Pielęgnacja pięknych dłoni

NAJWAŻNIEJSZE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE MANICURE

Stan naszych dłoni i paznokci dużo o nas mówi – jednak każdego dnia są one narażane na duże obciążenia. Intensywna pielęgnacja oraz regularny manicure są zatem szczególnie ważne: NIVEA doradzi Ci, na co zwracać uwagę.

Delikatna i wymagająca pielęgnacji: wszystko, co musisz wiedzieć o skórze dłoni

Oto kilka rzeczy, które należy wiedzieć o skórze dłoni

 • Skóra dłoni jest prawie tak wrażliwa, jak skóra twarzy, a musi znosić o wiele więcej, gdyż dłońmi stale coś robimy.
 • Skóra na grzbietach dłoni jest bardzo cienka i zawiera niewiele tkanki tłuszczowej w warstwie podskórnej. Sprawia to, że jest wrażliwa i łatwo poddaje się procesowi starzenia.
 • Wewnętrzna strona dłoni zawiera więcej tkanki tłuszczowej oraz tkanki łącznej i jest bardziej odporna. Jednak bez owłosienia i gruczołów łojowych, skórze w tym miejscu trudno jest wchłaniać wilgoć.
 • Czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, niskie i wysokie temperatury oraz woda, także naruszają naturalne funkcje ochronne skóry.
 • Celem pielęgnacji dłoni jest ochrona przed wysuszeniem oraz zapewnienie nawilżenia.
Nawilżenie dłoni

Podaruj swoim dłoniom odrobinę troski i czułości

Dodatkowy wieczorny zabieg pielęgnacyjny jest bardzo prosty: wmasuj grubą warstwę kremu (na przykład NIVEA Wygładzająco-odżywczy krem do rąk) i załóż cienkie, bawełniane rękawiczki. Zostaw je na dłoniach przez całą noc, a obudzisz się z delikatnie nawilżoną skórą.

Paznokcie i skórki: piękno aż po czubki palców

Piękne paznokcie są dopełnieniem wypielęgnowanych dłoni. Dlatego należy regularnie wykonywać manicure, dbając o paznokcie i skórki. Więcej informacji znajduje się poniżej. 
Jak jeszcze można dbać o paznokcie?

Kiedy stosujesz krem do rąk, zawsze uwzględniaj w tym zabiegu paznokcie. Podczas aplikacji kremu na dłonie (lub stopy), możesz po prostu lekko wmasować odrobinę w krawędzie paznokci, zapewniając im w ten sposób jeszcze większą pielęgnację. 

Dostępne są także specjalne patyczki do skórek nasączone olejkiem do paznokci. Przy użyciu patyczka nałóż preparat nawilżający na krawędzie paznokci i wetrzyj go delikatnie. 
Możesz także wmasowywać olejek do paznokci wieczorem przed położeniem się spać. 
Zapewni to dodatkowe nawilżenie, wzmocni paznokcie i sprawi, że pozostaną zdrowe i gładkie. 

Dodatkowa korzyść: skórki nie rogowacieją tak szybko, dzięki czemu oszczędzasz czas na manicure i pedicure. 


Intensywna pielęgnacja suchych dłoni

Bardzo suche dłonie swędzą, skóra jest naprężona, a czasami wręcz pęka. Odżywcze kremy do rąk z dekspantenolem oraz olejkiem z nagietka przyniosą szybką poprawę. Natychmiastowo łagodzą nadwyrężoną skórę, chronią ją i wspierają proces regeneracji.  

Nasza wskazówka: wybierz krem do rąk z technologią Hydra IQ, na przykład Wygładzająco-odżywczy krem do rąk marki NIVEA, który dostarcza skórze błyskawicznego nawilżenia.
Krem do rąk

Wskazówki jak dbać o suche dłonie

Nawilżaj, nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj! Ponieważ skóra dłoni nie ma zdolności regeneracyjnych z powodu braku tkanki podskórnej, potrzebuje wzmożonego nawilżenia.

Pielęgnacja dłoni z NIVEA: wskazówki jak dbać o dłonie i paznokCIE

Peelingi oczyszczające, odżywcze maseczki i właściwe nawilżenie zapewniają zdrowe paznokcie i piękne dłonie.

Peelingi: aksamitna skóra w mgnieniu oka

Peeling jest nie tylko szczególnie skuteczny, ale można go także łatwo zrobić w domu: 
Po prostu wymieszaj trzy łyżki oliwy z oliwek z dwoma łyżkami cukru. 
Nanieś obficie tak przygotowaną pastę na skórę dłoni i ostrożnie, delikatnie ją wmasuj. Oliwa z oliwek sprawi, że skóra stanie się miękka i gładka, a cukier usunie martwy naskórek i poprawi krążenie krwi. 

Na koniec spłucz peeling letnią wodą. Teraz dłonie są gotowe na kolejny krok pielęgnacyjny oraz manicure.

Krok po kroku: idealny manicure

 1. Tak samo jak skóra dłoni, skórki przy paznokciach mogą łatwo się wysuszać lub pękać. Dlatego i one potrzebują intensywnego nawilżenia.
 2. Skórki należy nawilżać regularnie olejkiem lub kremem – najlepsze rezultaty osiągniesz, robiąc to przy każdym manicure. Delikatnie go wmasuj i na krótką chwilę pozostaw do wchłonięcia!
 3. Pielęgnując i obcinając paznokcie, lepiej używać nożyczek niż obcinacza. Obcinacz często powoduje niewielkie postrzępienia, które mogą prowadzić do późniejszego rozwarstwienia.
 4. Następnie nadaj paznokciom pożądany kształt przy użyciu szklanego pilniczka. Jego gładka powierzchnia pozwala opiłować paznokcie z niezwykłą precyzją. Zacznij od ostrzejszej strony pilniczka, a następnie przejdź do strony o delikatniejszej ziarnistości.
 5. Ważne jest, aby paznokcie piłować, wykonując ruch tylko w jednym kierunku, gdyż dzięki temu struktura paznokcia nie zostanie uszkodzona.
 6. Najbardziej naturalnie wygląda zaokrąglony kształt paznokcia, który delikatnie wystaje poza koniuszek palca.
product stage background

Krem dostosowany do wszystkich potrzeb Twoich dłoni

Porady dla Ciebie