Kremy do włosów kręconych – stylizacja podkreślająca loki

Kremy do włosów kręconych – stylizacja podkreślająca loki

Zamiast wygładzać lub prostować włosy kręcone, uczyń z nich powód do dumy! Podkreśl skręt loków dzięki odpowiednim kosmetykom do stylizacji włosów kręconych i zachwycaj ich sprężystością! Do stylizacji loków sprawdzają się kremy do włosów kręconych – zobacz, jak je używać.

Rodzaje skrętu włosów

Włosy kręcone niejedno mają imię – mogą przybierać zarówno postać drobnych loczków, jak i mięsistych fal. Rodzaje skrętu włosów określa się za pomocą specjalnej skali – poszczególne typy oznacza się jako 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C oraz 4A, 4B i 4C, gdzie 2A to kosmyki delikatnie falowane, a 4C to zbite afro. Należy jednak dodać, że niekiedy wskazanie rodzaju skrętu nie jest tak oczywiste, ponieważ stosowanie kosmetyków źle dobranych do typu włosów może zniekształcić ich naturalny skręt! Chcąc dokonać wiarygodnej oceny, warto przez jakiś czas stosować podstawowe kosmetyki do pielęgnacji włosów kręconych. Pozwolą one wydobyć naturalny skręt kosmyków, a w efekcie – dobrać jeszcze lepiej dopasowaną do nich pielęgnację.
Kremy do włosów kręconych – stylizacja podkreślająca loki

Krem do loków – dlaczego warto?

Pielęgnacja włosów kręconych to spore wyzwanie. Jeśli nie otoczymy ich należytą troską, kosmyki zaczną się puszyć i będą trudne w stylizacji. Do układania fal i loków doskonale nadaje się krem do kręconych włosów. Kosmetyk taki jak NIVEA CURL Krem do włosów podkreślający skręt loków to świetna propozycja dla dumnych posiadaczek kręconych kosmyków.

Wyróżnia go innowacyjna formuła z suchym olejkiem, która nawilża włosy, zapobiega ich puszeniu, podkreśla naturalny skręt fal oraz loków i dodaje im sprężystości. Dodatkowo krem ułatwia układanie włosów, nie obciążając ich, oraz zapewnia kontrolę nad niesfornymi kosmykami. By osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty, sięgnij także po pozostałe kosmetyki do stylizacji włosów kręconych – primer, przygotowujący kosmyki do układania, oraz piankę i spray modelujący.

Stylizacja włosów kręconych – suszenie ma znaczenie

Nie tylko produkty do włosów kręconych mają wpływ na to, jak układają się Twoje kosmyki – ogromne znaczenie ma również sposób, w jaki je suszysz. Często popełnianym błędem jest nadmierne ugniatanie włosów przy suszeniu, co ma pozwolić na uzyskanie ładniejszego skrętu. W rzeczywistości Twoje kosmyki skręcą się bez takiego wsparcia – wystarczy, że będziesz używać suszarki z dyfuzorem. Na lekkie ugniatanie możesz zdecydować się pod koniec suszenia, nadając w ten sposób lokom ostateczny kształt. W tym celu warto też sięgnąć po wspomniany krem do włosów kręconych.

Kosmetyki do włosów kręconych – co Ci się jeszcze przyda?

Kremy do włosów to nie jedyne kosmetyki, których warto używać do pielęgnacji fal i loków. Na Twojej łazienkowej półce powinien stanąć przede wszystkim szampon do włosów, odżywki i maski. W przypadku włosów kręconych odżywki do włosów należy używać po każdym myciu. Dostarcza ona kosmykom niezbędnych substancji odżywczych i nawilżających, bez których mogą stać się podatne na uszkodzenia i matowienie. Z kolei maskę do włosów zaleca się stosować mniej więcej raz w tygodniu. Najlepiej, by zawierała ona składniki wiążące wilgoć, a tym samym zapobiegająca puszeniu się kosmyków. Jeśli masz włosy farbowane, raz na jakiś czas wybierz maskę pielęgnującą kolor.

Regenerujące produkty do włosów kręconych

Podobnie jak włosy proste, także fale, loki i sprężynki od czasu do czasu mogą wymagać regeneracji. Będzie ona im szczególnie potrzebna przed wdrożeniem odpowiedniej pielęgnacji – najpierw podaruj im intensywne wzmocnienie i odżywienie, dzięki czemu kolejne zabiegi będą przynosić oczekiwane efekty. Regeneracja zniszczonych włosów niekiedy okazuje się również niezbędna do określenia rodzaju ich naturalnego skrętu – na uszkodzonych kosmykach może nie być on dobrze widoczny.

Fale, loki czy sprężynki – niezależnie od tego jaki rodzaj włosów kręconych posiadasz, mogą one stać się Twoim powodem do dumy. Postaw na sprawdzone kosmetyki, podaruj kosmykom najlepszą pielęgnację i stylizuj je w ulubiony sposób przy pomocy kremu do włosów kręconych!

Kremy do włosów kręconych – stylizacja podkreślająca loki

Porady dla Ciebie