Zadbaj o pielęgnację skóry zimą

Pielęgnacja ciała zimą - zadbaj o swoją skórę - NIVEA

Zadbaj o pielęgnację skóry zimą - NIVEA

Zima to wyjątkowo trudna pora roku dla naszej skóry, zwłaszcza wtedy, gdy temperatura spada znacznie poniżej zera - wtedy dobry krem do rąk oraz pomadka ochronna to podstawa.

ZIMOWY NIEZBĘDNIK

Wiatr oraz mroźne i suche powietrze sprawiają, że skóra staję się szorstka i skłonna do podrażnień. Z pomocą przychodzi NIVEA SOS. Wyjątkowy zestaw kosmetyków, które odżywią Twoją skórę w nawet najtrudniejszych warunkach.

Zadbaj o pielęgnację skóry zimą

CZEGO SKÓRA POTRZEBUJE ZIMĄ

W okresie niskich temperatur gruczoły łojowe produkują mniej sebum. Siła naturalnej bariery ochronnej skóry zostaje osłabiona, a Ty jesteś narażona na wiele czynników zewnętrznych. Dlatego przy mrozie, niskiej wilgotności powietrza i mocnym wietrze, możesz mieć problemy ze skórą.

Z pomocą powinna przyjść odpowiednia pielęgnacja. Im silniejsza będzie bariera ochronna, tym bardziej skóra będzie odporna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Dlatego „zimowe” kosmetyki powinny głęboko nawilżać skórę i przynosić jej natychmiastowe ukojenie.

NIVEA SOS - WYJĄTKOWA ZIMOWA PIELĘGNACJA

Odpowiadając na „zimowe” potrzeby skóry, eksperci NIVEA stworzyli linię kosmetyków NIVEA SOS. Zawarte w nich składniki doskonale nadają się do trudnych warunków i przynoszą skórze ukojenie:

  • składniki lipidowe - dzięki starannie opracowanej mieszaninie oleju i wody (O/W) zapobiegają utracie wilgoci.
  • zaawansowana formuła HYDRO IQ - zapewnia doskonały przepływ wody i nawilżenie, nawet głębokich warstw skóry.
  • gliceryna - wspomaga proces fizjologicznego złuszczania się suchej skóry. Wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry. .
  • olej z nagietka - dzięki znanym, leczniczym właściwościom skutecznie koi podrażnienia i wygładza mikropęknięcia na skórze.
  • dexpantenol - wzmacnia kojące działanie nagietka. A wraz z witaminą E intensywnie regeneruje skórę i wspomaga jej nawilżenie.

Zadbaj o pielęgnację skóry zimą

ZIMOWA OCHRONA

Zadbaj o pielęgnację skóry zimą

PIELĘGNACJA DŁONI

Zimą proces wysuszenia i podrażnienia skóry wyjątkowo często i szybko staje się widoczny na skórze rąk. Są one szczególnie wystawione na bezpośrednie działanie mrozu i wiatru. Niestety skóra rąk jest uboga w gruczoły łojowe. A przez to ma także bardzo ubogi płaszcz wodno-lipidowy. Szybko ulega więc spierzchnięciu, podrażnieniu, a nawet popękaniu.

PIELĘGNACJA UST

Usta, z uwagi na swoją wyjątkową budowę, zimą wymagają specjalnej pielęgnacji. Wyjątkowo cienki naskórek, brak gruczołów potowych, sporadycznie rozmieszczone gruczoły łojowe powodują, że usta mają wyjątkowo słabą ochronę wodno-lipidową, a przez to są bardzo podatne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Stąd konieczność ich intensywnej pielęgnacji, zwłaszcza zimą.

PIELĘGNACJA CIAŁA

Podstawowym błędem „zimowej” pielęgnacji skóry brak reakcji na jej potrzeby. Powinnaś zrezygnować z kosmetyków, które tak chętnie stosowałaś latem i sięgnąć po coś innego. Świetnie sprawdzą się produkty o intensywnie nawilżających formułach. Szczególną uwagę zwróć na kosmetyki na noc. Udowodniono, że to właśnie nocą kremy lepiej się wchłaniają i głębiej nawilżają.