kobieta stosująca kwas foliowy

Rozświetlona skóra dzięki witaminie B9: kwas foliowy na co dzień w Twojej rutynie pielęgnacyjnej i korzyści, jakie daje skórze

Odkryj zalety kwasu foliowego i kosmetyki NIVEA, które pomogą Ci w codziennej pielęgnacji.

KWAS FOLIOWY (ZNANY TEŻ JAKO WITAMINA B9)

Z tego artykułu dowiesz się, czym jest kwas foliowy, a także w jaki sposób dodanie go do codziennej rutyny pielęgnacyjnej może pozytywnie wpłynąć na Twoją skórę i nadać jej dodatkowego blasku.

CO TO JEST KWAS FOLIOWY?

- To syntetyczna wersja folianu
- To naturalna forma witaminy B9
- Może być pozyskiwany naturalnie z żywności
- Powszechnie występuje w produktach do pielęgnacji skóry z aloesem, takich jak NIVEA Creme Aloe Kremowy Żel po Prysznic

CZY KWAS FOLIOWY JEST DOBRY DLA SKÓRY?

Zdecydowanie tak! Kwas foliowy działanie ma naprawdę korzystne, niezależnie od tego, czy stosujesz go jako krem, czy jako pokarm lub suplement diety. Kwas foliowy w ciąży również pozytywnie wpływa na skórę przyszłej mamy. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób witamina B9 może poprawić kondycję Twojej skóry.


CZY KWAS FOLIOWY JEST DOBRY DLA SKÓRY?

KWAS FOLIOWY – WŁAŚCIWOŚCI

1. KWAS FOLIOWY MOŻE OPÓŹNIAĆ OZNAKI STARZENIA
Jeśli chodzi o kwas foliowy, działanie jest skuteczniejsze przy systematycznym stosowaniu. Regularne dawkowanie kwasu foliowego stymuluje skórę do produkcji większej ilości kolagenu, głównego białka strukturalnego skóry. A więcej kolagenu to jędrniejsza skóra – odmłodzona dzięki redukcji oznak przedwczesnego starzenia.

2. KWAS FOLIOWY – WŁAŚCIWOŚCI PRZECIWSŁONECZNE
Kolejna zaleta kwasu foliowego to większa ochrona skóry przed uszkodzeniami spowodowanymi słońcem i promieniami UV. Jeśli chodzi o kwas foliowy, właściwości przeciwsłoneczne są niezastąpione – obecność witaminy B9 może zmniejszyć uszkodzenia DNA skóry narażonej na szkodliwe działanie promieni UV. Witamina B9 ma także właściwości ujędrniające, więc gdy wychodzisz na słońce, Twoja skóra jest mniej narażona na przesuszenie i powstawanie nowych zmarszczek. 

3. KWAS FOLIOWY – WŁAŚCIWOŚCI NAWILŻAJĄCE
Kwas foliowy pomaga również zwiększyć nawilżenie skóry, ponieważ przyczynia się do wzmacniania bariery ochronną skóry. Pomaga to zatrzymać w skórze wodę i niwelować dalsze oznaki wysuszenia.

4. KWAS FOLIOWY POMAGA ZAPOBIEGAĆ ZMIANOM TRĄDZIKOWYM
Codzienne stosowanie kwasu foliowego może również pomóc zminimalizować poziom toksy w całym ciele. Wiadomo, że przeciwutleniacze obecne w witaminie B9 zmniejszają stres oksydacyjny skóry. Efekt? Zdecydowanie mniej problemów ze zmianami trądzikowymi.

kobieta trzyma krem ​​do twarzy Nivea

 

Jeśli chodzi o kwas foliowy, działanie jest skuteczniejsze przy systematycznym stosowaniu.

kobieta stosująca krem ​​do twarzy Nivea

JAK WŁĄCZYĆ KWAS FOLIOWY DO CODZIENNEJ RUTYNY PIELĘGNACYJNEJ

Jest wiele źródeł kwasu foliowego, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Bez względu na to, skąd będziemy go czerpać, kwas foliowy działanie będzie mieć korzystne. Kwas foliowy w ciąży również jest dobrym pomysłem, ponieważ ma pozytywny wpływ i na przyszłą mamę, i na dziecko.

KWAS FOLIOWY – ŹRÓDŁA

Kwas foliowy – źródła w jedzeniu:
- Zielone warzywa, takie jak brokuły i szparagi
- Ziarna słonecznika
- Zboża
- Jajka
- Żywność wzbogacona, taka jak pieczywo i płatki zbożowe

Kwas foliowy – źródła w kosmetykach:
Aloes
- Linia kosmetyków NIVEA NAturally Good
- Suplementy kwasu foliowego
- Tabletki z kwasem foliowym
- Żele, kremy i serum nawilżające