mydło w płynie czy w kostce

Mydło w płynie czy w kostce? 4 podpowiedzi

Mydło to podstawowy kosmetyk do higieny osobistej. Trudno wyobrazić sobie nie tylko dom, ale także jakiekolwiek publiczne miejsce bez dostępu do mydła. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, po jaki rodzaj tego produktu warto sięgnąć – po mydło w kostce czy w płynie? A może nie ma to aż tak dużego znaczenia?

Dobre mydło do rąk, to znaczy jakie?

Dobre mydło powinno spełnić kilka podstawowych wymagań. Przede wszystkim nie powinno podrażniać. Dlatego dermatolodzy rekomendują, aby nie korzystać na co dzień z mydeł antybakteryjnych, które w swoim składzie mają silne substancje odkażające. Mogą one nie tylko drażnić skórę, ale i ją uczulać.

Warto także sięgać po takie mydło do rąk, które zadba zarówno o ich czystość jak i nawilżenie. Zasadowe pH większości mydeł w połączeniu z utratą podczas mycia dłoni chroniącego skórę sebum sprawiają, że częste korzystanie z mydła może wysuszać skórę rąk. Aby do tego nie doszło, warto sięgać po mydła, które w składzie mają substancje nawilżające, jak mydło w kostce NIVEA Milk z proteinami mleka czy kremowe mydło w płynie Creme Soft z olejkiem migdałowym.

 

Ale nawet najlepsze mydło na niewiele się zda, jeśli ręce będą myte w nieodpowiedni sposób! Aby zadbać o usunięcie z powierzchni rąk wszelkich patogenów, bakterii czy wirusów, ważna jest technika mycia oraz czas. Żeby nie martwić się niedomytymi dłońmi, przeczytaj nasz poradnik zawierający 12 zasad mycia rąk.

 

Jednakże jednym z najważniejszych czynników dla wielu osób podczas wybierania mydła jest jego forma. Co jest lepsze – mydło w płynie czy w kostce?

mydło NIVEA

Mydło w kostce – za i przeciw

jakie mydło wybrać?

Zacznijmy od bardziej tradycyjnej formy, jaką jest mydło w kostce. Na sklepowych półkach znajdziesz wiele dobrych mydeł w kostce zawierających substancje nawilżające. Przykładem może być pielęgnujące mydło w kostce Creme Soft z olejkiem migdałowym. Nie wysusza nawet bardzo delikatnej skóry, a delikatny zapach sprawia, że jest to idealny produkt dla osób, które preferują łagodne nuty zapachowe.

 

Jednakże wiele osób nie przepada za formą mydła w kostce, uznając je za mniej praktyczne. Zawsze istnieje możliwość, że mydło wyślizgnie się z dłoni i upadnie, np. na podłogę. Dlatego mydło w kostce dla dzieci nie jest najlepszym pomysłem. Trudne w pochwyceniu mydło w kostce może je zniechęcać do częstszego mycia rąk. Inną kwestią jest przechowywanie takiego mydła, które wymaga posiadania podstawki do mydła. Cóż skomplikowanego może być w mydelniczce? A jednak, okazuje się, że nie każdy wie, jak przechowywać mydło w kostce. Przede wszystkim mydelniczka musi mieć otwory, które pozwolą na odpływ nagromadzonej na mydle wilgoci. Należy także pamiętać o jej regularnym czyszczeniu. Inaczej na jej powierzchni mogą zacząć namnażać się bakterie, nie wspominając o mało estetycznym wyglądzie brudnej podstawki.


Mydło w płynie – za i przeciw

Drugim możliwym wyborem jest mydło w płynie. Praktyczny dozownik pozwala użyć tyle mydła, ile potrzeba. Aplikacja jest o wiele prostsza, dlatego też to idealny wybór dla dzieci. Nie trzeba także martwić się o czyszczenie mydelniczki. Są jednak osoby, które podniosą kwestię opakowania – pojemniki na mydło do rąk w płynie są o wiele większe, niż pudełeczka mydła w kostce (te zresztą często wykonane są z papieru, a więc materiału bardziej przyjaznego środowisku). Kupowanie nowego pojemnika mydła w płynie za każdym razem wydaje się być mało ekonomiczne. Na szczęście istnieje możliwość zakupu mydła w dużym pojemniku, jak w przypadku kremowego mydła w płynie Creme Soft. 500 ml produktu pozwala na uzupełnienie standardowego pojemnika na mydło w płynie NIVEA dwa razy.

Mydło pod prysznic – w kostce czy w płynie?

Jeśli zamiast żelu pod prysznic wolisz korzystać z mydła, po jaki jego rodzaj sięgnąć, gdy w grę wchodzi prysznic? Odpowiedź jest prosta – takie, przy którym zostało wskazane, że nadaje się do stosowania pod prysznicem.

 

Przykładem mydła pod prysznic jest Mydło do rąk i pod prysznic NIVEA Lemongrass! Mydło w kostce jest praktycznym pomysłem pod prysznic a także do wanny, jeśli preferujesz kąpiele. Szybko pieni się pod strumieniem wody, dzięki czemu możesz równomiernie namydlić całe ciało. Warto jednak pamiętać, że najlepiej jest sięgnąć po prostu po odpowiedni kosmetyk przeznaczony do kąpieli.

 

Mydło w kostce czy w płynie – odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i wynika raczej z osobistych preferencji. Zarówno jeden jak i drugi kosmetyk pomoże w utrzymaniu czystych dłoni. Jeśli jednak nadal nie możesz się zdecydować, sprawdź nasze zestawienie Jakie mydło do rąk? Pomagamy wybrać!

 

NIVEA mydło