artykuly-o-pielegnacji

Oczyszczanie twarzy - dlaczego to takie ważne

DLACZEGO OSZCZYCZANIE SKÓRY JEST WAŻNE W PIELĘGNACJI?

Oczyszczanie skóry twarzy powinno być początkiem w każdej pielęgnacji. Dowiedz się dlaczego jest to tak ważne i poznaj żel-krem do mycia twarzy NIVEA dla cery suchej i wrażliwej.

Oczyszczanie skóry to pierwszy krok w higienie

Świeża i zdrowo wyglądająca skóra? Nic prostszego! Wystarczy, że codziennie będziesz ją dokładnie oczyszczać. A jeśli o tym zapomnisz, możesz pożegnać się z piękną cerą. Nie zapomnij o tym!
higiena-skóry-uśmiech

Oczyszczanie skóry: Bardziej pewna siebie Ty

Oczyszczanie twarzy z codziennych zabrudzeń da Ci jaśniejszą i bardziej promienną cerę. A Ty we własnej skórze poczujesz się lepiej i pewniej.

Oczyszczanie skóry - znaczenie

Skóra twarzy jest bardziej delikatna i wrażliwa niż skóra reszty ciała. Jest wyjątkowo cienka i stale pozostaje w kontakcie z czynnikami zewnętrznymi. Dobry produkt do oczyszczania twarzy usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia, takie jak nadmiar sebum czy makijaż. Oczyszczanie twarzy pomaga uniknąć zatykania się porów oraz pojawiania się wyprysków i innych problemów skórnych. Dodatkowo pozostawia skórę czystą i świeżą.

Oczyszczanie twarzy - dlaczego nie należy robić tego tylko wodą?

Sama woda nie jest w stanie skutecznie oczyścić skóry. Dlatego potrzebne są odpowiednie środki, takie jak żele czy płyny.

Aby wieczorem usunąć wszystkie zanieczyszczenia czy brud, stosuj Pielęgnacyjny Płyn Micelarny do Cery Wrażliwej MicellAir. Nie zapomnij o nim też rano. Pomoże Ci usunąć sebum oraz pot nagromadzony nocą.

higiena-skóry-włosy rude

Utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia skóry

Właściwe oczyszczanie twarzy wymaga wybrania właściwego produktu. Zwróć uwagę, by nie wysuszał skóry. W ten sposób okażesz swojej cerze troskę i zapewnisz odpowiednią higienę.

higiena-skóry-włosy-brązowe
Co Twoja skóra może powiedzieć o Tobie

Cera

Dieta ma duży wpływ na Twoją cerę. Chcesz, żeby Twoja twarz była gładka i bardziej promienna? Jedz owoce, warzywa i zdrowe tłuszcze.

higiena-skóry-usta
Co Twoja skóra może powiedzieć o Tobie

Wysuszone usta

Świadczą o odwodnieniu. Staraj się pić więcej wody, a pod ręką miej zawsze dobry balsam do ust. Idealny będzie Pielęgnująca Pomadka do ust Original Care.

higiena-skóry-lustro
Co Twoja skóra może powiedzieć o Tobie

Wypryski

Ich przyczyny mogą być różnorodne. Aby cera była czysta i zdrowa, pamiętaj o dokładnym zmyciu makijażu.  

higiena-skóry-sen
Co Twoja skóra może powiedzieć o Tobie

Cienie pod oczami

Twój sen trwa krócej niż zalecane dla urody osiem godzin? Uwidacznia się to na twarzy w postaci cieni pod oczami.

higiena-skóry-plaża
Co Twoja skóra może powiedzieć o Tobie

Nierównomierna pigmentacja

Może to wynikać z uszkodzeń powodowanych promieniami UV. Nie przebywaj zbyt długo na słońcu i zawsze stosuj dobry produkt ochrony przeciwsłonecznej. W słoneczne dni nie nakładasz makijażu? Nic nie szkodzi. Po dniu na plaży oczyść twarz, aby usunąć z niej cząsteczki brudu.


Jak dbać o higienę skóry i właściwe oczyszczanie twarzy?

Jeśli chcesz cieszyć się doskonałym oczyszczeniem skóry, zastosuj się do kilku prostych rad. Przekonasz się, że utrzymywanie higieny skóry nie musi być trudne!
higiena-skóry-mycie-twarzy

Pożegnaj napiętą skórę

Najlepszy sposób mycia i oczyszczania twarzy – 4 proste porady

  • Używaj do mycia letniej wody.
  • Przy oczyszczaniu skóry nie żałuj pieniędzy na dobry produkt. Odrobina produktu wystarczy, by dogłębnie oczyścić całą twarz.
  • Podczas oczyszczania twarzy bądź delikatna– nie pocieraj skóry zbyt mocno, zwłaszcza w okolicy oczu.
  • Po oczyszczaniu skóry, wysusz ją ręcznikiem. Nie pocieraj, a jedynie delikatnie dotykaj.
higiena-skóry-creme-care
Zdrowa i piękna skóra? Poznaj kilka prostych sposobów!

Postaw na produkty pielęgnacyjne!

Niektóre produkty do oczyszczania twarzy pozbawiają skórę naturalnej wilgoci. Czujesz wtedy napięcie i dyskomfort. Wybieraj takie produkty, które chronią przed wysuszeniem i pielęgnują.  

higiena-skóry-prysznic
Zdrowa i piękna skóra? Poznaj kilka prostych sposobów!

Oczyszczaj skórę zarówno rano jak i wieczorem

Martwisz się zatkanymi porami? Dbaj o skórę rano i wieczorem. Nie będziesz się wtedy martwić nocną produkcją sebum czy potem. Stosuj łagodny produkt do oczyszczania twarzy, taki jak Żel-krem do mycia twarzy NIVEA.

higiena-skóry-piegi
Zdrowa i piękna skóra? Poznaj kilka prostych sposobów!

Wyjdź bez makijażu!

Gruba warstwa makijażu może stanowić dla skóry obciążenie i trudno ją dokładnie usunąć. Postaraj się dawać skórze wytchnienie, a szybko zauważysz różnicę!

Porady dla Ciebie