blond kobieta

Cera wrażliwa

Wszystko, co musisz wiedzieć o skórze wrażliwej i jej pielęgnacji

WRAŻLIWOŚĆSKÓRY - 9 PRZYCZYN

Stres, zimno, wiatr, światło słoneczne, a nawet niewłaściwe produkty mogą podrażniać wrażliwą skórę. Częste ingerencje w skórę wrażliwą osłabia jej naturalną funkcję ochronną, narażając Cię na ryzyko. Bez obaw, NIVEA pomoże Ci ukryć niektóre z najczęstszych przyczyn podrażnień skóry: wesprze Ciebie i Twoją skórę w odpowiedniej pielęgnacji, a także leczeniu i ochronie skóry wrażliwej.

UWAGA: CERA WRAŻLIWA

Codzienne stresy, takie jak branie prysznica z twardą wodą, przewianie, stosowanie perfum alkoholowych lub wystawianie skóry na promieniowanie UV to tylko niektóre z najczęstszych czynników wyzwalających.

 

Wrażliwość skóry często oznacza, że jest ona bardziej podatny na podrażnienia.

 

Jeśli chodzi o wybór kremu do pielęgnacji skóry wrażliwej, ważne jest, aby znaleźć produkt, który wykorzysta Twoje mocne strony, delikatnie pielęgnując skórę, w taki sposób aby zapewnić jej to, czego potrzebuje, bez powodowania dalszych podrażnień.

kobieta z kręconymi włosami

Cechy skóry wrażliwej

CZY TWOJE CIAŁO POKAZUJE SWOJĄ WRAŻLIWĄ STRONĘ?

Skóra ciała może być wrażliwa z różnych powodów. Znanymi przyczynami są czynniki środowiskowe, takie jak zimno lub gorąco, a także procesy wewnętrzne, takie jak zmiany hormonalne.
 
kobieta z czystą twarzą

NIVEA oferuje gamę produktów do pielęgnacji skóry wrażliwej, które stworzono z myślą o uzupełnieniu tego czego brakuje Twojej wrażliwej skórze, tak by utrzymać ją nawilżoną i ukojoną.

 

Jak wygląda wrażliwa skóra? Widoczne oznaki, tj. zaczerwienienie, obrzęk lub suchość - sprawiająca, że naza skóra jest szorstka albo się łuszczy, są szczególnie widoczne, gdy masz skórę wrażliwą. Często towarzyszą im mniej widoczne oznaki, tj. napięcie powierzchniowe, swędzenie, pieczenie, a nawet kłucie. Cechy skóry wrażliwej dotyczą przede wszystkim skóry twarzy, ale mogą dotyczyć całego ciała. Niezależnie od tego, gdzie występuje skóra wrażliwa, znalezienie odpowiedniej pielęgnacji ma kluczowe znaczenie w codziennym dbaniu o jej zdrowie i wygląd.

Istnieją pewne podobieństwa do innych chorób skóry, które towarzyszą brakowi nawilżenia, takich jak suchość skóry. Skuteczność funkcjonowania Twojej skóry zależy od aktywności enzymów, która często ulega zmianom także u posiadaczy skóry wrażliwej. W rezultacie zmian naruszona zostaje naturalna bariera skóry, co powoduje utratę wilgoci i zwiększoną penetrację czynników drażniących. Rogowa warstwa naskórka jest również często cieńsza, a zakończenia nerwowe są bardziej wrażliwe.


CZYNNIKI WYZWALAJĄCE DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ

Jest tak wiele rzeczy, które wpływają na wrażliwą skórę, zarówno na zewnątrz, jak i w wewnątrz.Czynniki zewnętrzne mogą powodować suchość i stan zapalny skóry, ale czynniki wewnętrzne, indywidualne predyspozycje i czas również mogą mieć swoje skutki.
Nivea Kojący krem ​​na noc

Czynniki zewnętrzne, takie jak:
- Zimno i wiatr – wysuszają skórę i zmniejszają jej działanie chroniące przed słońcem
- Promieniowanie UV, ozon - może powodować oparzenia słoneczne, przedwczesne starzenie się i zmarszczki
- Suche powietrze lub drastyczna zmiana klimatu mogą wysuszyć skórę
- Intensywne oczyszczanie ciała, szczególnie przy użyciu zwykłego mydła, może podrażniać skórę, powodować zaczerwienienia oraz pozbawiać skórę olejków eterycznych
- Niektóre leki mogą powodować suchość skóry i przebarwienia

Wewnętrzne czynniki, takie jak:
- Wiek (zarówno bardzo młode, jak i bardziej dojrzałe) osoby o wrażliwej skórze są bardziej podatne.
- Stres psychologiczny – wyższy poziom kortyzolu z powodu stresu, może wywołać wypryski i produkcję sebum
- Zmiany hormonalne, takie jak cykl menstruacyjny, mogą nasilać działanie wrażliwej skóry
- Skłonność do alergii - osoby o wrażliwej skórze częściej mają miejscowe reakcje na zapachy, chemikalia i barwniki obecne w produktach i odzieży

 

DOBÓR ODPOWIEDNICH PRODUKTÓW DO PIELĘGNACJI SKÓRY WRAŻLIWEJ

Znalezienie kremów i środków nawilżających odpowiednich dla Twojej wrażliwej skóry.

Jeśli masz wrażliwą skórę, upewnij się, że używasz szczególnie łagodnych i delikatnych produktów do pielęgnacji skóry wrażliwej.

 

Unikaj używania zwykłego mydła alkalicznego, które osłabia ochronną warstwę kwasową skóry i może być podrażniające dla skóry, zwłaszcza jeśli już brakuje jej nawilżenia i niezbędnych enzymów.Zamiast tego używaj produktów, które zostały opracowane specjalnie dla skóry wrażliwej. Dotyczy to w szczególności kremu i balsamu do skóry wrażliwej oraz innych produktów pielęgnacyjnych.

Produkty, które aplikujesz, powinny zawierać wyłącznie składniki przyjazne dla skóry – tzn. powinny być wolne od alkoholu i substancji zapachowych. Nie bez znaczenia są również skuteczne składniki, które mogą zapobiegać objawom cery wrażliwej lub łagodzić objawy cery wrażliwej, np. ekstrakt z lukrecji czy dekspantenol.

kobieta czyści wrażliwą skórę

CERA WRAŻLIWA: SKŁADNIKI DO PIELĘGNACJI SKÓRY

Jeśli chodzi o cerę wrażliwą, składniki nawilżające skórę, wzmacniające barierę skórną i kojące skórę pomagają zmniejszyć jej wrażliwość.
uśmiechnięta kobieta

Odpowiednie składniki to:

 

 • Dekspantenol, prekursor witaminy B5. Wzmacnia naturalną funkcję ochronną skóry i przyczynia się do zmniejszenia utraty wilgotności skóry.
 • Gliceryna, naturalny środek nawilżający, który wspiera równowagę nawilżenia skóry.
 • Olej z pestek winogron, bogaty w kwas linolowy, jest ważnym składnikiem naturalnych, wzmacniającym barierę lipidową skóry.
 • Ekstrakt z korzenia lukrecji chińskiej, który ma właściwości antyoksydacyjne, koi podrażnioną skórę i łagodzi zaczerwienienia.

TWÓJ NAJBARDZIEJ WRAŻLIWY OBSZAR: TWOJA TWARZ

Najbardziej narażona na wpływy zewnętrzne, takie jak wiatr, promieniowanie UV i inne jest skóra twarzy, dlatego jest obszarem najbardziej wrażliwym. Na szczęście NIVEA oferuje szereg produktów, które można połączyć z rutynową pielęgnacją skóry wrażliwej.
blond kobieta uśmiechnięta

SKÓRA WRAŻLIWA: PIELĘGNACJA I WSKAZÓWKI

 1. Makijaż dla skóry wrażliwej: używaj podkładów i korektorów dobranych specjalnie dla Twojego rodzaju skóry.
 2. Używaj produktów do pielęgnacji twarzy, które zostały opracowane z myślą o cerze wrażliwej: takich, które utrzymują nawilżenie skóry, wzmacniają jej bariery i łagodzą symptomy wrażliwej skóry.
 3. Używaj produktów do mycia twarzy, które są bardzo łagodne. Najlepiej używać płynów lub chusteczek oczyszczających opracowanych specjalnie dla skóry wrażliwej. Poznaj gamę produktów Naturally Good, które stworzono dla wrażliwej skóry.
 4. Unikaj gruboziarnistych peelingów do twarzy, których stosowanie może podrażnić wrażliwe obszary.
 5. Zimą zadbaj o regularne stosowanie produktów do pielęgnacji twarzy rano i wieczorem. Zapobiegnie to wysuszeniu skóry, co może być bolesne.
 6. Skóra wrażliwa jest podatna na promieniowanie UV. Codziennie stosuj ochronę przeciwsłoneczną. W przypadku szczególnie wrażliwych obszarów skóry, takich jak twarz, szyja i górna część klatki piersiowej, należy zastosować filtr przeciwsłoneczny 50, taki jak NIVEA Mus przeciwsłoneczny do twarzy 50+ lub NIVEA balsam do opalania, które stworzono specjalnie do pielęgnacji delikatnej skóry twarzy.
 7. Nie pal, ponieważ zwiększa to napięcie skóry.

Aby uzyskać dalsze rekomendacje produktów NIVEA, kup naszą gamę produktów do pielęgnacji twarzy.


PIELĘGNACJA SKÓRY WRAŻLIWEJ:

5 NAJLEPSZYCH PORAD DLA TWOJEGO CIAŁA

 1. Unikaj długotrwałego narażania skóry na działanie wody: bierz prysznic zamiast kąpieli - nie częściej niż raz dziennie, przez maksymalnie 10 minut, najlepiej w ciepłej, a nie gorącej wodzie. 

 2. Używaj przyjaznych dla skóry środków czyszczących – nie używaj zwykłych mydeł. Idealnymi produktami są łagodne żele pod prysznic o neutralnym pH i nawilżające olejki pod prysznic, takie jak żel pod prysznic z naturalnym olejkiem lub krem pod prysznic Sensitive Shower do skóry wrażliwej od NIVEA. Podczas suszenia skóry, nie pocieraj jej zbyt mocno aby jej nie podrażnić.

 3. Nie zapomnij o dbaniu o skórę: Po kąpieli, zawsze nakładaj krem na skórę.

 4. Unikaj obcisłych tekstyliów i ubrań wykonanych z „drapiących” materiałów.
  Prowadzi to do niepotrzebnego podrażnienia skóry.

 5. Wybierz dezodorant wolny od aluminium. Przejrzyj szeroką gamę dezodorantów NIVEA.
kobieta dbająca o ciało

PROGRAM RELAKSACYJNY DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ

joga

Stres dostaje się pod skórę. Nasze umysły i osobowości mają duży wpływ na wygląd naszej skóry. Odstresowujące ćwiczenia mają rozluźniający wpływ na wrażliwość skóry i pomagają nam poczuć się pięknie.
Zdrowe ciało potrzebuje zdrowego umysłu – tylko wtedy, gdy uda nam się zachować balans w życiu, możemy znaleźć wewnętrzny relaks i równowagę. A to znajduje odzwierciedlenie w nas samych i w wyglądzie naszej skóry. Dowiedz się więcej o tym, jak osiągnąć wewnętrzną równowagę. 

Absolutną koniecznością dla prawdziwego wewnętrznego piękna są ćwiczenia relaksacyjne. Ruch utrzymuje nas w dobrej kondycji i zdrowiu, a także zmniejsza stres. Niezależnie od tego, czy jest to klasyczna joga (np. Vinyasa Flow), czy modny trening „Nia”: ćwiczenia relaksacyjne wpływają na wewnętrzną równowagę i pomagają zachować wewnętrzny spokój.

Masaż relaksuje i dodaje energii. Pozwala na zresetowanie się i tworzy spokojną przestrzeń z dala od naszego często gorączkowego, codziennego życia.