Skin

Cera wrażliwa - porady i wskazówki

Filtr
Sortowanie
Sortowanie
Cera wrażliwa - czyli tak właściwie jaka?
Czy wiesz, że cera wrażliwa to tak naprawdę nie typ cery, a jej stan? Znaczy to tyle, że cera wrażliwa może wystąpić na każdym z 4 podstawowych typów skóy: cerze mieszanej, tłustej, suchej i normalnej. Objawia się tym, że z łatwością ulega podrażnieniom, jest napięta i się czerwieni. Cera wrażliwa reaguje negatywnie na stres, suche powietrze z systemów grzewczych, promieniowanie UV, a także może być podrażniana przez niektóre substancje zawarte w kosmetykach. Cerę wrażliwą trzeba zatem bardziej chronić i uważać na jej delikatną strukturę. 

Jak pielęgnować cerę wrażliwą?
Aby dbać o cerę wrażliwą, musisz w pierwszej kolejności zainwestować w dobry krem do cery wrażliwej. Wybierz łagodzący krem, który redukuje napięcie skóry i chroni ją przed szkodliwym wpływem środowiska. Pamiętaj też o oczyszczaniu twarzy - cera wrażliwa nie lubi, kiedy się ją trze lub intensywnie szoruje, dlatego zadbaj o łagodne mycie twarzy. Wybierz produkty bezzapachowe: perfumy mogą powodować podrażnienia. Uważaj także na swoją dietę - gorzkie przyprawy nie są dobre dla cery wrażliwej. Po więcej porad sięgnij do naszych artykułów!

Cera wrażliwa - blog NIVEA
Co znajdziesz w naszych poradnikach? Przede wszystkim, treści na naszej stronie dostarczą Ci wiedzy na temat skóry wrażliwej. Kiedy lepiej zrozumiesz swoją cerę i jej potrzeby, łatwiej Ci będzie zapewnić jej pielęgnację i zredukować objawy wrażliwości. Blog o cerze wrazliwej to także świetne miejsce do pielęgnacyjnych inspiracji i rekomendacji - zostań z nami i czytaj dalej!