Ponadczasowy krem NIVEA

POZNAJ HISTORIĘ KREMU NIVEA I JEGO SKŁADNIK: EUCERIT

Krem NIVEA towarzyszy nam od ponad wieku, lecz uczucie, jakim darzą go kobiety na całym świecie marzące o gładkiej skórze, pozostaje tak samo silne jak sto lat temu. Dowiedz się, na czym polega fenomen tego kultowego kosmetyku.

Historia Kremu NIVEA

Czy wiesz, że ściśle strzeżona przez lata formuła Kremu NIVEA niemal nie uległa zmianie? Krem NIVEA ma bardzo ciekawą historię – to pierwszy na świecie krem na bazie emulsji typu woda w oleju – znany jest ze swojej lekkiej konsystencji, która łatwo wchłania się w skórę. dowiedz się więcej o jego unikalnej formule i o tym, co sprawia, że jest tak wyjątkowy.

Eucerit – sekret wyjątkowego kremu NIVEA

Zawarta w kremie NIVEA substancja Eucerit głęboko nawilża skórę i stymuluje wytwarzanie przez nią lipidów. Eucerit to niezwykły składnik, ponieważ dzięki niemu na powierzchni skóry tworzy się warstwa zapobiegająca intensywnemu odparowywaniu wody. W ten sposób Eucerit sprawia, że skóra zostaje długotrwale nawilżona. Ponadto, wyraźnie wygładza on naskórek i poprawia jego kondycję.

stara-puszka-nivea-creme

Krem NIVEA ma już ponad 100 lat!

W 2011 roku Krem NIVEA obchodził swoje setne urodziny – to już 100 lat dostarczania skórze wszystkich niezbędnych składników. To nasz ulubiony klasyk wśród kosmetyków!

7 powodów, dla których Krem NIVEA jest tak wyjątkowy

 • Dostępny w wielu rodzajach tubek i puszek idealnie dostosowuje się do Twoich potrzeb.
 • Pielęgnuje i posiada bardzo naturalną formułę – idealną dla osób preferujących naturalne produkty do pielęgnacji.
 • Jego formuła prawie nie uległa zmianie w ciągu 100 lat istnienia kremu.
 • Rewelacyjnie nawilża twarz i całe ciało.
 • To niezawodny krem na podrażnienia.
 • Istnieje także osobna wersja opracowana specjalnie dla mężczyzn – dlatego, chłopcy, to koniec wymówek!
 • Zawiera Eucerit, który chroni i zabezpiecza skórę przed utratą wody.
paul-gerson-unna

Kto stworzył Krem NIVEA?

Jednym z twórców Kremu NIVEA był Dr Oscar Troplowitz, który w 1890 roku odkupił od Paula C. Beiersdorfa znajdujące się w Hamburgu laboratorium. Pomagający mu w pracy Profesor Paul Gerson Unna, wspomniał doktorowi o cudownym emulgatorze zwanym Eucerit.

Krem NIVEA: Krótka historia

Krem NIVEA w formie, w jakiej znamy go dziś stworzony został w 1911 roku, co doprowadziło do powstania marki NIVEA. Był to pierwszy na świecie krem na bazie stałej mieszanki oleju i wody nadający się do masowej produkcji.
Pierwsze kremy produkowane na bazie substancji Eucerit (innowacyjnego emulgatora), gliceryny i niewielkiej ilości kwasu cytrynowego, były aromatyzowane olejkiem różanym i konwaliowym. To między innymi Eucerit - ze względu na swe liczne zalety - czyni Krem NIVEA tak skutecznym i wyjątkowym.

 

Eucerit – właściwości:

 • pielęgnuje skórę,
 • tworzy warstwę zapobiegającą utracie wody z powierzchni skóry,
 • stymuluje wytwarzanie lipidów,
 • nawilża, chroni, wygładza,
 • wyraźnie poprawia kondycję skóry i jej wygląd.

Dlatego NIVEA tak chętnie wprowadza ten składnik nie tylko do kremów, ale również coraz częściej do kosmetyków służących pielęgnacji włosów.

 

Krem NIVEA – wygląd puszki

Pomimo  sukcesu wygląd puszki Kremu NIVEA został kompletnie zmieniony już po 14 latach od wprowadzenia na rynek: fantazyjny wzór został zastąpiony prostym, lecz charakterystycznym logo, bardzo zbliżonym do tego, które znamy dzisiaj.

Przez kilka kolejnych dekad, w czasach drastycznych zmian zachodzących na świecie, Krem NIVEA zdobywał coraz większą popularność i stabilną pozycję na rynku. Teraz, po ponad 100 latach, ludzie na całym świecie wciąż uwielbiają klasyczny krem, któremu kiedyś zaufali ich dziadkowie.

product-stage-bg

Najlepsze sposoby stosowania Kremu NIVEA

Krem NIVEA to produkt uniwersalny, stosowany przez różnych ludzi na różne sposoby.

Jak Krem NIVEA może pomóc skórze

Krem NIVEA zapewnia skórze wszystkie składniki, których potrzebuje, by pozostała czysta, świeża i gładka. 
To bogaty w Eucerit i składniki odżywcze, zmysłowy krem idealny do stosowania jako intensywny krem na noc, wyrównujący poziom nawilżenia w czasie snu. Jednocześnie jest nie mniej skuteczny w ciągu dnia: wystarczy nałożyć cieńszą warstwę, by skóra pozostała nawilżona przez cały dzień, nawet gdy masz na sobie makijaż. 

Jednak Krem NIVEA nie tylko zapewnia intensywne nawilżenie suchej skóry, lecz także przywraca jej warstwę ochronną, nie przepuszczając szkodliwych czynników zewnętrznych, powodujących wysuszenie oraz łuszczenie się skóry. To najlepszy krem na podrażnienia, który dzięki systematycznemu stosowaniu sprawia, że skóra pozostaje miękka i gładka na dłużej.

puszki-NIVEA-creme

Przywracający wspomnienia zapach Kremu NIVEA

Zapach Kremu NIVEA od dawna uznawany jest za klasyk. Na początku XX wieku dostęp do syntetycznych zapachów był bardzo ograniczony, dlatego cudowny zapach Krem NIVEA powstał przede wszystkim na bazie olejków eterycznych, dzięki czemu dla wielu osób jest aromatem wyjątkowym.

nakładanie-nivea-creme

Prawidłowy sposób nakładania Kremu NIVEA

Podczas nakładania kremu nawilżającego wykonuj delikatne ruchy od dołu do góry i staraj się nie wcierać go zbyt mocno. Nakładając Krem NIVEA po prysznicu lub kąpieli, zapewniasz sobie jeszcze lepsze nawilżenie, dzięki czemu skóra pozostaje gładka na dłużej. Zawarty w nim Eucerit zabezpieczy powierzchnię Twojej skóry, zapobiegając nadmiernemu odparowywaniu wody.

10 wyjątkowych zastosowań Kremu NIVEA

 • Stosuj krem na pięty, by ukoić suchą, popękaną skórę.
 • Stosuj jako kompaktowy produkt do stylizacji, nakładając niewielką jego ilość do ugładzenia odstających włosków.
 • Spróbuj zastosować Krem NIVEA jako wyjątkowo nawilżający krem do skórek.
 • Stosuj na skórę dziecka – jest wystarczająco łagodny i nie zawiera barwników.
 • Zadbaj o dłonie, nakładając na nie Krem NIVEA, który przywróci poziom nawilżenia obniżony w wyniku wykonywania codziennych prac.
 • Delikatnie wmasuj go w twarz przed nałożeniem makijażu – w ten sposób łatwiej będzie rozprowadzić podkład.
 • Stosuj go po dniu spędzonym na słońcu, by ukoić skórę. Ten wyjątkowy krem na podrażnienia przyniesie skórze natychmiastową ulgę.
 • Nakładaj na skórę podrażnioną golarką, by ją ukoić i zaleczyć.
 • Stosuj Krem NIVEA na pupę dziecka, by zapobiegać odparzeniom. Dzięki zawartości składnika, jakim jest Eucerit, pozostanie ona optymalnie nawilżona, wygładzona, zabezpieczona przed wysuszeniem i podrażnieniem.
 • Użyj napoczętej puszki kremu jako pieszczącego zmysły odświeżacza powietrza.