Fryzury półdługie – jak nosić włosy do ramion

Fryzury półdługie – jak nosić włosy do ramion!

Nosisz półdługie włosy i nie masz na nie pomysłu? Z radością informujemy, że możliwych fryzur jest mnóstwo! Włosy półdługie dają możliwości, których nie dają włosy krótkie, a są też o wiele wygodniejsze niż włosy długie. Sprawdź cięcia dla średniej długości włosów i propozycje fryzur półdługich!

Włosy półdługie – jaka to długość?

Włosy półdługie to bardzo niejednoznaczne pojęcie. A może lepiej powiedzieć: pojemne znaczeniowo? Półdługie są bowiem wszystkie włosy średniej długości, a więc ani nie jednoznacznie krótkie, ani nie jednoznacznie długie. Najczęściej określa się tak włosy do ramion, tak samo traktuje się włosy do obojczyków (są tylko nieznacznie dłuższe niż te do ramion). Niektórzy powiedzą jednak, że średnie są także włosy do linii żuchwy (inni określą je już jako krótkie). Jeśliby jednak zapytać o zdanie posiadaczkę włosów sięgających aż za pośladki, dla niej średnimi byłyby pewnie włosy do łopatek. Jak zatem widać, wszystko zależy od interpretacji i punktu widzenia. Dla nas jednak włosy półdługie to włosy mniej więcej do ramion/obojczyków i tak też będziemy je traktować przy omawianiu fryzur dla włosów średnich.

Fryzury półdługie

Fryzura do ramion – modny long bob

Long bob (w skrócie fryzura lob) to chyba najlepszy z argumentów na rzecz noszenia średnich włosów. Ta fryzura do ramion jest super modna już od kilku lat, a my wróżymy jej jeszcze co najmniej dwa razy tyle lat popularności! To dlatego, że log boba można ścinać i stylizować na wiele sposobów. Tak naprawdę co sezon najmodniejszy jest inny jego wariant.

Zacznijmy jednak od podstaw, czyli klasycznego boba. To fryzura, której wyznacznikami są długość do żuchwy i równa długość wszystkich pasm. Poza tym bob jest gładki i najczęściej występuje wraz z grzywką. Long bob nie tylko przedłuża włosy aż do ramion, ale dopuszcza także wiele innych wariacji, np. tak zwane tępe cięcie, które pozwala uzyskać efekt „cięcia tępymi nożyczkami” (blunt bob), podwinięte do środka końcówki (french bob), cieniowanie i artystyczny nieład (shaggy bob), lekkie fale (beach wave bob) czy asymetryczną linię cięcia (bob asymetryczny). Jeśli dodamy do tego różne trendy koloryzacyjne i sposoby układania włosów, uzyskamy ogromną pulę fryzur, których po prostu nie można nazwać nudnymi!

Fryzury półdługie – jak nosić włosy do ramion

Fryzury półdługie cieniowane

Choć cieniowanie wydaje się zabiegiem dobrym tylko dla grubych i gęstych włosów, to w rzeczywistości może być przydatny także dla innych typów włosów. Włosy półdługie cieniowane mogą np. zaokrąglić optycznie zbyt pociągłą twarz albo dodać objętości włosom cienkim. Cieniowane włosy do ramion polecane są np. posiadaczkom rzadkich włosów, które wolą nosić długie włosy i nie mogą przekonać się do krótkich fryzur. Rzadkie włosy, gdy są bardzo długie, wyglądają nieciekawe i ubogo. Średnia długość będzie zatem dobrym kompromisem, zwłaszcza, że w takich włosach wizualnie zyskasz bardzo dużo.

Na jakie cieniowanie włosów do ramion postawić? Poproś fryzjera o warstwowe cieniowanie. Takie kosmyki nawet bez większych stylizacji układają się kaskadowo, co jest bardzo kobiece. Włosy cieniowane do ramion są podatne na kręcenie, dlatego łatwo wyczarujesz na nich lekkie fale – zarówno gładkie i ułożone, jak i bardziej w stylu beach waves. Oba rodzaje łatwo uzyskasz dzięki stosowaniu właściwych kosmetyków do stylizacji włosów. Szczególnie polecamy Ci pianki do włosów i primery, które stosuje się zaraz po myciu, na mokre włosy. Jeśli następnie użyjesz lokówki czy wałków, uzyskasz eleganckie loki (szczególnie polecamy loki pionowe), jeśli natomiast zawiążesz włosy w niedbały koczek, przez noc uzyskasz lekki skręt w surferskim stylu.

Fryzury półdługie – jak nosić włosy do ramion

Fryzury półdługie – włosy do ramion naturalnie kręcone

A co, jeśli masz włosy naturalnie kręcone? Średnia długość jest również dla Ciebie! Cieniowanie może być dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza, jeśli masz wrażenie, że Twoje loki nie mają żadnego kształtu. Cieniowanie będzie oczywiście dobre, jeśli fryzjer wykona je poprawnie. Przed przystąpieniem do pracy koniecznie trzeba przyjrzeć się lokom, ocenić charakter ich skrętu, układania się. Piękne, wypielęgnowane loki modnie jest dziś nosić „w pełni okazałości”, a więc w formie bogato okalającej głowę kuli, burzy loków. Jeśli jednak taki look jest dla Ciebie zbyt wyrazisty, zdecyduj się na bardzo oszczędne cieniowanie. Strzyżenie włosów kręconych różni się od strzyżenia prostych włosów, np. centymetr obciętych włosów może dać efekt fryzury krótszej nawet o 3-4 centymetry! Nie daj się też namówić na efilację czy inne rodzaje tępego strzyżenia. Końcówki włosów kręconych nie wyglądają dobrze, gdy są postrzępione, więc ta technika nie wchodzi w grę!

Dobrze obciętym włosom kręconym wystarczy staranna pielęgnacja i naprawdę ograniczony repertuar kosmetyków do stylizacji włosów kręconych, by wyglądać pięknie. Bądź dla swoich loków delikatna, nie rozczesuj ich na sucho, a do ich pielęgnacji używaj nawilżających szamponów oraz odżywek do włosów

Dzięki temu unikniesz efektu pudla i siana na głowie, każdy lok będzie za to wygładzony i zdefiniowany. Jeśli chodzi o stylizację, używaj Primera podkreślającego skręt loków NIVEA Curl zawsze wtedy, gdy musisz wysuszyć włosy suszarką. Primer zabezpieczy Twoje loki przed wysoką temperaturą!

Fryzury półdługie – jak nosić włosy do ramion

Włosy półdługie z grzywką

Na hasło włosy do ramion z grzywką w pierwszej kolejności na myśl przychodzi nam fryzura z prostą grzywką. Jednak nie zwarta fryzura z wygładzonymi włosami, ale bardziej niesforna i dziewczęca. Do takiej fryzury warto obciąć grzywkę warstwowo, by nadać jej lekkości, a jednocześnie odbić od czoła (ten efekt zapewnią krótsze kosmyki w spodniej warstwie grzywki). Świetnie będzie wyglądać także grzywka z dłuższymi kosmykami po obu jej stronach. Najbardziej efektownie będzie się prezentować przy włosach upiętych!

Chcesz mieć włosy do ramion z grzywką, ale masz grube, gęste kosmyki i obawiasz się efektu „na pazia”? Zrezygnuj zatem z prostej grzywki na rzecz grzywki na dwa boki. Do takich włosów do ramion z grzywką na boki wybierz grzywkę francuską, jednak nie grzywkę-firankę. Na co dzień warto robić sobie kilka grubych, nieco geometrycznych loków (z ostrymi załamaniami zamiast miękkiego skrętu). Kilka pasm od wewnątrz, by dodać fryzurze objętości i kilka od zewnątrz, dla wizualnego efektu. Chodzi o zaledwie jedną, czy dwie fale.

Fryzury półdługie – jak nosić włosy do ramion

Fryzury na średnie włosy – halfbun

Włosy średniej długości to najlepszy „materiał” na półkoczka. Halfbun to fryzura, w której wierzchnią warstwę włosów zbiera się w koka z tyłu głowy, resztę włosów natomiast zostawia się rozpuszczoną. Halfbun może być sam w sobie traktowany jako atrakcyjna fryzura, a może być też strategią radzenia sobie w sytuacjach, gdy potrzebujemy spiąć włosy, ale nie wszystkie kosmyki są na tyle długie, by dało się je złapać w gumkę. Półdługie włosy teoretycznie powinny dawać się spiąć, jednak jeśli masz je warstwowo pocieniowane, najkrótsze zapewne pozostaną poza upięciem. Dzięki półkoczkowi możesz to ukryć! Poza tym w zależności od tego, w jaki sposób masz ścięte włosy, półkoczek będzie się prezentował inaczej.

Tego rodzaju fryzury na średnie włosy możesz też nosić z grzywką. Najlepsza będzie długa grzywka na jeden bok lub dwa boki. Taką grzywkę da się bowiem zaczesać do góry i dołączyć do koka lub pozostawić luźno, gdy akurat masz na to ochotę!

Fryzury półdługie – jak nosić włosy do ramion

Fryzury damskie średnie – z przedziałkiem

Fryzury do ramion z przedziałkiem to bardzo pojemna kategoria. Przedziałek można przecież wyznaczyć zarówno na środku głowy, jak i na boku. Czasami sama zmiana ułożenia przedziałku sprawia, że fryzura wygląda zupełnie inaczej niż jej codzienna wersja. Jeśli chodzi o fryzury z włosów do ramion ze środkowym przedziałkiem, nam najbardziej podobają się dwie: z lekko falującymi, grubymi pasmami po obu stronach twarzy oraz gładko ułożona, z włosami założonymi za uszy. Tę drugą uzyskasz dzięki wygładzającej linii kosmetyków do stylizacji włosów.

Jak zrobić taką fryzurę? Wystarczy, że ostro zakończonym grzebieniem wyznaczysz precyzyjny, równy przedziałek, włosy potraktujesz Wygładzającym kremem do włosów NIVEA Straight i szeroką szczotką zaczeszesz je za uszy. Jeśli wciąż widzisz pojedyncze, odstające kosmyki, nałóż jeszcze trochę kremu na dłonie, rozetrzyj go i przesuń po włosach otwartymi dłońmi. Jeśli jest taka potrzeba, podepnij włosy z jednej bądź z obu stron spinkami.

Fryzury półdługie – jak nosić włosy do ramion

Fryzury damskie półdługie – zaczesane do góry

Podobają Ci się fryzury, w których włosy zaczesuje się do tyłu znad czoła i przodu twarzy przez czubek głowy? Jeśli myślisz, że nie nadają się one dla posiadaczek włosów dłuższych niż do linii żuchwy, jesteś w błędzie. Możesz ułożyć taką fryzurę z włosów półdługich, potrzebujesz tylko dobrego utrwalenia. Warto wykorzystać kilka różnych kosmetyków, by spotęgować efekt, np. piankę do włosów NIVEA Volume oraz Modelujący spray do włosów dodający objętości, primer lub jeden z lakierów do włosów – silnie utrwalający, bądź zapewniający jeszcze więcej objętości.

Jakie są inne alternatywy zaczesania fryzury średniej długości do tyłu? Nic nie stoi na przeszkodzie, byś dodała ozdobę taką jak opaska czy ozdobna spinka. Pamiętaj tylko, by nie zagarniać nią włosów od czoła do tyłu, lecz nakładać na już gotową, pełną objętości fryzurę. Chodzi o to, by włosy nad czołem nie stały się przyklapnięte!

Co jeśli mimo największych starań Twoje włosy już po godzinie zaczynają uciekać z tyłu głowy ponownie do przodu? Wystarczy, ze zapleciesz zebrane na czubku głowy włosy w bardzo luźny warkocz. Włosy będą zaczesane do góry, ale i upięte, więc całość powinna utrzymać się w nienaruszonym stanie wystarczająco długo.

Proste włosy do ramion – jak je czesać?

Szukasz pomysłów na fryzury na włosy do ramion, z którymi nie będziesz musiała martwić się o jakiekolwiek wolne, luźne kosmyki? Czy w ogóle da się upiąć średnie włosy w całości? Z prostymi włosami do ramion nie ma problemu, bo ta długość pozwala łatwo złapać się w jeden kucyk. Kiedy jednak włosy są ogólnie mniej więcej do ramion, ale poszczególne ich partie są pocieniowane czy stopniowane, może już nie być tak łatwo. Czy pamiętasz, jak pisaliśmy o półkoczku? Jeśli akurat nie chcesz żadnych wolno pozostawionych włosów, po prostu uczesz się… w dwa półkucyki, jeden wyżej, drugi zaś, luźniejszy, nad samym karkiem.

Półdługie fryzury z kręconych włosów

Fryzury z włosów do ramion dla posiadaczek loków? Jeśli masz spektakularną burzę loków, nie potrzebujesz wiele, by wyczarować ciekawą fryzurę. Po prostu sięgnij po odpowiednie akcesoria, np. szeroką opaskę lub chustę, którą zawiążesz w węzełek na czubku głowy. Jeśli chodzi o proste, codzienne fryzury średnie dla kręconych włosów, jedną z lepszych propozycji jest także niedbały półkoczek albo półkucyk. Przy kręconych włosach nie będziesz musiała nawet specjalnie starać się o nadanie objętości, bo Twoje włosy mają ją naturalnie!

Fryzura półdługa – jak modnie kręcić włosy średnie?

Masz włosy średnie, ale zupełnie proste? Loki na swojej głowie musisz zatem stworzyć. Przy takiej długości lepiej zrezygnuj z drobnych loczków od samego czubka głowy, bo możesz uzyskać efekt jak u pudla. Zdecydowanie lepsze będą dla Ciebie lżejsze fale rozpoczynające się na wysokości uszu bądź nieco wyżej, jeśli Twoją twarz przydałoby się lekko zaokrąglić. Na co dzień fryzurę półdługą z lokami najlepiej jest tylko podkręcać, zamiast regularnie kręcić. Wystarczy, jeśli górną partię włosów zbierzesz na czubku głowy, dolną partię natomiast podkręcisz na lokówce. Górną część włosów podziel środkowym przedziałkiem na dwie sekcje i zakręć kosmyki w grubsze niż pod spodem fale. Na koniec warto lekko roztrzepać włosy palcami, spryskując je mgiełką lakieru. Najlepsze do tego celu będą spraye do włosów NIVEA, które nie wysychają na włosach tak szybko, dzięki czemu zyskujesz czas na modelowanie fryzury. Koniecznie wypróbuj wariant dodający objętości!

Fryzury półdługie – jak nosić włosy do ramion

Niedbałe fryzury? Włosy do ramion je kochają!

Na pewno znasz ten efekt czesanych wiatrem włosów, pełnych objętości, nonszalanckich i bezpretensjonalnych jednocześnie. Świetnie nadają się do nich włosy do ramion. Fryzury tego rodzaju wymagają względnej lekkości, dlatego dłuższe włosy albo nie poddają się takim stylizacjom, albo tracą objętość już krótko po wyjściu z domu. Jeśli więc masz włosy do ramion, koniecznie spróbuj nosić fryzurę na włosy do ramion w stylu messy!

Jak najłatwiej układa się taką fryzurę na półdługie włosy? Należy zakręcić lokówką wszystkie włosy w loki średniej grubości, następnie roztrzepać je palcami i odpowiednio polakierować. Przerzucaj partie włosów z jednej strony głowy na drugą, pryskając lakierem ze znacznej odległości blisko nasady włosów. Następnie przeplataj pasma, odsłaniaj różne partie włosów na długości i ponownie spryskuj je mgiełką lakieru. To zamierzone plątanie włosów nada dokładnie tej niedbałości, o jaką nam chodzi.

Włosy do ramion – fryzury z lokami i modną gumką

Pamiętasz stylistykę lat 90., której jednym z ważnych elementów była szeroka gumka do włosów scrunchie z weluru? Dziś ten gadżet wrócił do łask! Aby wyczarować ciekawą fryzurę, włosy do ramion wystarczy zakręcić na prostownicy - raz zawijając kosmyk do wewnątrz, raz na zewnątrz (ten trick pozwala uzyskać lekko geometryczne i bardzo puszyste fale), a następnie zebrać część włosów na czubku głowy w mały kucyk i założyć na niego gumkę w kolorze dobranym od koloru ubrania.

Fryzury z półdługich włosów – jak układać włosy do ramion?

Czasami okazja wymaga, by uczesać się nieco bardziej elegancko. Jakie fryzury damskie do ramion sprawdzą się na biznesowym przyjęciu, a jakie na weselu czy innej uroczystości rodzinnej?

Na oficjalne, biznesowe okazje świetna będzie fryzura z idealnie wyprostowanymi włosami, bocznym przedziałkiem i grzywką zaczesaną do góry lub lekko na bok. Jest to fryzura dla średnich włosów, która najlepiej wygląda u kobiet, u których „średnie” oznacza „do ramion”. Chodzi o to, by włosy po wyprostowaniu nie opadały na ramiona. Aby wykonać tę fryzurę na półdługie włosy, najpierw musisz wymodelować je w taki sposób, by odbić je od skóry głowy i nadać im objętość. Powinnaś zatem najpierw umyć głowę (wskazane są szampony do włosów dodające objętości, np. Łagodny szampon pielęgnujący volume & strength NIVEA), nałożyć primer NIVEA Volume i wysuszyć kosmyki z głową w dół. Następnie nadchodzi czas na prostowanie! Najpierw przeczesz delikatnie włosy szczotką, wyznacz przedziałek na boku i załóż włosy za uszy. Teraz przeciągnij prostownicą po wszystkich kosmykach, które wymagają nadania im ostatecznego szlifu. Całość spryskaj lakierem, by fryzura zachowała nadany jej kształt. Unikaj bardzo mocnego utrwalenia – fryzura ma utrzymać się jak najdłużej, ale ma być przy tym elastyczna. Efekt hełmu na głowie to coś, czego zdecydowanie unikamy!

O tym, jak bezpiecznie prostować włosy by im nie zaszkodzić, piszemy w artykule: Jak prostować włosy? Podpowiadamy!

Fryzury półdługie

Włosy do ramion – fryzury romantyczne

Jeśli chodzi o nieco bardziej romantyczne fryzury z włosów półdługich, zdecydowanie polecamy loki z warkoczykami wzdłuż linii czoła. Jak się uczesać w ten sposób? Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Najwięcej pracy będziesz mieć z kręceniem włosów. Użyj do tego celu prostownicy. Loki należy zakręcać od zewnątrz do zewnątrz – to ważne, bo wówczas nabiorą odpowiedniego „kierunku”, który ułatwi później zaplatanie warkoczyków. Przed kręceniem rozdziel włosy bocznym przedziałkiem na dwie partie (jedna z nich ma być wyraźnie większa).

Przeczytaj także nasz artykuł: Jak zrobić loki prostownicą? Krok po kroku.

Kiedy włosy są już nakręcone, przejdź do warkoczyków. Teraz z pewnością Cię zaskoczymy, bo nie chodzi nam o prawdziwe warkoczyki, ale… ich imitację, „wersję leniwą”. Co mamy na myśli? Zamiast zaplatać nad czołem regularny warkocz, po prostu skręcaj włosy wokół własnej osi, dopierając pasmo po paśmie i kierując się w ten sposób nad ucho, stopniowo coraz bardziej do tyłu. Zawijaj włosy w kierunku od dołu ku górze. Skręt ma być bardzo luźny. Zakończ zaraz za uchem i podepnij skręt wsuwkami. Tak samo zrób z drugiej strony przedziałka (ten „warkoczyk” będzie miał oczywiście mniejszą objętość, będzie też krótszy). Jeśli jest taka potrzeba, na końcu możesz jeszcze nieco poluzować skręt i oczywiście utrwalić całość lakierem. Aby jeszcze bardziej podkreślić niecodzienność okazji, na którą właśnie się czeszesz, po jednej stronie głowy dodaj spinkę z kwiatem albo innymi ozdobami. Najlepiej nad samym uchem, zwłaszcza, jeśli wsuwki podtrzymujące skręt są dość mocno widoczne i chcesz odwrócić od nich uwagę.

Fryzury półdługie – jak nosić włosy do ramion

Włosy za ramiona, czyli gdy przegapisz wizytę u fryzjera

Uznaje się, że to bardzo krótkie włosy wymagają szczególnego pilnowania terminów wizyt u fryzjera. Inaczej fryzura szybko traci kształt i przestaje się układać tak, jak tego pragniesz. A fryzura na włosy do ramion? Fryzury półdługie, kiedy włosy odrosną na tyle, że zaczynają sięgać poniżej ramion, najwięcej tracą wtedy, gdy są rozpuszczone. Zwłaszcza, jeśli nosisz fryzurę cieniowaną do ramion i najkrótsze kosmyki przy twarzy osiągają nijaką długość do żuchwy albo nawet niżej.

Nie masz możliwości, by w najbliższym czasie pojawić się w salonie fryzjerskim? Swoje włosy za ramiona możesz ukryć dzięki sprytnym uczesaniom. Jako że kosmyki przy twarzy są już dosyć długie, możesz śmiało związać wszystkie włosy w koński ogon, najkrótsze włosy podpinając wsuwkami. Na rozpuszczone włosy założyć szeroką opaskę. W tym uczesaniu kosmyki opadają Ci nad opaską do przodu? Aby utrzymać je na swoim miejscu, przeciągnij po nich kremem do stylizacji włosów i zabezpiecz lakierem dokładnie w tych miejscach, w których chcesz, by pozostały.

Która fryzura spodobała Ci się szczególnie? Czy zamierzasz ją przetestować w najbliższym czasie? A może już umawiasz się do fryzjera, by ściąć włosy do średniej długości? W półdługich włosach naprawdę warto się zakochać!