cera-sucha-i-wrazliwa

Kosmetyki do cery wrażliwej i suchej

ZOBACZ, JAK DBAĆ O CERĘ SUCHĄ I WRAŻLIWĄ

Twoja cera jest matowa, napięta i szara? Łatwo się odwadnia, często swędzi i piecze? To pierwsza oznaka tego, że najprawdopodobniej posiadasz skórę suchą i wrażliwą, która wymaga wyjątkowego traktowania i stosowania właściwie dobranych do jej potrzeb kosmetyków. Przy odpowiedniej pielęgnacji będziesz mogła zniwelować ten problem i cieszyć się gładką, piękną i promienną cerą. Poznaj kosmetyki do cery wrażliwej i suchej od NIVEA.

Kosmetyki do cery wrażliwej i suchej – na napięcie i pieczenie skóry

Twoja skóra jest napięta i piecze? Aby to zminimalizować, stosuj przede wszystkim bardzo łagodne oczyszczanie. Precyzyjnie dobieraj kosmetyki do cery wrażliwej. Sięgaj po mleczka lub delikatne żele i toniki, a unikaj mydła i twardej wody. Stosuj łagodzące kremy do pielęgnacji cery suchej i wrażliwej, które dadzą Ci nawilżenie i ukojenie. Pomogą także zregenerować płaszcz lipidowy skóry i przywrócić jej naturalną barierę ochronną. Szukając odpowiednich kosmetyków, wśród składników szukaj substancji kojących i bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe.

Przy pielęgnacji pomocne okażą się następujące kosmetyki do cery wrażliwej i suchej:

kosmetyki do cery wrażliwej

Kosmetyki do cery suchej z niedoskonałościami

cera sucha

Na przesuszonej skórze twarzy mogą również pojawiać się pryszcze i zaskórniki – jednak nie można stosować do ich redukowania silnych substancji, gdyż mogą tylko pogłębić objawy wrażliwości skóry. Przy takim problemie należy wybierać produkty do cery z niedoskonałościami, czyli – w tym przypadku – kosmetyki do cery suchej. Nie powinny one zawierać alkoholu i mieć działania drażniącego. Dodatkowo, zamiast ściągającego, antybakteryjnego mydła czy toniku należy używać delikatnego żelu. To ważne, by oczyszczanie nie wysuszało cery!

Drugi krok to dobór odpowiednich kremów. Kremy do pielęgnacji cery suchej należy stosować rano i wieczorem. Ich działanie zapewni nawilżenie i silną barierę ochronną.  Tak przygotowana skóra nie będzie ulegała podrażnieniom przez niektóre składniki przeciwtrądzikowe!


Jaki tonik do cery suchej i wrażliwej

Sucha skóra twarzy to problem, którego nie możesz ignorować. Kosmetyki do cery suchej, takie jak tonik, nie powinny zawierać alkoholu, ponieważ jeszcze bardziej wysusza on skórę. Idealnym produktem jest Tonik łagodzący do cery suchej i wrażliwej od NIVEA. Tonizuje skórę, ale także doskonale ją nawilża i łagodzi dzięki formule Hydra IQ i olejkowi migdałowemu.

Najlepsze kosmetyki do cery wrażliwej i suchej

Krem do bardzo suchej skóry nie powinien mieć preparatów z alkoholem etylowym i składnikami wysuszającymi. Powodują one zniszczenie płaszcza wodno-lipidowego, a przez to zmniejszają naturalną barierę ochronną skóry. Problematyczne mogą być także substancje zapachowe. Przez nie skóra sucha szybciej ulega podrażnieniom lub alergii. Kremy do pielęgnacji cery suchej powinny być zatem jak najbardziej neutralne.

Jaką maseczkę stosować do cery suchej?

Najlepsze kosmetyki do cery wrażliwej czy suchej powinny posiadać właściwości odżywcze i nawilżające. Idealne są maseczki odżywcze, które zawierają naturalne składniki o działaniu nawadniającym, natłuszczającym i łagodzącym. Najlepsze będą na bazie np. miodu czy aloesu, jak np. Maska odżywcza NIVEA . Takie produkty głęboko nawilżają i koją skórę, a także odbudowują jej barierę ochronną.

Maseczkę należy nakładać niezależnie od kremu, 1-2 razy w tygodniu lub gdy skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia. To pomoże w utrzymaniu odpowiedniego poziomu lipidów i nawilżenia skóry. Efektem takiej pielęgnacji będzie intensywnie odżywiona i odporna na działanie czynników zewnętrznych skóra.

maseczka do cery suchej

Cera sucha i wrażliwa – jak pielęgnować?

kosmetyki do cery suchej

Pielęgnując suchą skórę należy pamiętać o bardzo łagodnym oczyszczaniu i kremie nawilżająco-natłuszczającym. Ich działanie przywróci odpowiednią ilości lipidów i wzmocni naturalną barierę ochronną skóry.

Przykładami idealnych produktów są mleczka NIVEA (np. Mleczko do cery suchej i wrażliwej)  lub Żel-krem do mycia twarzy od NIVEA . Oczyszczą one skórę bardzo dokładnie i łagodnie. Zamiast myć twarz wodą z mydłem warto także sięgnąć po toniki NIVEA, które również są bardziej łagodne.

Dodatkowo, NIVEA Odżywczy krem nawilżający na dzień  doskonale odpowiada na potrzeby cery suchej. Z jednej strony dzięki formule Hydra IQ głęboko ją nawilża. Z drugiej strony dzięki olejkowi migdałowemu przywraca skórze nienasycone kwasy tłuszczowe. Oprócz tego należy pamiętać, że słońce dodatkowo wysusza cerę. Dlatego przez cały warto rok stosować kremy z filtrami przeciwsłonecznymi.

Kosmetyki do cery wrażliwej oraz suchej od NIVEA to szeroka gama produktów pielęgnacyjnych, z których z pewnością wybierz dla siebie coś wyjątkowego.