dziewczyna z kręconymi włosami trzymająca krem ​​do twarzy Nivea

Co to jest gliceryna? 7 korzyści dla skóry

Co to jest gliceryna? Sprawdź, do czego jest gliceryna i jakie niezwykłe korzyści daje skórze.

CO TO JEST GLICERYNA?

Gliceryna jest rodzajem węglowodanu, znanym również jako glicerol. Jako związek pochodzenia naturalnego, pozyskiwana jest zarówno z tłuszczów zwierzęcych, jak i z roślin, najczęściej z soi lub cukru trzcinowego. Jest bezbarwna i przejrzysta, ma lepką, syropowatą konsystencję i słodki smak. Gliceryna jest składnikiem bardzo często spotykanym w wielu kosmetykach, lekach i żywności, a znana jest ze swoich właściwości nawilżających i zagęszczających.
blondynka uśmiechając się

Gliceryna w kosmetykach

Gliceryna jest obecna w większości produktów do pielęgnacji skóry i zajmuje czołowe miejsce wśród składników zaraz po wodzie i substancjach zapachowych, co oznacza, że prawdopodobnie już jej używałaś. Gliceryna kosmetyczna jest powszechnie stosowana w:
- Kremach do twarzy i pod oczy
- Produktach do oczyszczania twarzy 
- Tonikach do twarzy
- Płynach do mycia ciała
- Kremach i żelach do golenia
- Ochronie przeciwsłonecznej 
- Pielęgnacji ust

Gliceryna jest znana jako „humektant"", ze względu na swoją silną zdolność do przenoszenia wody z najbliższego źródła, takiego jak powietrze lub głębsze warstwy skóry, do naskórka. Uważana za jeden z najlepszych humektantów pozwala na większe nawilżenie skóry niż nawet kwas hialuronowy, z którym jest powszechnie łączona. Połączenie to wzmacnia barierę ochronną skóry nawet do 24 godzin po aplikacji.

Innym składnikiem, z którym często łączona jest gliceryna kosmetyczna, jest tzw. substancja okluzyjna, która pomaga zatrzymać wilgoć.


CZY GLICERYNA JEST DOBRA DLA SKÓRY?

Tak, gliceryna jest dobra dla skóry i można ją bezpiecznie stosować każdego dnia, o ile jest składnikiem produktu mieszanego. Ponieważ naśladuje naturalne nawilżenie skóry, bardzo dobrze ją nawilża i pozostawia skórę gładką, świeżą i rozświetloną - a jednocześnie daje uczucie lekkości.

 

Gliceryna jest obecna w większości produktów NIVEA. 

7 zalet gliceryny dla skóry

Gliceryna daje skórze wiele korzyści, m.in.:

1. Poprawia zdolność skóry do zatrzymywania wody, zapobiegając jej wysuszeniu. 
2. Wygładza skórę.
3. Poprawia barierę ochronną skóry.
4. Zatrzymując wilgoć, chroni również skórę przed czynnikami drażniącymi i trudnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak intensywny chłód czy suche powietrze.
5. Przyspiesza gojenie się ran.
6. Naturalnie złuszcza
7. Odnotowano, że pomaga w niektórych chorobach skóry. O ile jednak nie zaznaczono inaczej, kosmetyki NIVEA nie zostały opracowane tak, aby pomagać w określonych medycznych chorobach skóry. 

dziewczyna nakładająca krem ​​do twarzy Nivea

CZY GLICERYNA JEST DOBRA DLA RÓŻNYCH TYPÓW SKÓRY?

kobieta trzyma produkty Nivea

Ponieważ gliceryna ma właściwości nawilżające, ale nie jest komedogenna, korzystnie wpływa na każdy rodzaj skóry. Oto zalety gliceryny dla różnych typów skóry:

1. Skóra sucha: Gliceryna jest szczególnie wskazana dla skóry suchej, z uwagi na jej główną właściwość, jaką jest nawilżanie. A ponieważ zapewnia skórze ochronę i utrzymuje w niej wilgoć, zapobiega też pękaniu skóry, zwłaszcza w miesiącach zimowych.

2. Skóra tłusta: Ważne jest, aby stale nawilżać skórę tłustą, gdyż zaniechanie tego może spowodować nadmierną produkcję sebum. Gliceryna kosmetyczna ma nie tylko właściwości nawilżające, ale jest również niekomedogenna, nie zatyka więc porów, przez co doskonale nadaje się do skóry tłustej.

3. Skóra mieszana: Gliceryna w kosmetykach sprawdza się zarówno w przypadku skóry suchej, jak i tłustej, więc jest polecana dla osób z obydwoma rodzajami cery.

4. Skóra wrażliwa: Gliceryna doskonale nawilża skórę, a jednocześnie działa na nią łagodząco, dlatego warto stosować ją u osób o cerze wrażliwej. Chroniąc skórę przed utratą wilgoci, gliceryna kosmetyczna chroni również przed działaniem czynników drażniących.


GLICERYNA NA ZMARSZCZKI


Ponieważ gliceryna ma właściwości nawilżające i odmładzające, jest idealnym składnikiem wspomagającym skórę w procesie starzenia się. Z wiekiem nasza skóra staje się bardziej sucha, a że wokół oczu jest też bardzo cienka, mogą się tworzyć zmarszczki pod oczami. Pomoże w tym stosowanie kremu pod oczy z gliceryną, takiego jak NIVEA Cellular Filler.

Kosmetyki zawierające glicerynę pozwalają zachować zdrowy, elastyczny wygląd skóry i zmniejszają widoczność zmarszczek. Gliceryna jest głównym składnikiem naszego kremu z linii Cellular Filler.


EFEKTY UBOCZNE

kobieta z kręconymi włosami nakładająca krem ​​do twarzy Nivea

Gliceryna jest środkiem bezpiecznym, jeśli jest stosowana w mniejszych dawkach i zwykle jako jeden ze składników pielęgnacji skóry. Nie zalecamy stosowania na skórę 100% czystej gliceryny, ponieważ może ona powodować podrażnienia i być szczególnie szkodliwa, jeśli dostanie się do oczu. 

Jak w przypadku każdego składnika lub nowego produktu, przed nałożeniem kosmetyku na większą powierzchnię skóry zalecamy przetestowanie go na jej małym fragmencie. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów, należy natychmiast przemyć skórę.

Jakie zastosowanie ma gliceryna?

Poza tym, że gliceryna jest humektantem dla skóry, stosowana jest:
- Przy zaparciach 
- W farmaceutykach
- Jako środek zagęszczający, słodzący i konserwujący