fryzura 2020

Najmodniejsze fryzury w 2021

Modne fryzury i oryginalne cięcia Spójrz, jakie fryzury są na modne w 2021 roku i wybierz tę, która najlepiej będzie do Ciebie pasować!

Modne fryzury w 2021 – co będzie teraz w trendzie?

W minionym roku triumfy święcił lob, czyli long bob w lekkim nieładzie. Trendsetterki chętnie stawiały też na romantyczne retro fale. Obecnie najmodniejsze fryzury nie odrzucają zeszłorocznych trendów, ale znajdują się wśród nich także dobrze znane upięcia. Przyznaj sama – czy któraś z nas nie marzy o tym, by moda szła w parze z wygodą?
fryzura 2020

Jakie są teraz modne fryzury? Na czele zestawienia znajduje się warkocz – lekko sportowy, zapleciony wysoko z tyłu głowy (choć inne jego wersje również będą mile widziane). Modna fryzura nie musi być jednak bardzo wymagająca, o czym świadczy niesłabnąca popularność poczciwego kucyka. Ten w wersji 2021 jest upięty wysoko, z lekko podkręconymi końcówkami (to raczej efekt nieużywania prostownicy, a nie celowego podkręcania włosów lokówką).

A jakie są modne fryzury na rozpuszczone włosy? Wspomniany już lob, a także jego klasyczny pierwowzór bob to wciąż modne fryzury, ale pod pewnym warunkiem: nie mogą być idealnie wygładzone! Nonszalancki nieład (który paradoksalnie trzeba starannie ułożyć) jest teraz najmodniejszym efektem! Podobnie układa się włosy w stylu „out of bed”. Fryzura ma imitować włosy „prosto po wstaniu z łóżka”, czyli w nieładzie – rzecz jasna kontrolowanym. W tym stylu najlepiej prezentują się nieco dłuższe pasma z grubymi, miękkimi falami.

Modne fryzury na 2021 to również zaczesywanie na bok. Nie ma znaczenia, jaką długość włosów nosisz, czy są one wygładzone, czy kręcone, w 2021 roku mocno zaczesujemy każde włosy! Będzie to jeszcze bardziej modna fryzura, jeśli włosy za uchem podepniesz dużą klamrą w stylu retro. Taka spinka powinna być wysadzana kamieniami, kryształkami i rzucać się w oczy.

Niezależnie od wybranego wariantu, w ułożeniu każdej z tych fryzur przydatne będą kosmetyki do stylizacji włosów, takie jak pianki do włosów, kremy, spraye czy lakiery do włosów a do loków warto sięgnąć po kosmetyki do stylizacji włosów kręconych.


Modne fryzury damskie na 2021

Jeśli chodzi o cięcia, to modne fryzury damskie 2021 w dużej mierze bazują na grzywkach. Nie ma w tym względzie większych ograniczeń – grunt to dopasować rodzaj grzywki do własnej urody i upodobań.

 

Aby dobrze dopasować fryzurę do koloru włosów poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek. Jeśli nosisz długie włosy, możesz postawić na bardzo jasny blond lub ciemny brąz. Rudy świetnie połączy się z lokami albo wręcz przeciwnie – z idealnie wygładzonymi włosami. Modne włosy 2021 nadal pełne są refleksów, ale bez znacznych kontrastów. Fryzury damskie 2021 stawiają na naturalność, więc najmodniej będzie farbować włosy na klasyczne kolory. Mają one uwydatniać naturalne piękno kobiety, korespondować z jej karnacją i barwą oczu. Trend naturalności jest zresztą widoczny nie tylko w farbowaniu. W tym roku modne włosy to w przeważającej mierze cięcia stylizowane na niedbałe, a modne uczesania to wszelkie messy hair i włosy „jak po wstaniu z łóżka”.

modne włosy


Modne krótkie fryzury

Modne krótkie fryzury kojarzą się albo z kobietami o silnym charakterze lub z kobietami dojrzałymi. Ten rok ma pokazać, że krótko obcięte włosy mogą być również kobiece i niewinne! Najlepszym przykładem modnych fryzur 2021 w tym wydaniu są cięcia w stylu cool girl bob. W tej fryzurze włosy są obcięte na równo, z przedziałkiem na środku głowy. Wygładza się je u nasady, a następnie kręci i roztrzepuje tak, by otrzymać efekt niedbałych, pogiętych fal. Same końcówki są postrzępione i wywinięte na różne strony.
fryzura modna na 2020

Wśród modnych krótkich fryzur damskich kolejny raz znalazło się także cięcie pixie cut. Jest to już dość dobrze znana fryzura z bardzo krótko przystrzyżonymi włosami z tyłu jednocześnie dłuższymi z przodu, z bocznym przedziałkiem i uniesioną górną partią. Jeśli Twoje krótkie włosy nie mają wyraźnego kształtu, w tym sezonie możesz po prostu dodać do nich grzywkę, np. układającą się na boki, z wywiniętymi na zewnątrz końcówkami. Możesz też poszaleć ze stylizacją krótkich fryzur,  takie włosy są lekkie i podatne na tapirowanie przy pomocy kosmetyków do stylizacji.

A nowe fryzury? Takie, których próżno szukać w poprzednich sezonach? Tak naprawdę zmiany z sezonu na sezon nie są radykalne – poszczególne fryzury nawiązują do siebie nawzajem, bardzo często powraca się do retro fryzur sprzed lat.

Jakie kosmetyki przydadzą Ci się do stylizacji najmodniejszych krótkich fryzur 2021? W przypadku włosów krótkich świetnie sprawdzą się kremy do włosów i spraye do włosów. Do codziennego układania włosów pixie cut wybierz NIVEA Volume spray dodający objętości od nasady. Kosmyki, które będziesz chciała wygładzić, potraktuj Wygładzającym kremem do włosów NIVEA Straight.


Modne fryzury półdługie

Modne fryzury 2021 damskie półdługie zdominował long bob. Nie myśl jednak, że w związku z tym nie masz większego wyboru. Stylów fryzur typu long bob jest dziś bowiem co najmniej kilka, niektóre nawet bardzo odbiegają od swojego pierwowzoru (więcej na ich temat poniżej).
Na jakie fryzury poza long bobem postawić? Przy okazji fryzur dla krótkich włosów pisaliśmy o grzywce rozchodzącej się i wywiniętej na boki. Włosy półdługie możesz wystylizować w ten sposób w całości! Jest to tzw. stylizacja na zasłonki, wprost nawiązująca do fryzury Brigitte Bardot. Ta modna fryzura jest uniwersalna i pasuje do większości twarzy. Jest również wygodna, bo nie trzeba jej wygładzać (messy hair triumfuje po raz kolejny!).

Przedłużony bob wraca do łask

Tak właściwie, to long bob nawet nie zdążył wyjść z mody! Dlaczego tak go cenimy? Bo jest rozwiązaniem pośrednim między klasycznym bobem, czyli krótkimi włosami, a długimi włosami, które trudno jest przez cały czas nosić wygodnie rozpuszczone. Modny bob – jak już wspomnieliśmy – jest w lekkim nieładzie. Wymaga układania, ale daleko mu do precyzji i nienaganności typowych dla bobów sprzed lat.

 

Fryzury damskie bob przyjmują różne postaci, ale nawet te z wyprostowanymi kosmykami powinny być lekkie i niezobowiązujące. Long boba i boba odróżnia długość, ale łączy asymetryczne cięcie. W obu wersjach dłuższe pasma znajdują się pod spodem i „spływają” ukośnie, niekiedy nawet poniżej obojczyków (nie opierają się więc na ramionach). Włosy układają się warstwami i dzięki asymetrii zyskują objętość. Jaka jest różnica między bobem i long bobem? W bobie przednie pasma sięgają do linii szczęki, w long bobie – do obojczyków.

modne fryzury w 2020

modne fryzury damskie

Fryzury boby w wersji long to także blunt bob, beach wave bob i odwrócony bob.

  • Blunt bob – modne fryzury bob w 2021 odcinają się od naczelnych zasad tej fryzury. Potwierdzeniem tych słów jest blunt bob, czyli włosy obcięte na prosto tępym cięciem. Końcówki układają się w jedną linię (brakuje charakterystycznej dla boba warstwowości), ale jest to linia nieregularna, niejako poszarpana (efekt „cięcia stępionymi nożyczkami”).
  • Beach wave bob – kolejna fryzura z tępym cięciem, a dodatkowo z niedbałymi falami na całej długości włosów. Aby uzyskać efekt modnej fryzury na boba beach wave, należy wieczorem pospinać wilgotne włosy małymi gumkami, a rano roztrzepać kosmyki palcami. Przyda się też spray teksturujący albo lakier modelujący, które pomogą nadać włosom pożądany kształt.

Stylizację long bobów powinnaś wspomagać odpowiednimi kosmetykami. Ułożenie klasycznego, asymetrycznego long boba ułatwi Ci wspomniany już krem wygładzający, natomiast przy wszelkich wariacjach w stylu blunt boba czy beach wave boba wskazane będzie użycie Primera podkreślającego skręt loków NIVEA, Pianki dodającej objętości oraz Modelującego sprayu – podkreślającego skręt albo  dodającego objętości. Warto wspomnieć, że spraye modelujące NIVEA mają wydłużony czas wysychania, dlatego zanim dobrze utrwalą fryzurę, pozwalają ją wymodelować.


Jak czeszemy w 2021 długie włosy?

Modne fryzury na długie włosy nie muszą być szczególnie ekstrawaganckie. Jeśli tylko będą zadbane, wystarczy je rozpuścić, ułożyć przedziałek na środku głowy i ewentualnie podkręcić ich końce. To kwintesencja trendu naturalności! Takie włosy dają też wspaniałe pole do popisu, jeśli chodzi o stosowanie ozdób do włosów. Najłatwiejsza w użyciu i najefektowniejsza dla opisanej fryzury będzie wysadzana kamieniami opaska. W ten sposób uzyskasz fryzurę na specjalne okazje, a kiedy zdejmiesz opaskę – wrócisz do jej codziennej wersji.

Najmodniejsze fryzury powinny być także praktyczne. Pisaliśmy już, że w 2021 roku bardzo na czasie jest noszenie wysokiego, banalnie prostego w wykonaniu kucyka. To bardzo ciekawy trend – w nowoczesnych uczesaniach nie szukamy wymyślnego sposobu na awangardę, ale wracamy do prostych rozwiązań i naturalnego wyglądu. Wspaniale, że cechy włosów, które dawniej postrzegaliśmy jako ich niedoskonałości (np. trudność w ujarzmieniu, zagięcia i nieregularne fale powstałe podczas snu) traktujemy jako ich atut. Idealnie gładki kucyk? Trendy we fryzurach na 2021 mówią zupełnie inaczej. Prostownicę schowaj do szafy, a naturalny skręt zebranych w kucyk włosów podrasuj przy pomocy odpowiednich kosmetyków podkreślających skręt loków (np. NIVEA Modelujący spray do włosów podkreślający skręt loków).

 

Skoro był kucyk, to musi pojawić się także warkocz. Jeśli nie masz czasu i ochoty na żmudne układanie idealnego warkocza - bez obaw! Pozostań w trendzie na naturalność i zapleć niski (zacznij dopiero nad ramieniem) warkocz na boku, wypuszczając z niego kilka kosmyków. Nie masz tak długich włosów? Postaw zatem na wysoki warkocz, o którym wspominaliśmy na początku.

fryzury 2020


Modne fryzury na co dzień – także na siłownię

Modne fryzury dla włosów długich jak i krótkich (z włosów, których nie da się zebrać w gumkę) mogą być wygodne także na co dzień, a nawet podczas uprawiania sportów. Wydaje się to nie do pogodzenia – stylowo i na sportowo jednocześnie, ale nic bardziej mylnego!
modne włosy

W tym roku nie potrzebujesz jednak żadnych kompromisów – przecież najmodniejsze upięcie tego roku – warkocz – idealnie nadaje się na trening! Najwygodniejsze sportowe fryzury to warkocze zaplatane już od samej linii włosów i przebiegające przez całą głowę. Z takiego upięcia nie ma prawa wymykać się żaden kosmyk, nawet przy najdynamiczniejszym treningu!

Klasyczne damskie fryzury sportowe to także różnego rodzaju kucyki. W 2021 roku nawet nie musisz specjalnie poprawiać tej fryzury po wyjściu z siłowni! Na co dzień wskazany jest przecież naturalny look i włosy „uczesane wiatrem”, albo raczej… treningiem. Spora wygoda, prawda? Jeśli masz długie włosy, to możesz też czesać je w niski kok. Niski po to, by nie rozpadł się pod wpływem skakania i ciężaru włosów. Nawet jeśli w trakcie ćwiczeń z koka wymknie się kilka pasm, to będzie to policzone na plus!

Modne fryzury na co dzień mogą być także wygodne. Np. long boba z łatwością podepniesz, zbierając wszystkie włosy z tyłu dwoma pasmami wydzielonymi bezpośrednio nad czołem. Z tyłu głowy możesz utworzyć mały kucyk, a jeśli pozwala Ci na to długość włosów – także mały half bun.


Co dla panów? Modne fryzury męskie

Jakie są modne fryzury męskie? Najbardziej uniwersalne fryzury męskie to buzzcut i french crop. Buzzcut to niezwykle wygodne i bardzo krótkie cięcie. Dotąd wybierane głownie przez panów z problemem łysienia, dziś jest ono po prostu modne. Włosy ogolone niemal na gładko wyglądają bardzo męsko, poleca się je także tym mężczyznom, którzy chcieliby zwrócić większą uwagę na inne elementy swojego wizerunku, np. doskonale wymodelowaną brodę. Buzzcut jest praktyczną fryzurą podczas uprawnia sportów.

Jako modną męską fryzurę wymieniliśmy także french crop – to krótkie, ponadczasowe cięcie z krótkimi bokami i tyłem, dłuższą górą i grzywką. Fryzura pasuje każdemu mężczyźnie i wymaga minimum zabiegów stylizacyjnych. Po umyciu i wytarciu włosów ręcznikiem wystarczy przeczesać je dłońmi z definiującym żelem do włosów.

Jeżeli na co dzień musisz wyglądać bardziej elegancko, spośród modnych fryzur męskich krótkich w tym roku możesz wybrać uczesanie side part. Przedziałek na boku i gładko zaczesane włosy na jedną stronę do znak rozpoznawczy tej fryzury. Pośród damskich fryzur też znajduje się zaczesywanie na bok, więc tegoroczne trendy w uczesaniach prezentują się całkiem spójnie.

W 2021 roku wśród upięć króluje warkocz i kucyk, wśród cięć natomiast różne wariacje na temat long boba. Najmodniejsze są włosy naturalne, stylizowane na swobodny nieład, nawet w wersji „po wstaniu z łóżka”. W koloryzacji na czasie są naturalne odcienie i łagodne pasemka bez znacznych kontrastów. Na wygodę i naturalność stawia się także w cięciach męskich, a fryzury dla obu płci sprzyjają aktywnemu trybowi życia. Czy masz już pomysł na fryzurę, na którą postawisz w tym roku?

męska fryzura 2020