Błędy popełniane w czasie golenia

Zobacz, jak szybko i raz na zawsze zapomnieć o zacięciach, podrażnieniach i strachu przed golarką.

BŁĘDY POPEŁNIANE W CZASIE GOLENIA

Podrażnienie skóry w czasie golenia to palący problem, który niestety najczęściej dotyka mężczyzn z wrażliwą skórą. I chociaż podrażnień nie da się uniknąć całkowicie, jest wiele sposobów, by zmniejszyć szanse na to, że Twoja twarz zacznie płonąć niczym pochodnia.

KROK PIERWSZY, CZYLI O CZYM PAMIĘTAĆ PRZED GOLENIEM

Jest kilka czynności niezbędnych, a jednocześnie najbardziej ignorowanych, o których warto pamiętać, zanim zaczniesz się golić. Od teraz miej się na baczności, bracie. Ten początkowy, konieczny krok, to nic innego jak czysty ręcznik i zmiękczenie zarostu. Tak, może Ci się to wydać zaskakujące, ale pierwszy krok zaczyna się pod prysznicem. Gorąca para wodna działa na skórę, rozszerzając pory zmiękczając zarost, co tworzy idealne warunki dla właściwego golenia. A jak już tam wlazłeś, to nie zapomnij o złuszczeniu skóry peelingiem. Dzięki temu usuniesz martwe komórki naskórka oraz brud, które potem mogą przyczynić się do infekcji mieszków włosowych.

WŁAŚCIWE GOLENIE

Nie wiemy, w jaki sposób podkreślić to jeszcze mocniej, ale…UŻYWAJ MASZYNEK TYLKO Z OSTRYMI NOŻYKAMI. Im ostrzejsze, tym lepsze. Jedyne, co osiągną tępe ostrza, to wyrywanie włosów, a to w konsekwencji prowadzi do podrażnień i infekcji, więc lepiej unikaj ich jak wściekłego psa albo Twojej byłej. Ponadto ostry nie oznacza od razu, że musisz natychmiast biec do sklepu po jedną z tych supernowomodnych maszynek z dwudziestoma nożykami, które są grubą przesadą i naciskają skórę bardziej, niż to konieczne. No i oczywiście pamiętaj, że maszynka musi być czysta! Jednym z najczęstszych powodów podrażnień są właśnie te cwane bakterie zamieszkujące Twoją golarkę, więc od czasu do czasu przemyj ją alkoholem.

Kiedy już jesteś gotowy, by ostrze dotknęło Twojej twarzy, upewnij się, czy na pewno znasz kierunek wzrostu włosa i gol się tylko z włosem. Nigdy pod włos. I pamiętaj – tylko delikatne, krótkie pociągnięcia. I chociaż za pierwszym razem efekt końcowy może Cię nie zadowolić, na pewno unikniesz masy podrażnień. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zrób drugie podejście. I znowu – tylko z włosem!

PO GOLENIU

Po skończonym goleniu opłucz twarz zimną wodą, to pomoże zamknąć pory i zminimalizuje problem wrastających włosków. A ponieważ właśnie skończyłeś przeciągać po skórze twarzy ostry kawałek metalu, należy ukoić ją balsamem po goleniu, takim jak nasz Silver Protect. Szukaj produktów dla skóry wrażliwej z aloesem, które nawilżają skórę i koją jej podrażnienia. Możesz też sprawdzić naszą linię Originals, która natychmiastowo łagodzi skórę po goleniu i długotrwale nawilża.

 

OGRANICZ GOLENIE


Golenie jest podstawową przyczyną podrażnień i zacięć, więc najlepszą metodą zapobiegania jest oczywiście: golić się rzadziej albo wręcz w ogóle. Może pomyśl o zapuszczeniu bujnej brody, o czym, na Twoje szczęście, także napisaliśmy. Jeśli bierzesz taką opcję pod uwagę, zobacz „Jak zapuścić brodę po mistrzowsku”.