Warkocze - zaplatanie krok po kroku!


MODNE WARKOCZE NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Korony, kukiełki, baranki, warkocze dobierane – sploty we włosach wyglądają modnie i klasycznie. Tutaj znajdziesz porady dotyczące odpowiedniej fryzury dla włosów o każdej długości. Przekonaj się, że zaplatanie warkoczy jest niezwykle proste.

Modne warkocze dobierane – techniki zaplatania

Warkocz francuski – ponadczasowa klasyka

Jest to prawdopodobnie najlepiej znana i najpopularniejsza wersja warkocza – francuski warkocz lub splot. Tutaj w prosty sposób opiszemy, jak zapleść taki warkocz:

Zaplatanie warkoczy rozpocznij od zaczesania włosów do tyłu, po czym podziel górną warstwę na
trzy pasma o równej grubości. Primer do włosów wygładzający nada warkoczowi cudowny połysk.
Podzielone części należy zapleść bezpośrednio na głowie,
umieszczając prawe pasmo nad środkowym, potem lewe nad środkowym, a następnie raz jeszcze przenosząc prawe pasmo nad środkowym. W ten sposób utworzysz podstawę splotu.

Aby Twój francuski warkocz spływał wzdłuż górnej części głowy, do skrajnych pasm dodaj po jednym kosmyku luźnych włosów i zapleć je. Zaplatanie włosów w splot francuski polega na powtarzaniu tej właśnie czynności. Powtarzaj ją, używając wszystkich włosów na głowie, aż wszystkie zostaną splecione. Jeżeli dodatkowe kosmyki będziesz dodawać równomiernie, warkocz zyska szczególnie równy wygląd.

Gdy dojdziesz do szyi, z
apleć warkocz w normalny sposób i zwiąż go wstążką. Warkocze francuskie należą do najłatwiejszych, a jednocześnie najbardziej efektownych upięć.

Warkocze - fryzury, które przetrwają noc!

  1. W trakcie zaplatania włosów użyj lakieru do stylizacji. Pamiętaj, że powinien być dopasowany do Twojego rodzaju włosów. Wspomaga zaplatanie włosów, nadając im odpowiednią formę.
  2. Uwaga: Gdy ujście się zatyka, lakier jest aplikowany nierównomiernie.
  3. Nie spryskuj włosów zbyt obficie, gdyż bardzo szybko zmatowieją.
  4. Podczas spryskiwania nie przestawaj przesuwać sprayu. Stosowany w nadmiarze w jednym miejscu sprawi, że nawet modne warkocze nie będą prezentować się estetycznie.
  5. Nigdy nie używaj lakieru do włosów w połączeniu z wysoką temperaturą (prostownicami!) – wysuszy to całkowicie Twoje włosy.
0132_HC_techniki_zaplatania_najpiękniejszych_warkoczy_intro_1

Fryzury – warkocz dobierany na bok typu „wodospad”

Rozpocznij zaplatanie warkoczy od podzielenia włosów na trzy równe pasma z przodu głowy. Następnie spleć te trzy pasma w normalny sposób, lecz na drugim etapie pozwól jednemu kosmykowi luźno opaść. Zamiast podnosić luźny kosmyk, dobierz nowy kosmyk i wpleć go w splot, dokładnie tak jak w przypadku warkocza francuskiego.
Powtarzaj tę czynność, aż zapleciesz wszystkie włosy wokół głowy, po czym zepnij warkocz spinką. Wskazówka: Wcześniej użyj lokówki, tak aby końcówki włosów łagodnie falowały do wewnątrz. Warkocze splecione w ten sposób to doskonały pomysł na oryginalną fryzurę,  dodającą każdej kobiecie dziewczęcego uroku.

Holenderski warkocz na bok – długie włosy

Warkocz holenderski to rodzaj splotu, który uda Ci się zrobić, jeśli Twoje włosy sięgają co najmniej ramion. Najpierw zaczesz wszystkie włosy do tyłu i podziel je na wysokości czoła na trzy równe pasma. Jeśli masz już doświadczenie w zaplataniu warkoczy, zapomnij na chwilę o wszystkich przyzwyczajeniach. Zaplatanie włosów w warkocz holenderski jest nieco trudniejsze od wykonania tradycyjnego splotu. Musisz wiedzieć, że pasm w warkoczu holenderskim nie przeplata się nad sobą, lecz pod sobą.

Zacznij zaplatanie warkoczy od umieszczenia skrajnie lewego pasma pod pasmem środkowym a następnie tak samo przepleć prawe pasmo pod środkowym. Powtarzaj tę czynność, dodając po kilka kosmyków z górnej warstwy włosów, aż splot będzie gotowy na wysokości szyi. Następnie zwiąż go cienką wstążką i utrwal za pomocą  Lakieru do włosów Ultra Strong. Wskazówka: zaplatanie włosów tą techniką pozwala stworzyć piękny jednostronny warkocz, który przykuje wzrok na eleganckim przyjęciu.

0132_HC_techniki_zaplatania_najpiękniejszych_warkoczy_intro_3

Zaplatanie warkoczy na włosach różnej długości

Modne warkocze wykonasz łatwo na włosach długich, krótkich, prostych i kręconych. Tutaj znajdziesz wskazówki, dotyczące wykonania splotów odpowiednich dla Twojego rodzaju włosów. Przekonaj się, że zaplatanie warkoczy można wykonać na włosach różnego typu i różnej długości.
0132_HC_techniki_zaplatania_najpiękniejszych_warkoczy_section_2_1

Warkocz na bok, kłos, luźny splot – włosy lśniące w każdej fryzurze!

Jeśli chcesz, by Twoje warkocze lśniły, użyj wcześniej maseczki nawilżającej (może to być na przykład NIVEA Odżywka Pielęgnująca Diamond Gloss). Dzięki niej włosy staną się gładkie i miękkie w dotyku i nabiorą olśniewającego blasku. Nałóż produkt na całej długości włosów, unikając nasady. Zaplatanie warkoczy na włosach dobrze odżywionych będzie z pewnością dużo łatwiejsze, a Twoje warkocze zyskają efekt wygładzenia i połysku.

Zaplatanie włosów długich

Jeśli nosisz długie włosy, bez trudu wyczarujesz na nich rozmaite warkocze. Zaplatanie włosów długich wiąże się z  nieograniczonymi możliwościami kreowania różnorodnych upięć. Możesz upleść pojedynczy warkocz albo stworzyć artystyczną fryzurę – możliwości są praktycznie nieograniczone. Na długich włosach szczególnie pięknie wygląda klasycznie zaplatana korona, którą można wystylizować jak wieńczący głowę wieniec laurowy. Zaplatanie włosów długich w modne warkocze ( np. kłos lub warkocz holenderski) jest niezwykle efektowne. Dyskretnego szyku dodadzą również upięcia z warkoczykami, szerokimi lub wąskimi. W codziennej stylizacji modne są szczególnie luźne warkocze.

Warkocze na bok na krótkich włosach

Istnieje również wiele różnych wersji zaplatania warkoczy dla włosów krótkich: idealnie sprawdzają się tu na przykład osobne pasma warkoczyków. Warkocze zaplatane przy samej skórze głowy, podkreślają stylizację i przykuwają wzrok. Ciasno dobierane drobne warkocze z boku głowy wyglądają olśniewająco.

Modne warkoczyki dobierane to wąziutkie warkocze splatane wzdłuż głowy tuż przy skórze, świetnie wyglądają w połączeniu z innymi splotami. Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się zaplatanie warkoczy na szczycie głowy. Wskazówka: ciasno splecione warkocze wyglądają naprawdę elegancko, a luźniejsze wersje sprawiają wrażenie mniej formalnych.

Modne warkocze dobierane – sposób na objętość dla cienkich włosów

Włosy cienkie i proste: do tego rodzaju włosów idealnie pasują warkocze dobierane, plecione tylko z części włosów. Idealne są również korony albo wysokie koki, ponieważ można łatwo zbudować ich objętość i stworzyć efekt grubych włosów. Użycie pianki (na przykład NIVEA Diamond Gloss Care albo Diamond Volume Care) zapewni większą objętość, wzmocni włosy i ułatwi wykonanie modnych splotów. Po zastosowaniu pianki warkocze będą znacznie łatwiejsze do wykonania.

Wskazówki dotyczące zaplatania włosów kręconych

Jeśli masz gęste, kręcone włosy, idealne dla Ciebie okażą się luźne warkocze. Doskonałe będą nisko i z boku zaplecione warkoczyki, które podkreślą górną część głowy, a także warkocze o różnych długościach splotu. Zaplatanie warkoczy na włosach kręconych wymaga nieco większej precyzji i uprzedniego zastosowania kosmetyków wygładzających i  dodających połysku. Użycie maski (na przykład
NIVEA Mleczna Odżywka Wyzwalająca Blask Hairmilk Natural Shine) nada włosom zdrowy wygląd i blask.

0132_HC_techniki_zaplatania_najpiękniejszych_warkoczy_section_2_2

Warkocze na boku głowy - pomysł na codzienny look

Luźno zaplecione warkocze zyskają bardzo swobodny wygląd, zwłaszcza jeśli uwolnisz kilka kosmyków.

product-stage-bg

Jak zrobić warkocz dobierany na bok?

 prosty kok
Cudowne fryzury – modne warkocze, które zrobisz sama!

KROK 1:

Zepnij razem włosy na karku i zrób prosty kok.

Zwiń kok
Cudowne fryzury – modne warkocze, które zrobisz sama!

KROK 2:

Zwiń kok na karku i upnij go spinką do włosów.

Zaczynając od czoła
Cudowne fryzury – modne warkocze, które zrobisz sama!

KROK 3:

Zaczynając od czoła, podziel wąski kosmyk włosów na dwa pasma.

owinąć włos
Cudowne fryzury – modne warkocze, które zrobisz sama!

KROK 4:

Teraz chwyć jedno pasmo od dołu i przełóż je do drugiej dłoni, aby owinąć włos. Zaplatanie włosów w ten sposób polega na powtarzaniu tej prostej czynności.

 włosów
Cudowne fryzury – modne warkocze, które zrobisz sama!

KROK 5:

Przesuń dwa końce do środka i mocno przytwierdź je do koka spinką do włosów.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji i stylizacji fryzur z warkoczami

Chcesz uzyskać kilka prostych porad, które ułatwią zaplatanie warkoczy? Oto triki, dzięki którym osiągniesz ten efekt bez stresu:

Zaplatanie warkoczy będzie możliwe, jeżeli towarzyszą Ci: spokój i pewność dłoni. Modne upięcia będą wyglądały najlepiej po nałożeniu na nie wygładzającego kremu do włosów. Również poszczególne pasma zyskają trwałość i zamienią się w uczesanie o pięknej objętości.

Warkocze wyglądają ładnie, jeśli Twoje włosy są przynajmniej na tyle długie, że można z nich zrobić mały kucyk, z którego nie wypadają żadne kosmyki. Zaplatanie włosów krótkich wymaga więcej wprawy, opanowania i doboru odpowiedniego do tego typu włosów splotu. Do krótkich schodkowych fryzur najbardziej nadają się natomiast drobne warkocze dobierane, zaplatane przy samej skórze głowy.

Fryzura nie musi być idealna! Dlatego do kwestii uczesania podchodź z odrobiną luzu. Zresztą, wersje ze swobodnie spływającymi luźnymi kosmykami są modne! Aby fryzura utrzymała się przez długi czas, koniecznie stosuj lakier do włosów (na przykład Modelujący spray do włosów lub NIVEA Ultra Strong). W ten sposób zyskasz idealnie utrwaloną fryzurę.

Porady dla Ciebie