Zadbaj o pielęgnację skóry zimą

Zadbaj o pielęgnację skóry zimą

porady pielęgnacyjne
Zima to wyjątkowo trudna pora roku dla naszej skóry, zwłaszcza wtedy, gdy temperatura spada znacznie poniżej zera...Składa się na to kilka czynników, które nakładając się na siebie, powodują, że skóra wymaga w tym czasie specjalnej pielęgnacji. 

ZIMOWY NIEZBĘDNIK

Wiatr, mroźne i suche powietrze na zewnątrz oraz ciepłe, ale również suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach sprawiają, że skóra staję się sucha, szorstka i skłonna do podrażnień. Dlatego z pomocą przychodzi NIVEA SOS - wyjątkowy zestaw kosmetyków, które pomogą zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację i odżywienie skóry w trudnych zimowych warunkach.

CZEGO SKÓRA POTRZEBUJE ZIMĄ

W okresie niskich temperatur organizm, próbując zachować stałą temperaturę wewnątrz ciała, ogranicza przepływ krwi i metabolizm w skórze. Tym samym gruczoły łojowe produkują mniej sebum, a komórki naskórka – mniej składników płaszcza wodno-lipidowego (ceramidów, cholesterolu, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych). W ten sposób zostaje osłabiona siła naturalnej bariery ochronnej skóry, która zabezpiecza ją przed nadmierną utratą wody oraz działaniem drażniących czynników zewnętrznych. W warunkach niskiej wilgotności powietrza, porywistego wiatru i mrozu podrażnienie i spierzchnięcie skóry nastąpi niestety nieuchronnie.

Dlatego w tym okresie z pomocą powinna przyjść odpowiednia pielęgnacja. Im silniejsza będzie bariera ochronna skóry, tym bardziej skóra będzie odporna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Należy zatem z jednej strony odpowiednią pielęgnacją wzmacniać płaszcz wodno-lipidowy skóry, zapewnić jej stabilne i głębokie nawilżenie, a z drugiej strony kłaść nacisk na ukojenie pojawiających się podrażnień. Dlatego „zimowe” kosmetyki powinny być bogate w składniki lipidowe, a także głęboko nawilżać skórę i przynosić jej natychmiastowe ukojenie.

NIVEA SOS - WYJĄTKOWA ZIMOWA PIELĘGNACJA

Odpowiadając na „zimowe” potrzeby skóry, eksperci NIVEA stworzyli linię kosmetyków NIVEA SOS, której formuły i zawarte w nich składniki doskonale dopasowują się do zimowych warunków, przynosząc skórze pielęgnację i ukojenie:

  • składniki lipidowe - dzięki starannie opracowanej mieszaninie oleju w wodzie (O/W) uszczelniają naturalny płaszcz wodno-lipidowy i zapobiegają utracie wilgoci.
    zaawansowana formuła HYDRO IQ - wzmaga tworzenie się w komórkach skóry większej ilości kanalików wodnych tzw. akwaporyn, przez co zapewnia doskonały przepływ wody i nawilżenie, nawet w głębokich warstwach skóry.
  • gliceryna - składnik naturalnego czynnika nawilżającego - wiąże wodę w górnej warstwie naskórka i wspomaga proces fizjologicznego złuszczania się suchej skóry. Wszystko to sprawia, że przywrócona i wzmocniona zostaje naturalna bariera ochronna skóry.
  • olej z nagietka - dzięki znanym, leczniczym właściwościom skutecznie koi podrażnienia i wygładza mikropęknięcia na skórze.
  • dexpantenol - wzmacnia działanie kojące nagietka, ale także, wraz z witaminą E, intensywnie regeneruje skórę i sam w sobie wspomaga jej nawilżenie.

ZIMOWA OCHRONA

Zadbaj o pielęgnację skóry zimą

PIELĘGNACJA DŁONI

Zimą proces wysuszenia i podrażnienia skóry wyjątkowo często i szybko staje się widoczny na skórze rąk. Są one szczególnie wystawione na bezpośrednie działanie mrozu i wiatru. Niestety skóra rąk jest uboga w gruczoły łojowe, a przez to ma także bardzo ubogi płaszcz wodno-lipidowy. Szybko ulega więc spierzchnięciu, podrażnieniu, a nawet popękaniu.

PIELĘGNACJA UST

Usta, z uwagi na swoją wyjątkową budowę, zimą wymagają specjalnej pielęgnacji. Wyjątkowo cienki naskórek, brak gruczołów potowych, sporadycznie rozmieszczone gruczoły łojowe powodują, że usta mają wyjątkowo słabą ochronę wodno-lipidową, a przez to są bardzo podatne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Stąd konieczność ich intensywnej pielęgnacji, zwłaszcza zimą.

PIELĘGNACJA CIAŁA

Podstawowym błędem w „zimowej” pielęgnacji skóry jest niezauważenie jej potrzeb i brak reakcji. Produkty do pielęgnacji ciała, które stosujemy latem, mogą okazać się zbyt lekkie w formule i nie wzmocnić płaszcza lipidowego tak, jak oczekuje tego skóra. Dlatego zimą sięgajmy po intensywnie działające formuły. Nawilżajmy skórę zwłaszcza na noc. Dowiedziono naukowo, że właśnie nocą ma miejsce lepsze wchłanianie kosmetyków i bardziej intensywne wykorzystanie w nich zawartych składników (nawilżających i regenerujących).