kobieta trzyma dezodorant Nivea

Czym dezodorant różni się od antyperspirantu?

Poznaj różnice między dezodorantami a antyperspirantami i odkryj, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy

RÓŻNICA MIĘDZY ANTYPERSPIRANTEM A DEZODORANTEM

Kluczowa różnica między antyperspirantem a dezodorantem polega na tym, że dezodorant zapobiega powstawaniu zapachu ciała bez blokowania potu, podczas gdy antyperspirant chroni przed poceniem się i zapewnia suchość.

Wiele osób myśli, że są to te same rzeczy, dlatego nazwy są często używane zamiennie. Mimo, że aplikujemy je w to samo miejsce, dają zupełnie inny efekt.
dziewczyna stosująca antyperspirant Nivea

CO TO JEST ANTYPERSPIRANT?

Antyperspiranty zostały opracowane tak, aby zapobiegać poceniu się poprzez czasowe blokowanie aktywności gruczołów potowych. Pomagają kontrolować pocenie się, zwłaszcza jeśli doświadczasz nadmiernej potliwości i chcesz zapobiec zawilgoceniu skóry pod pachami.

Sole aluminium znajdujące się w antyperspirantach rozpuszczają się na wilgotnej skórze pod Twoimi pachami lub wszędzie tam, gdzie możesz je zastosować. Sole aluminium są następnie wchłaniane do gruczołów potowych, co tymczasowo utrudnia wydzielanie potu.


Po pewnym czasie wilgoć wewnątrz i na zewnątrz gruczołów równoważy się, pozwalając im ponownie uwolnić pot. Z tego powodu antyperspirant działa tylko przez określony czas, aż trzeba go zaaplikować ponownie..


Stosowanie antyperspirantów nie ogranicza się jedynie do pach i może być również skuteczne w innych obszarach ciała, na których powstaje pot.

DEZODORANTY I ANTYPERSPIRANTY – JAKIE SĄ ICH ZALETY?

Chociaż dezodoranty i antyperspiranty służą nieco innym celom, i jedne, i drugie przynoszą korzyści:

1) Redukcja przykrego zapachu ciała: antyperspirant zapobiega poceniu się, podczas gdy dezodorant eliminuje bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach.

2) Kontrola nadmiernej potliwości: antyperspiranty pomagają kontrolować pocenie się, tymczasowo blokując gruczoły potowe, zapewniając uczucie suchości i świeżości.

3) Ochrona koloru: jeśli na Twoich ubraniach pojawią się plamy po dezodorancie, poszukaj formuł chroniących kolor, takich jak Black&white Invisible Pure Antyperspirant Roll On, które zapobiegają powstawaniu białych plam na czarnych ubraniach i żółtych plam na białych ubraniach.

CO LEPSZE – ANTYPERSPIRANT CZY DEZODORANT?

mężczyzna trzymający antyperspirant Nivea

To zależy od pożądanego rezultatu i poziomu komfortu – podczas gdy dezodoranty jedynie chronią przed nieprzyjemnymi zapachami, antyperspiranty również zapobiegają poceniu się.

Może się okazać, że Twoje potrzeby zmieniają się w zależności od dnia i tego, czy ćwiczysz, czy spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu. Różna intensywność pocenia się może wymagać stosowania antyperspirantów o różnej mocy.

Użyj dezodorantu, jeśli:
- chcesz zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi ciała,
- nie pocisz się nadmiernie i potrzebujesz lżejszej ochrony,
- wykonujesz ćwiczenia o niskiej intensywności i nie przewidujesz, że będziesz się nadmiernie pocić.


Użyj antyperspirantu, jeśli:
- potrzebujesz silniejszej ochrony i chcesz zapobiec zarówno przykrym zapachom ciała, jak i mokrym pachom,
- masz w planach czynności fizyczne o większej intensywności, takie jak ćwiczenia, przewidujesz przebywanie na słońcu lub intensywny dzień, podczas którego chcesz czuć się świeżo i sucho przez cały czas.


Obecnie wiele kosmetyków łączy w sobie właściwości dezodorantu i antyperspirantu, zapewniając podwójną ochronę przed przykrym zapachem ciała i nadmiernym poceniem.


WSKAZÓWKI, JAK ZAPOBIEGAĆ NIEPRZYJEMNEMU ZAPACHOWI CIAŁA

Szybkie wskazówki dotyczące nawyków i zachowań, które mogą pomóc zapobiec przykremu zapachowi ciała:

- co najmniej dwa razy dziennie myj pachy mydłem i dokładnie je osusz,
- regularnie gol się pod pachami,
- używaj dezodorantu lub antyperspirantu, by utrzymać czystość skóry i zapobiec nadmiernemu poceniu się,
- regularnie zmieniaj i pierz swoje ubrania,
- noś naturalne tkaniny, takie jak bawełna, wełna i jedwab,
- unikaj spożywania zbyt dużej ilości kofeiny i alkoholu,
- unikaj spożywania zbyt dużej ilości potraw o intensywnym zapachu lub pikantnych.

DEZODORANTY I ANTYPERSPIRANTY NIVEA

Poznaj gamę kosmetyków NIVEA Deo, zawierającą zarówno dezodoranty, jak i antyperspiranty. Wybieraj spośród delikatnych dezodorantów do skóry wrażliwej po intensywnie działające antyperspiranty, które nie pozostawiają plam – wszystkie zapewniają długotrwałą i niezawodną ochronę przed przykrym zapachem ciała i/lub poceniem się.

Wolisz spray, kulkę czy sztyft? NIVEA oferuje całą gamę kosmetyków, wśród których znajdziesz ten, który najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego stylu życia. Wzbogacone pielęgnującymi składnikami, takimi jak witamina C, nasze kosmetyki pielęgnują skórę, pozostawiając ją zadbaną i jedwabiście miękką.

dezodoranty nivea
kobieta używająca dezodorantu nivea

NIVEA PEARL & BEAUTY

Odkryj NIVEA Antyperspirant Pearl & Beauty w spray'u – skuteczny antyperspirant wzbogacony ekstraktem z pereł, który zapewnia niezawodną ochronę przed nadmiernym poceniem i przykrym zapachem do 48 godzin, zachowując jedwabistą miękkość skóry.