Jak dbać o skórę

Jak dbać o skórę w mroźne dni?

WSKAZÓWKI PIELĘGNACYJNE

Skóra musi pozostać piękna przez cały rok. Latem powinnaś dostarczać jej maksymalnej ilości nawilżenia, a zimą pamiętać o jej ochronie przed siarczystym mrozem.

poznaj nasze wskazówki!

Niskie temperatury również wysuszają skórę, źle wpływają na jej kondycję i odbierają jej blask. Oto kilka wskazówek, dzięki którym odkryjesz sekret pięknej skóry także w zimowe dni.
Jak dbać o skórę w mroźne dni?

NIE BÓJ SIĘ ZIMY!

Gdy jest zimno, nasze gruczoły łojowe produkują mniej sebum. Niskie temperatury i suche powietrze wydobywające się z systemów grzewczych pozbawiają skórę wilgoci. Co więcej, niektóre obszary skóry wysychają szybciej niż inne i wymagają dodatkowej opieki podczas chłodniejszych miesięcy. Delikatna skóra twarzy jest narażona na mróz praktycznie non-stop, gdy jesteś na dworze, i właśnie dlatego powinnaś ją pielęgnować odpowiednim kremem.

  • Wybierając lekki i odżywczy krem NIVEA Care z innowacyjnymi hydro-woskami możesz być pewna intensywnego nawilżenia i szybkiego wchłaniania.


To bardzo ważne, jeśli stosujesz krem tuż przed wyjściem i nie lubisz pozostawionego uczucia lepkości na skórze. Dodatkowo nadaje się on do każdej cery, więc możesz dzielić się nim z mamą, córką czy przyjaciółką.

  • Jeśli szukasz czegoś bardziej uniwersalnego, zarówno do twarzy, jak i do ciała, wybierz NIVEA Krem. To jeden z najbardziej znanych kremów na świecie, który pielęgnuje i chroni skórę. Również możesz dzielić się nim z dziećmi i całą rodziną, a także zabierać go ze sobą do pracy lub na wspólne wakacje. Krem NIVEA jest tak uniwersalny ponieważ zawiera prowitaminy, które odgrywają ważną rolę w metabolizmie skóry, oraz zapobiegają swędzeniu i zaczerwienieniu skóry w chłodne dni.

Jak dbać o skórę w mroźne dni?

Jak dbać o skórę w mroźne dni?

OD STÓP DO GŁÓW

Zimą w trakcie pielęgnacji skóry zadbaj również bardziej suche obszary skóry, jak kolana, dłonie, stopy i łokcie. Nosząc cięższe buty, rękawiczki itp. dodatkowo je wysuszasz. Doskonałym rozwiązaniem jest stosowanie peelingów np. z kwasem cytrynowym po wieczornej kąpieli. Pamiętaj jednak, by kąpiel nie była zbyt długa – długie wylegiwanie się w gorącej wodzie jest kuszące, jednak źle wpływa na warstwę ochronną skóry, która zatrzymuje szkodliwe substancje.

Zimą odporność Twojej skóry jest szczególnie ważna. Upewnij się więc, że temperatura wody nie jest wyższa niż 32 stopnie, a do kąpieli używaj nawilżających żeli lub balsamów, jak Kremowy Żel pod prysznic NIVEA Crème Care ze składnikami nawilżającymi oraz z prowitaminą B5 i pielęgnującymi olejkami.

KOMPLEKSOWA PIELĘGNACJA

Długa, gorąca kąpiel może wysuszyć Twoją skórę, więc do kompleksowej pielęgnacji w zimowe dni zostało Ci już tylko jedno – odpowiedni balsam do ciała. Może stosować go od samego rana, jeszcze przed wyjściem do pracy, lub wieczorem, korzystając z chwil relaksu.

  • Do porannego stosowania najlepsze okaże się NIVEA Odżywcze Mleczko Do Ciała z technologią HYDRA IQ, która zapewnia doskonałe nawilżenie i widoczną gładkość skóry na cały dzień, lub NIVEA Balsam do ciała Happy Time, który również posiada formułę HYDRA IQ, a dodatkowo „obudzi” Cię przyjemnym zapachem pomarańczy.
  • Wieczorem, po ciężkim dniu pracy, NIVEA Regenerujący balsam do ciała Ukojenie i Pielęgnacja zapewni Twojej skórze natychmiastową ulgę, pomoże ją zregenerować i nawilżyć nawet na 48h – stosuj go najlepiej w połączeniu z kojącym masażem. Jak sama widzisz, z odpowiednią pielęgnacją mroźne dni możesz spędzić tak, jak lubisz. Zima wcale nie musi być taka zła!

Jak dbać o skórę w mroźne dni?