kremy NIVEA do rąk

Kremy do rąk – najważniejsze zasady wyboru

Dłonie są bez wątpienia naszą wizytówką. To jedna z najbardziej eksponowanych części ciała, ale jednocześnie wyjątkowo narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Zapewnij im jak najlepszą pielęgnację, regularnie stosując dobry krem do rąk.

Jaki krem do rąk wybrać?

Każdego dnia dajesz swoim dłoniom niezły wycisk. Moczysz je w zimnej lub gorącej wodzie, narażasz na działanie promieni słonecznych, mrozu, wiatru czy detergentów. Niestety zapewne nie zawsze im to wynagradzasz, czego konsekwencją jest sucha, szorstka i ściągnięta skóra. Jak poprawić jej kondycję? Czas najwyższy, by do codziennej pielęgnacji włączyć odpowiednio dobrany krem do rąk. Na co zatem zwracać uwagę podczas zakupów?

Dobry krem, czyli jaki? Weź pod uwagę potrzeby Twojej skóry

Najlepszy krem do rąk to taki, który spełnia potrzeby Twojej skóry – to właśnie nimi należy kierować się, dobierając zarówno preparat do dłoni, jak i inne kosmetyki do ciała. Dobre kremy do rąk mogą się bowiem różnić działaniem, zapewniając skórze nie tylko nawilżenie, ale i regenerację, odżywienie czy odbudowę, a nawet spowalniając procesy starzenia się.

 

Do wyboru masz przede wszystkim:

  • kremy nawilżające – doskonale sprawdzają się przy codziennej pielęgnacji, a także jako krem do suchych rąk. Przynoszą skórze natychmiastową ulgę, błyskawicznie ją wygładzają i poprawiają jej wygląd, przywracając optymalny jej poziom nawilżenia;
  • kremy odżywcze – to także dobry krem do rąk suchych, który nie tylko nawilża skórę dłoni, ale i pozwala zapobiegać jej ponownemu wysuszeniu. Krem odżywczy zapewnia długotrwałą i intensywną pielęgnację, pozostawiając skórę miękką oraz przyjemną w dotyku;
krem do rąk
krem do rąk NIVEA
  • kremy wygładzające – dobry krem na suche dłonie może mieć również właściwości wygładzające. Przesuszona skóra często jest jednocześnie szorstka, ale regularnie stosowany kosmetyk o działaniu odżywczym i wygładzającym pozwoli przywrócić jej piękny i zdrowy wygląd, a także wzmocnić jej barierę ochronną;
  • kremy regenerujące – idealnie sprawdzają się jako krem do rąk suchych i popękanych. Przynoszą natychmiastową ulgę bardzo suchej, spragnionej i często zniszczonej skórze dłoni, wspierają jej odbudowę, a jednocześnie zapewniają długotrwałą ochronę;
  • kremy przeciwzmarszczkowe – dobre kremy do rąk mogą również pomagać Ci redukować oznaki starzenia się skóry. Dzięki starannie skomponowanej formule, kosmetyk intensywnie nawilża i chroni skórę, zarazem wyrównując jej teksturę, zmniejszając widoczność zmarszczek i wygładzając dłonie.

Jeśli interesują Cię nie tylko kremy do dłoni, przeczytaj nasz artykuł o pielęgnacji dłoni i dowiedz się na jak wiele sposobów, możesz o nie dbać!


Nie sugeruj się wyłącznie zapachem i opakowaniem

Choć ciekawe opakowanie i piękny zapach często idą w parze ze skutecznością kremu do rąk, nie są to czynniki, jakie powinny mieć decydujący wpływ na wybór kosmetyku. Jak już zostało wspomniane, głównym wyznacznikiem powinny być potrzeby Twojej skóry – ładny zapach czy oryginalny design mogą być natomiast dodatkiem, który sprawi, że korzystanie z kremu będzie jeszcze przyjemniejsze.
Bardzo dobry krem do rąk to taki, który jest dobrany do wyjątkowych potrzeb Twojej skóry. Odpowiednio skomponowana formuła dostarczy jej wszelkich niezbędnych substancji, dzięki czemu zachowa ona zdrowie i piękny wygląd, a Ty zapomnisz o dyskomforcie, suchości czy uczuciu szorstkości.
kremy do rąk