Jak używać pianki do włosów

Jak używać pianki do włosów? Sprawdzamy!

Uniesienie włosów, spektakularna objętość, a może ujarzmienie burzy loków? Wszystko to zyskasz dzięki piance do włosów od NIVEA! To kosmetyk o szerokim zastosowaniu, bez którego wiele kobiet nie wyobraża sobie stylizacji. Sprawdź, jak użyć pianki do włosów, by stworzyć idealną fryzurę!


Jak wybrać dobrą piankę do włosów od NIVEA?

Dobra pianka do włosów odpowiada na ich potrzeby oraz nasze oczekiwania co do kształtu fryzury. Wśród produktów od NIVEA znajdziesz pianki w różnych wariantach, dlatego z łatwością wybierzesz taką, z którą stworzysz wymarzoną fryzurę.

Posiadaczki loków pokochają piankę do włosów Flexible Curls & Care, która pomaga w osiągnięciu trwałych, ale i elastycznych loków. Twoje włosy będą utrwalone, przy zachowaniu świeżego wyglądu. Pośród kosmetyków do stylizacji włosów od NIVEA znajdziesz także całą linię NIVEA CURL, dedykowaną włosom kręconym! W jej skład wchodzi nie tylko pianka do włosów, ale także primer, krem do włosów i spray modelujący.

Pianki to kosmetyki do stylizacji włosów, które mogą stosować posiadaczki każdego typu włosów należy je jednak odpowiednio dopasować. Ponadto podpowiadamy, że jeszcze lepsze efekty osiągniesz, włączając do stylizacji spraye do włosów, których należy użyć przed nałożeniem pianki oraz lakiery do włosów od NIVEA, które zapewnią dodatkowe utrwalenie fryzury na długi czas.           

Jak używać pianki do włosów

Jak działa pianka do włosów?

Pianka do układania włosów to produkt ceniony głównie za to, że nadaje fryzurze zachwycającą objętość, a przy tym unosi ją u nasady. Dzięki niej włosy wyglądają lekko, nawet jeśli naturalnie Twoje pasma są raczej cienkie. Pianka może też doskonale podkreślić skręt kręconych lub falowanych włosów. Co ciekawe, odpowiedni sposób aplikacji oraz modelowania, sprawi, że pianka sprawdzi się również w wygładzaniu kosmyków. Dodatkowo pianki do włosów od NIVEA mają także działanie pielęgnujące. Regenerują włosy, a przy tym zapewniają im termoochronę. Dzięki temu pomimo stylizacji wyglądają zdrowo.

Jak używać pianki do włosów
jak używać pianki do włosów

Jak używać pianki do włosów?

Aby osiągnąć w pełni satysfakcjonujące efekty, warto wiedzieć, jak się używa pianki do włosów. Gwarancją sukcesu jest właściwa aplikacja. Zacznij od umycia włosów i delikatnego osuszenia ich ręcznikiem. Następnie sięgnij po piankę, np. NIVEA Diamond Volume Care. Przed użyciem potrząśnij butelką, a następnie wyciśnij piankę na otwartą dłoń. Jej ilość dostosuj do długości włosów jedna porcja wielkości orzecha włoskiego powinna wystarczyć na krótkie i średnie fryzury.  W przypadku włosów sięgających za ramiona możesz pokusić się nawet o dwie porcje. Co ważne, jeśli uznasz, że kosmetyku jest za mało, możesz bez obaw go dołożyć.

Kosmetyk najlepiej wczesać ją za pomocą grzebienia o szeroko rozstawionych ząbkach. Zanurz go w piance i delikatnie przeczesz włosy. Unikaj przy tym dotykania skóry głowy, gdyż może to doprowadzić do zbyt szybkiego przetłuszczania czy obciążenia kosmyków. Ponadto, to jak używać pianki do włosów zależy również od rezultatów, które chcesz osiągnąć. W końcu pianki to niezwykle wszechstronne kosmetyki do włosów!

Jak używać pianki do stylizacji włosów prostych?

Jeśli zastanawiasz się, jak prawidłowo używać pianki do włosów prostych, śpieszymy z odpowiedzią. Włosy odbite u nasady i wygładzone na całej długości uzyskasz, nakładając piankę jedynie na górze włosów. Kluczowy okazuje się jednak sposób suszenia. Sięgnij w tym celu po okrągłą szczotkę o dużej średnicy i nawijaj na nią pasmo po paśmie. Następnie przeciągaj ją powoli, delikatnie w dół, cały czas kierując w stronę szczotki ciepłe powietrze suszarki. W ten sposób rozprowadzasz produkt na całej długości włosów, jednocześnie je wygładzając.

Jak się używa pianki do włosów kręconych lub falowanych?

Pianka do układania włosów kręconych może okazać się niezastąpiona. Wspaniale ujarzmia loki i definiuje ich kształt, pozwala także na wydobycie naturalnego skrętu. Zatem, jak używać pianki do włosów kręconych? Nakładaj ją na osuszone ręcznikiem włosy na całej ich długości. Następnie opuść głowę w dół i delikatnie ugniataj pasma podczas suszenia. Możesz również użyć suszarki z dyfuzorem, który jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem dla kręconych włosów (polecamy również kosmetyki do stylizacji włosów kręconych.)

Pianka sprawdzi się też, gdy zechcesz odświeżyć kształt loków. Są na to dwa sposoby. Pierwszy z nich zakłada wgniecenie niewielkiej ilości pianki w suche włosy. Drugi wymaga wcześniejszego zwilżenia kosmyków (wystarczy odrobina wody) i dopiero po tym procederze nałożenia kosmetyku.

Jak używać pianki do włosów