscyplinuje on włosy, ułatwia ich rozczesywanie i dodaje im blasku.

Natomiast kremy do stylizacji włosów kręconych uwydatniają naturalny skręt loków oraz fal i zapobiegają puszeniu się kosmyków. Dzięki dodatkowemu działaniu nawilżającemu, kremy to doskonałe kosmetyki do włosów dla osób, które nie chcą wybierać między idealnie ułożoną fryzurą a pielęgnacją.

stylizacja włosów

Jak używać kremu do włosów?

krem do stylizacji

Wśród zalet kremów do stylizacji włosów wymienia się jednak nie tylko ich właściwości – są one również bardzo łatwe w stosowaniu. Jak układać włosy przy użyciu kremu? Większość produktów aplikuje się na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy. Wyciśnij niewielką ilość kosmetyku, rozprowadź go na dłoniach i nałóż na włosy na całej ich długości. Następnie wymodeluj włosy i je wysusz lub pozostaw do samodzielnego wyschnięcia.

Zastanawiasz się, jak stylizować włosy? Jeśli stosujesz krem wygładzający, jeszcze lepszy rezultat osiągniesz, gdy będziesz je suszyć, używając szczotki. W razie potrzeby na zakończenie stylizacji możesz też sięgnąć po prostownicę. Dla efektu bardziej wygładzonych włosów, niewielką ilość kremu nałóż na już wysuszone kosmyki. Jeśli natomiast stosujesz krem do stylizacji włosów kręconych, susz je przy pomocy suszarki z dyfuzorem. Dla lepszego zdefiniowania loków, kosmetyk możesz zaaplikować również na suche pasma.

NIVEA krem do stylizacji włosów

Jak znaleźć krem na włosy, który z jednej strony spełni Twoje oczekiwania, a z drugiej sprosta wymaganiom Twoich kosmyków? Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne – w tej roli znakomicie sprawdzają się kremy do stylizacji NIVEA. Ułatwiają układanie włosów, a jednocześnie nawilżają pasma, wspierając ich pielęgnację. W zależności od wybranego wariantu, kosmetyk dodatkowo wygładzi lub podkreśli skręt Twoich włosów.

NIVEA STRAIGHT Krem do włosów wygładzający posiada innowacyjną formułę z suchym olejkiem. Produkt długotrwale wygładza, dyscyplinuje odstające kosmyki, zmniejsza puszenie się oraz pielęgnuje i nawilża włosy. Kosmetyk jest przy tym bardzo lekki, dzięki czemu nie obciąża pasm. Z kolei NIVEA CURL Krem do włosów podkreślający skręt loków to produkt stworzony z myślą o właścicielkach kręconych kosmyków. Świetnie eksponuje on loki i fale, a także nadaje im miękkość i sprężystość oraz zapewnia im nawilżenie.

Teraz nie musisz już rezygnować z modelowania włosów w ulubiony sposób z obawy o pogorszenie ich kondycji. Dobre kosmetyki do włosów nie tylko ułatwią Ci ich układanie, ale przede wszystkim pomogą Ci o nie zadbać. Krem do układania włosów spełnia wyjątkowe potrzeby każdego rodzaju kosmyków, zapewniając im doskonałą pielęgnację, a zarazem sprawia, że kreowanie fryzur staje się o wiele prostsze.

stylizacja włosów