Jak używać odżywki do włosów?

Jak używać odżywki do włosów? 7 rad

Aby Twoje włosy były zdrowe i lśniące, wymagają właściwej pielęgnacji. Jeśli zastanawiasz się, jak stosować odżywki do włosów, zapoznaj się z naszymi radami, a dobra odżywka do włosów nie będzie miała dla Ciebie tajemnic.

Odżywka do włosów – jak jej używać?

Kosmetyki do włosów to must have w każdej łazience. Jednym z nich są oczywiście odżywki do włosów, bez których trudno sobie wyobrazić ich właściwą pielęgnację. Jednak nawet najlepsza odżywka do włosów nie zdziała cudów, jeśli będzie niewłaściwie aplikowana. Dowiedz się, jak często stosować odżywkę i jak nakładać odżywkę do włosów.

Wybierz właściwą odżywkę do włosów

Dobre odżywki do włosów muszą być przede wszystkim dopasowane do ich rodzaju, dlatego ważne jest, byś znała swoje włosy i wiedziała, czego potrzebują.

Jeśli Twoje włosy są przesuszone i zniszczone, na przykład w wyniku koloryzacji czy zabiegów stylizacyjnych, potrzebna Ci jest nawilżająca odżywka do włosów suchych, jak chociażby NIVEA®Repair & Targeted Care. Produkt ten zawiera System Inteligentnej Odbudowy, który rozpoznaje zniszczone fragmenty włosa i naprawia je dokładnie w tych miejscach. Zawartość płynnej keratyny i pantenolu sprawia, że formuła kosmetyku nawilża włosy i regeneruje je. Odżywka pozostawia włosy sprężyste i lśniące.

Jeśli nie jesteś właścicielką bujnej czupryny, prawdopodobnie potrzebujesz odżywki do włosów cienkich. Wówczas wypróbuj odżywkę NIVEA® Hairmilk do włosów o strukturze cienkiej z naturalnymi proteinami mleka. Odżywka ta intensywnie regeneruje włosy, wzmacnia je od wewnątrz, a co ważne, nie przetłuszcza ich i nie obciążą. Po jej użyciu włosy są delikatne, miękkie i nabierają objętości.

Jeśli masz włosy matowe, którym brakuje blasku, sięgnij po odżywkę NIVEA® Diamond Gloss z diamentowym pyłem. Odżywka ta chroni i utrzymuje naturalne pH skóry głowy, wzmacnia pasma włosów i nadaje im wyjątkowy połysk. Włosy są miękkie w dotyku i lśniące.

odżywka do włosów
przygotuj włosy na odżywienie

Właściwie przygotuj włosy

Nałożenie odżywki zawsze poprzedza umycie włosów. Użyj szamponu odpowiedniego do Twojego rodzaju włosów. Dobrze, jeśli jest to produkt z tej samej linii, co odżywka.

Użyj odpowiedniej ilości produktu

Zazwyczaj nakładamy za dużo odżywki do włosów, co może je niepotrzebnie obciążać. Warto użyć tyle, ile zaleca producent. Jeśli nie zostało to określone, zazwyczaj do krótkich włosów wystarczy porcja wielkości orzecha włoskiego, przy włosach długich – podwojona. Jeszcze więcej odżywki mogą stosować osoby o włosach kręconych, u których występuje wyższa porowatość włosów.

Właściwie rozprowadź odżywkę

Najpierw rozetrzyj kosmetyk w dłoniach, potem nakładaj go na włosy. Odżywkę aplikuj równomiernie na całej długości włosów, omijając skórę głowy. Niektórzy producencie zalecają wręcz, żeby nakładać odżywkę dopiero w połowie długości włosa. Jeśli tak jest, zastosuj się do tej zasady. Wcieranie odżywki w skórę głowy może powodować nadprodukcję sebum a nawet łupież, dlatego pamiętaj, by nie wychodzić z nią na skalp.

Rozprowadzając odżywkę, zwróć uwagę na szczególnie zniszczone lub przesuszone fragmenty włosa, na przykład końcówki. Możesz w nie wmasować trochę więcej produktu.

Pozwól odżywce zadziałać

Naniesiona na włosy odżywka zaczyna pracować – uwalnia swoje składniki i wnika we włosy. Musisz dać jej na to trochę czasu. Zazwyczaj producent określa, czy ma to potrwać minutę czy pięć. Zastosuj się do tej zasady i nie spłukuj włosów przed upłynięciem tego czasu. Natomiast przetrzymywanie odżywki dłużej zazwyczaj nie ma sensu, ponieważ jej skład prawdopodobnie będzie już nieaktywny.

Dokładnie spłucz włosy

Pozbycie się odżywki z włosów to bardzo ważny etap pielęgnacji. Jeśli zrobisz to niestarannie, włosy będą obciążone, przetłuszczone i zamiast pięknie lśnić, nabiorą ciężkiego, niezdrowego wyglądu. Dlatego nie oszczędzaj wody spłukując odżywkę, upewnij się, że zmyłaś ją z całej długości włosa.

A może odżywka bez spłukiwania?

Możesz także zdecydować się na ekspresową odżywkę bez spłukiwania. Tego typu kosmetyki najczęściej występują w formie spray’u i łatwo rozprowadzają się po włosach, ułatwiając rozczesywanie i wygładzając włosy. Przykładem takiż odżywek mogą być produkty NIVEA:

Wystarczą właściwe kosmetyki do pielęgnacji włosów, kilkanaście minut każdego dnia i będziesz mogła cieszyć się odżywionymi, zdrowymi włosami.

odżywka regenerująca do włosów