Skin

Cera sucha - porady i wskazówki

Czy masz suchą cerę? Jak to stwierdzić?
Jak wygląda cera sucha? Czym się charakteryzuje i jakie są jej rodzaje? Odpowiedzi znajdziesz w naszych artykułach i poradnikach! Zadbaj o właściwą pielęgnację i stosuj kosmetyki co cery suchej. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ matowa, napięta i szorstka w dotyku sucha skóra nie tylko wygląda nieestetycznie. Cera sucha może również powodować pieczenie, swędzenie czy podrażnienia. Przez cienką, napiętą skórę mogą prześwitywać naczynka krwionośne, tworząc dodatkowo efekt zaczerwienionej twarzy. Charakterystyczne dla cery suchej jest również to, że ulega ona procesom starzenia dużo szybciej niż cera tłusta czy mieszana. Przesuszona cera może sprawić, że na naszej twarzy szybciej pojawią się zmarszczki mimiczne.

Skóra sucha - objawy
Jest to skóra, która wytwarza niewystarczającą ilość sebum. Zbyt mała ilość sebum powoduje uszkodzenie ochronnej warstwy lipidowej, pokrywającej zdrową i odpowiednio nawilżoną skórę. To z kolei prowadzi do szybkiej utraty wody z warstwy rogowej. Skórę o typie suchym możemy posiadać od urodzenia. W niektórych przypadkach jest to po prostu uwarunkowane genetycznie. Czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, niskie i wysokie temperatury czy suche powietrze mogą dodatkowo pogłębiać objawy skóry suchej lub nawet doprowadzić do przesuszania się innych typów cery. 

Jak dbać o cerę suchą? Codzienna pielęgnacja cery suchej
Codzienna pielęgnacja cery suchej to przede wszystkim jej nawilżenie. Jak skutecznie nawilżyć suchą skórę twarzy? Podpowiemy Ci w naszych artykułach! 
W poradnikach dowiesz się, jak dostarczyć skórze czynniki nawilżające i jak natłuścić skórę suchą, by powróciła do równowagi. Wśród codziennych zabiegów dla cery suchej nie może też zabraknąć oczyszczania! Ale o tym więcej w artykułach.