fryzura 2020

Modne fryzury w 2021

Modne fryzury i oryginalne cięcia – spójrz, jakie fryzury są modne w 2021 roku oraz jakie ucięcia najlepiej do Ciebie pasują! Czy popularne fryzury sprzed lat są na czasie także dziś? Dowiedz się więcej poniżej.

Modne fryzury w 2021 – co jest na topie?

fryzura 2020

W minionym roku królował lob, czyli long bob w lekkim nieładzie. Trendsetterki chętnie stawiały też na romantyczne retro fale. Obecnie najmodniejsze fryzury nie odrzucają zeszłorocznych trendów, ale znajdują się wśród nich także dobrze znane upięcia. Przyznaj sama – czy któraś z nas nie marzy o tym, by moda szła w parze z wygodą?

Jakie są teraz modne fryzury? Na czele zestawienia znajduje się warkocz – lekko sportowy, zapleciony wysoko z tyłu głowy (choć inne jego wersje również będą mile widziane). Modna fryzura nie musi być jednak bardzo wymagająca, o czym świadczy niesłabnąca popularność poczciwego kucyka. Ten w wersji 2021 jest upięty wysoko, z lekko podkręconymi końcówkami.

W tym stylu najlepiej prezentują się nieco dłuższe pasma z grubymi, miękkimi falami. Fryzura ma imitować włosy „prosto po wstaniu z łóżka”, czyli w nieładzie – rzecz jasna kontrolowanym. A jakie są modne fryzury na rozpuszczone włosy? Wspomniany już lob, a także jego klasyczny pierwowzór bob to wciąż modne fryzury, ale pod pewnym warunkiem: nie mogą być idealnie wygładzone! Nonszalancki nieład (który paradoksalnie trzeba starannie ułożyć) jest teraz najmodniejszym efektem! Podobnie układa się włosy w stylu „out of bed”.

Modne fryzury 2021 – odkryj co do Ciebie pasuje!

Warto, aby taka spinka była dodatkowo wysadzana kamieniami lub kryształkami i rzucała się w oczy. Nie bój się eksperymentować! włosy za uchem podepniesz dużą klamrą w stylu retro Będzie to jeszcze bardziej modna fryzura, jeśli Modne fryzury na 2021 to również zaczesywanie na bok. Nie ma znaczenia, jaką długość włosów nosisz, czy są one wygładzone, czy kręcone, w 2021 roku mocno zaczesujemy każde włosy! 

Niezależnie od wybranego wariantu, w ułożeniu każdej z tych fryzur przydatne będą kosmetyki do stylizacji włosów, takie jak pianki do włosówkremyspraye czy lakiery do włosów. Natomiast do loków warto sięgnąć po kosmetyki do stylizacji włosów kręconych.


Modne cięcia włosów w 2021

Jeśli chodzi o cięcia, to modne fryzury damskie 2021 w dużej mierze bazują na grzywkach. Nie ma w tym względzie większych ograniczeń – grunt to dopasować rodzaj grzywki do własnej urody i upodobań.

Najciekawsze cięcia włosów długich

Kaskada włosów i wielowymiarowość warstw? Taki styl cięcia zawsze będzie w cenie, jednak fryzury damskie 2020/2021 (trend zaczął się już w minionym roku) w coraz bardziej zdecydowany sposób opanowuje modne obcięcie długich włosów… na prosto. Taki sposób zapewnia zdrowszy wygląd włosów, jak również przyczynia się do znacznie lepszej kondycji końcówek włosów. Coraz więcej pań ma na względzie to, że modne obcięcie włosów czy ich modna stylizacja to nie wszystko - moda liczy się tak samo, jak świadoma i troskliwa pielęgnacja!modne włosy

Najmodniejsze obcięcia włosów krótkich

Modne krótkie fryzury kojarzą się albo z kobietami o silnym charakterze, albo z kobietami dojrzałymi. Ten rok ma pokazać, że krótko obcięte włosy mogą być również kobiece i niewinne! Najlepszym przykładem modnych fryzur 2021 w tym wydaniu są cięcia w stylu cool girl bob. W tej fryzurze włosy są obcięte na równo, z przedziałkiem na środku głowy. Wygładza się je u nasady, a następnie kręci i roztrzepuje tak, by otrzymać efekt niedbałych, pogiętych fal. Same końcówki są postrzępione i wywinięte na różne strony.

Wśród modnych krótkich fryzur damskich kolejny raz znalazło się także cięcie pixie cut. Jest to już dość dobrze znana fryzura z bardzo krótko przystrzyżonymi włosami z tyłu jednocześnie dłuższymi z przodu, z bocznym przedziałkiem i uniesioną górną partią. Jeśli Twoje krótkie włosy nie mają wyraźnego kształtu, w tym sezonie możesz po prostu dodać do nich grzywkę, np. układającą ją na boki, z wywiniętymi na zewnątrz końcówkami. Możesz też poszaleć ze stylizacją krótkich fryzur - takie włosy są lekkie i podatne na tapirowanie przy pomocy kosmetyków do stylizacji.

Krótkie fryzury – czym je stylizować?

Jakie kosmetyki przydadzą Ci się do stylizacji najmodniejszych krótkich fryzur 2021? W przypadku włosów krótkich świetnie sprawdzą się kremy do włosówspraye do włosów. Do codziennego układania włosów pixie cut wybierz NIVEA Volume spray dodający objętości od nasady. Kosmyki włosów, które będziesz chciała wygładzić, potraktuj Wygładzającym kremem do włosów NIVEA Straight.


Najnowsze fryzury – awangarda w 2021 roku?

Modne fryzury 2021 – odkryj co do Ciebie pasuje!

A nowe, modne fryzury? Takie, których próżno szukać w poprzednich sezonach? Tak naprawdę zmiany z sezonu na sezon nie są radykalne – poszczególne fryzury nawiązują do siebie nawzajem, bardzo często też powraca się do retro fryzur sprzed lat. Niemniej co roku można wskazać kilka fryzur damskich, które na początku szokują, a dopiero po kilku miesiącach zyskują miano modnych fryzur.

Jedną z szokujących fryzur 2020 była fryzura na zapałkę. Wśród modnych fryzur damskich to nowość, bo fryzura ta kojarzy się przede wszystkim z męskim stylem. Taki zwrot w kierunku ostrzejszego wizerunku może być wyrazem przemian społecznych, jakie zachodzą w ostatnim czasie pod kątem sytuacji kobiet. Przewidujemy, że trend "na zapałkę" pozostanie jednak w miarę niszowy. Choć te z pań, które odważą się tak krótko obciąć włosy, z pewnością zostaną dostrzeżone jako aktywne obserwatorki trendów!

Fryzury na czasie – shaggy hair

Dużo mniej radykalny reprezentant fryzur modnych damskich to tzw. shaggy hair. W tym cięciu chodzi o mocno postrzępione włosy nierównej długości. Choć to fryzura modna dziś, pamiętaj, że wkrótce jej popularność może osłabnąć. Wszystko przez to, że silne cieniowanie znacznie utrudnia codzienne układanie fryzury, a kobiety doceniają przede wszystkim takie fryzury damskie, które nie wymagają wiele pracy, by wyglądać naprawdę dobrze.


Modne fryzury półdługie – jakie?

Modne fryzury półdługie w 2021 zdominował long bob. Nie myśl jednak, że w związku z tym nie masz większego wyboru. Stylów fryzur typu long bob jest dziś bowiem co najmniej kilka, niektóre nawet bardzo odbiegają od swojego pierwowzoru (więcej na ich temat poniżej).

Na jakie fryzury poza long bobem postawić? Przy okazji fryzur dla krótkich włosów pisaliśmy o grzywce rozchodzącej się i wywiniętej na boki. Włosy półdługie możesz wystylizować w ten sposób w całości! Jest to tzw. stylizacja na zasłonki, wprost nawiązująca do fryzury Brigitte Bardot. Ta modna fryzura jest uniwersalna i pasuje do większości twarzy. Jest również wygodna, bo nie trzeba jej wygładzać (messy hair triumfuje po raz kolejny!). Tego typu damskie fryzury dodają uroku i są piękną oprawą twarzy.

Modne fryzury – przedłużony bob powraca

Tak właściwie, to long bob nawet nie zdążył wyjść z mody! Dlaczego tak go cenimy? Bo jest rozwiązaniem pośrednim między klasycznym bobem, czyli krótkimi włosami, a długimi włosami, które trudno jest przez cały czas nosić wygodnie rozpuszczone. Modny bob – jak już wspomnieliśmy – jest w lekkim nieładzie. Wymaga układania, ale daleko mu do precyzji i nienaganności typowych dla bobów sprzed lat.

Fryzury damskie bob przyjmują różne postaci, ale nawet te z wyprostowanymi kosmykami powinny być lekkie i niezobowiązujące. Long boba i boba odróżnia długość, ale łączy asymetryczne cięcie. W obu wersjach dłuższe pasma znajdują się pod spodem i „spływają” ukośnie, niekiedy nawet poniżej obojczyków. Włosy układają się warstwami i dzięki asymetrii zyskują objętość. Jaka jest różnica między bobem i long bobem? W bobie przednie pasma sięgają do linii szczęki, w long bobie – do obojczyków.

modne fryzury w 2020
modne fryzury damskie

Warianty boba – popularne fryzury, które odejmują lat

Fryzury boby w wersji long to także blunt bob, beach wave bob i odwrócony bob.

  • Blunt bob – modne fryzury bob w 2021 odcinają się od naczelnych zasad tej fryzury. Potwierdzeniem tych słów jest blunt bob, czyli włosy obcięte na prosto tępym cięciem. Końcówki układają się w jedną linię (brakuje charakterystycznej dla boba warstwowości), ale jest to linia nieregularna, niejako poszarpana (efekt „cięcia stępionymi nożyczkami”).
  • Beach wave bob – kolejna fryzura z tępym cięciem, a dodatkowo z niedbałymi falami na całej długości włosów. Aby uzyskać efekt modnej fryzury na boba beach wave, należy wieczorem pospinać wilgotne włosy małymi gumkami, a rano roztrzepać kosmyki palcami. Przyda się też spray teksturujący albo lakier modelujący, które pomogą nadać włosom pożądany kształt.

Stylizację long bobów powinnaś wspomagać odpowiednimi kosmetykami. Ułożenie klasycznego, asymetrycznego long boba ułatwi Ci wspomniany już krem wygładzający, natomiast przy wszelkich wariacjach w stylu blunt boba czy beach wave boba wskazane będzie użycie Primera podkreślającego skręt loków NIVEAPianki dodającej objętości oraz Modelującego sprayu – podkreślającego skrętalbo  dodającego objętościWarto wspomnieć, że spraye modelujące NIVEA mają wydłużony czas wysychania, dlatego zanim dobrze utrwalą fryzurę, pozwalają ją wymodelować.


Modne fryzury – wybór koloru włosów

Najmodniejsze fryzury damskie? Nie sposób mówić o nich bez odniesienia do farbowania. Jeśli nosisz długie włosy, możesz postawić na bardzo jasny blond lub ciemny brąz. Rudy świetnie połączy się z lokami albo wręcz przeciwnie – z idealnie wygładzonymi włosami. Modne włosy 2021 nadal pełne są refleksów, ale bez znacznych kontrastów. Fryzury damskie 2021 stawiają na naturalność, więc najmodniej będzie farbować włosy na klasyczne kolory. Mają one uwydatniać naturalne piękno kobiety, korespondować z karnacją i barwą oczu. Trend naturalności jest zresztą widoczny nie tylko w farbowaniu. W tym roku modne włosy to w przeważającej mierze cięcia stylizowane na niedbałe, a modne uczesania to wszelkie messy hair i włosy „jak po wstaniu z łóżka”. To, jednak, co odróżnia modne fryzury damskie 2020 od trendów na 2021, to ilość pracy, jaką wkłada się w osiągniecie tego niedbałego efektu. Nie chodzi już o to, by nakładać grube warstwy kosmetyków do stylizacji i zawzięcie tapirować kosmyki. Dziś bardziej przemawia do nas stylizacyjny umiar.

Ciekawe fryzury farbowane

Najnowsze trendy w zakresie farbowania to m.in. truskawkowa poświata na blond włosach. Posiadaczki brązowych włosów mogą stawiać na modne fryzury damskie w stylu auburn hair. Jest to koloryzacja polegająca na nadaniu brązowym włosom rudawego zabarwienia. Inna modna fryzura damska to włosy z końcówkami pofarbowanymi w intensywnym kolorze - różowym albo niebieskim. Przeczytaj więcej w artykule Farbowanie włosów - modne trendy.

Modne upięcia dla długich włosów

Modne fryzury na długie włosy nie muszą być szczególnie ekstrawaganckie. Jeśli tylko będą zadbane, wystarczy je rozpuścić, ułożyć przedziałek na środku głowy i ewentualnie podkręcić ich końce. To kwintesencja trendu naturalności! Takie włosy dają też wspaniałe pole do popisu, jeśli chodzi o stosowanie ozdób do włosów. Najłatwiejsza w użyciu i najefektowniejsza dla opisanej fryzury będzie wysadzana kamieniami opaska. W ten sposób uzyskasz fryzurę na specjalne okazje, a kiedy zdejmiesz opaskę – wrócisz do jej codziennej wersji.

Najmodniejsze fryzury powinny być także praktyczne. Pisaliśmy już, że w 2021 roku bardzo na czasie jest noszenie wysokiego, banalnie prostego w wykonaniu kucyka. To bardzo ciekawy trend – w nowoczesnych uczesaniach nie szukamy wymyślnego sposobu na awangardę, ale wracamy do prostych rozwiązań i naturalnego wyglądu. Wspaniale, że cechy włosów, które dawniej postrzegaliśmy jako ich niedoskonałości (np. trudność w ujarzmieniu, zagięcia i nieregularne fale powstałe podczas snu) traktujemy jako ich atut. Idealnie gładki kucyk? Trendy we fryzurach na 2021 mówią zupełnie inaczej. Prostownicę schowaj do szafy, a naturalny skręt zebranych w kucyk włosów podrasuj przy pomocy odpowiednich kosmetyków podkreślających skręt loków npNIVEA Modelujący spray do włosów podkreślający skręt loków.

fryzury 2020

Ciekawe upięcia – warkocze

Skoro był kucyk, to musi pojawić się także warkocz. Jeśli nie masz czasu i ochoty na żmudne układanie idealnego warkocza - bez obaw! Pozostań w trendzie na naturalność i zapleć niski warkocz na boku, wypuszczając z niego kilka kosmyków. Nie masz tak długich włosów? Postaw zatem na wysoki warkocz, o którym wspominaliśmy na początku.

Uniwersalne fryzury na co dzień – także na siłownię

Modne fryzury damskie dla włosów długich jak i krótkich (z włosów, których nie da się zebrać w gumkę) mogą być wygodne także na co dzień, a nawet podczas uprawiania sportów. Wydaje się to nie do pogodzenia – stylowo i na sportowo jednocześnie, ale nic bardziej mylnego!

modne włosy

W tym roku nie potrzebujesz jednak żadnych kompromisów – przecież najmodniejsze upięcie tego roku – warkocz – idealnie nadaje się na trening! Najwygodniejsze sportowe fryzury to warkocze zaplatane już od samej linii włosów i przebiegające przez całą głowę. Z takiego upięcia nie ma prawa wymykać się żaden kosmyk, nawet przy najdynamiczniejszym treningu!

Klasyczne damskie fryzury sportowe to także różnego rodzaju kucyki. W 2021 roku nawet nie musisz specjalnie poprawiać tej fryzury po wyjściu z siłowni! Na co dzień wskazany jest przecież naturalny look i włosy „uczesane wiatrem”, albo raczej… treningiem. Spora wygoda, prawda? Jeśli masz długie włosy, to możesz też czesać je w niski kok. Niski po to, by nie rozpadł się pod wpływem skakania i ciężaru włosów. Nawet jeśli w trakcie ćwiczeń z koka wymknie się kilka pasm, to będzie to policzone na plus!

Modne fryzury na co dzień są też bardzo wygodne, np. long boba z łatwością podepniesz, zbierając wszystkie włosy z tyłu dwoma pasmami wydzielonymi bezpośrednio nad czołem. Z tyłu głowy możesz utworzyć mały kucyk, a jeśli pozwala Ci na to długość włosów – także mały half bun.

 


Co dla panów? Modne fryzury męskie

Jakie są modne fryzury męskie? Najbardziej uniwersalne fryzury męskie to buzzcut i french crop. Buzzcut to niezwykle wygodne i bardzo krótkie cięcie. Dotąd wybierane głównie przez panów z problemem łysienia, dziś jest ono po prostu modne. Włosy ogolone niemal na gładko wyglądają bardzo męsko, poleca się je także tym mężczyznom, którzy chcieliby zwrócić większą uwagę na inne elementy swojego wizerunku, np. doskonale wymodelowaną brodę. Buzzcut jest praktyczną fryzurą podczas uprawnia sportów.

Jako modną męską fryzurę wymieniliśmy także french crop – to krótkie, ponadczasowe cięcie z krótkimi bokami i tyłem, dłuższą górą i grzywką. Fryzura pasuje każdemu mężczyźnie i wymaga minimum zabiegów stylizacyjnych. Po umyciu i wytarciu włosów ręcznikiem wystarczy przeczesać je dłońmi z Definiującym żelem do włosów NIVEA MEN CRAFT.

Jeżeli na co dzień musisz wyglądać bardziej elegancko, spośród modnych fryzur męskich krótkich w tym roku możesz wybrać uczesanie side part. Przedziałek na boku i gładko zaczesane włosy na jedną stronę do znak rozpoznawczy tej fryzury. Pośród damskich fryzur też znajduje się zaczesywanie na bok, więc tegoroczne trendy w uczesaniach prezentują się całkiem spójnie.

męska fryzura 2020
Podsumowując, w 2021 roku wśród upięć damskich króluje warkocz i kucyk, wśród cięć natomiast różne wariacje na temat long boba. Najmodniejsze są włosy naturalne, stylizowane na swobodny nieład, nawet w wersji „po wstaniu z łóżka”. W koloryzacji na czasie są naturalne odcienie i łagodne pasemka bez znacznych kontrastów. Na wygodę i naturalność stawia się także w cięciach męskich, a fryzury dla obu płci sprzyjają aktywnemu trybowi życia. Czy masz już pomysł na fryzurę, na którą postawisz w tym roku?