dziewczyny uśmiechnięte

Niacynamid – działanie na skórę i jak go stosować

Niacynamid – co to? Dowiedz się, jak stosować niacynamid na skórę

Co to jest niacynamid i jak go stosować

Niacynamid – co to jest i jak działa? Jak stosować niacynamid? Korzyści z niacynamidu dla skóry obejmują zapobieganie oznakom starzenia, łagodzenie podrażnień i nawilżanie
Poznaj porady NIVEA dotyczące najskuteczniejszych sposobów wykorzystania niacynamidu w codziennej pielęgnacji skóry

Co to jest niacynamid?

Niacynamid – co to w ogóle jest? Znany również jako nikotynamid lub witamina B3, jest rozpuszczalną w wodzie witaminą B, która odgrywa ważną rolę w wielu aspektach życiowych funkcji organizmu, takich jak trawienie i funkcjonowanie mózgu.
Niacynamid efekty przynosi również skórze. Oto kilka z nich:
Niacynamid – działanie na skórę

Niacynamid – efekty, jakie przynosi

 1. Przywraca barierę ochronną skóry

  Niacynamid działanie ma dla skóry korzystne. Wiadomo, że wzmacnia funkcję bariery ochronnej skóry, buduje białka w skórze i zatrzymuje wilgoć, aby chronić przed stresorami środowiskowymi, takimi jak zanieczyszczenia i promienie UV (zawsze używaj go z filtrem przeciwsłonecznym, aby uzyskać najlepszą ochronę).

 2. Ma właściwości przeciwstarzeniowe

  Ze względu na zdolność niacynamidu do wspomagania organizmu w budowaniu keratyny (białka, które pomaga zachować jędrność i młodzieńczy wygląd skóry), jest pomocny w zmniejszaniu niektórych oznak starzenia. Należą do nich: drobne linie, zmarszczki i przebarwienia skóry.

 3. Pomaga zmniejszać przebarwienia

  Niacynamid sprawia, że skóra staje się jaśniejsza – zmniejsza produkcję melaniny, która jest przyczyną ciemnych plam.
  Ma również działanie przeciwzapalne, które może pomóc złagodzić zaczerwienienia spowodowane stanami zapalnymi skóry, takimi jak trądzik.

 4. Przyczynia się do łągodzenia zmian trądzikowych

  Niacynamid może pomóc regulować ilość sebum wytwarzanego przez gruczoły łojowe, zapobiegając ich nadmiernej pracy. Nadmiar sebum i martwe komórki skóry mogą blokować pory. To nagromadzenie sprzyja rozwojowi bakterii, co z kolei prowadzi do zmian trądzikowych. Niacynamid trądzik potrafi skutecznie niwelować. 

Niacynamid – trądzik nie ma szans?

dziewczyna z czarnymi, kręconymi włosami

Zdecydowanie! Zdolność niacynamidu do regulowania produkcji sebum pomaga zapobiegać zmianom trądzikowym i minimalizować je, co jest szczególnie przydatne w przypadku skóry tłustej i trądzikowej.


Ze względu na swoje właściwości kojące i przeciwzapalne niacynamid może być stosowany równocześnie z innymi sposobami na trądzik. Dzięki temu można uzyskać widoczne korzyści dla skóry, takie jak poprawa tekstury i złagodzenie zaczerwienień.

 

Podczas leczenia trądziku często stosuje się dość agresywne kosmetyki, które uszkadzają barierę ochronną skóry. Niacynamid trądzik traktuje łągodniej, a jego stosowanie może pomóc w przywróceniu bariery ochronnej skóry, pozostawiając ją zdrową i dobrze wyglądającą.

Musisz jednak pamiętać, że niacynamid sam w sobie nie jest lekiem na trądzik. W przypadku uporczywych zmian trądzikowych dobrze jest porozmawiać z lekarzem na temat możliwości profesjonalnego leczenia. 

 

Czy niacynamid może powodować nadmierne oczyszczanie skóry?

Nadmierne oczyszczanie skóry jest wynikiem zwiększonej rotacji komórek skóry, spowodowanej przez określony składnik lub kosmetyk, np. kwas złuszczający. Jest to część procesu, w którym nadmiar sebum i wszelkie zanieczyszczenia pojawiają się na powierzchni skóry, powodując zmiany trądzikowe lub miejscowe przesuszenie skóry.
Niacynamid w kosmetykach to łagodny składnik do pielęgnacji skóry, który nie powoduje nadmiernego oczyszczania skóry ani nie wywołuje trądziku. Nadaje się nawet do wrażliwej skóry.

Niacynamid – jak stosować, by był skuteczny

Niacynamid jest bardzo wszechstronnym składnikiem, ponieważ nadaje się do wszystkich rodzajów skóry.

Jak stosować niacynamid? Aby jak najlepiej wykorzystać niacynamid w kosmetykach, zaleca się nakładać go miejscowo na czystą skórę w postaci kremu do twarzy, toniku, żelu do mycia twarzy, peelingu lub serum.

Wypróbuj innowacyjny peeling NIVEA Derma Skin Clear Peeling złuszczający na noc, który zawiera silnie skoncentrowaną formułę z kwasem salicylowym i glikolowym oraz niacynamidem. Stymuluje usuwanie i odnowę starych, uszkodzonych komórek skóry i oczyszcza pory – udowodniono, że widocznie zmniejsza przebarwienia i zapobiega ich ponownemu pojawieniu się.

Jeśli masz wrażliwą skórę, przed wypróbowaniem nowego produktu skonsultuj się z lekarzem

dziewczyna z kręconymi włosami, uśmiechając się

Niacynamid – jak stosować i kiedy

Niacynamid w kosmetykach nadaje się do stosowania o każdej porze dnia.
Kolejność stosowania niacynamidu w połączeniu z innymi produktami do pielęgnacji skóry zależy od kosmetyków, których używasz.
Dla optymalnego wchłaniania zaleca się nakładanie produktów o konsystencji od najlżejszej do najgęstszej.
Oczyszczanie twarzy – serum – olejki – krem nawilżający (z SPF, jeśli stosujesz na dzień).

Niacynamid – efekty w zależności od wieku

Niacynamid – jak stosować w zależności od wieku? Ze względu na swoje wszechstronne właściwości niacynamid może być stosowany w celu zwalczania powszechnych problemów skórnych na każdym etapie życia. Jednym słowem w każdym wieku przynosi pozytywne efekty dla skóry.


Niacynamid – efekty w przypadku skóry suchej

Wykazano, że regularne stosowanie niacynamidu zwiększa właściwości kosmetyków nawilżających, zatrzymując wilgoć w skórze i czyniąc skórę bardziej odporną na jej utratę.
Wraz z właściwościami nawilżającymi niacyniamid w kosmetykach działa kojąco na skórę, dzięki czemu jest dobrym wyborem dla osób ze skórą suchą. Jeśli chodzi o niacynamid, skutki uboczne działania niektórych innych składników potrafi skutecznie zniwelować, dzięki czemu skóra nie ulega nadmiernemu przesuszeniu.
kobieta z krótkimi włosami, uśmiechając się

Niacynamid – efekty po jakim czasie?

Badania pokazują, że nawet natychmiast po rozpoczęciu stosowania niacynamidu można zauważyć polepszenie kondycji skóry, ale widoczna i trwała poprawa następuje zwykle w ciągu 8-12 tygodni.

Niacynamid i inne składniki

Niacynamid może być stosowany w połączeniu z różnymi składnikami i kosmetykami bez powodowania podrażnień (należy jednak zwrócić uwagę na poziom stężenia).

Niacynamid i kwas salicylowy:

Kwas salicylowy jest chemicznym środkiem złuszczającym i najbardziej znanym kwasem BHA lub beta-hydroksykwasem.

Chociaż kwas salicylowy i niacynamid są skuteczne same w sobie, stosowanie ich razem w codziennej rutynie pielęgnacyjnej przynosi jeszcze więcej korzyści.

Będąc chemicznym środkiem złuszczającym, kwas salicylowy może powodować uczucie suchości skóry, a w tym przypadku niacynamid może pomóc zrównoważyć wszelkie skutki uboczne kwasu, zwiększając zdolność skóry do zatrzymywania wilgoci, przywracania bariery ochronnej skóry i zmniejszania zaczerwienień. Podsumowując, niacynamid skutki uboczne kwasu salicylowego szybko niweluje.

NIVEA Derma Clear Skin Tonik normalizujący z Kwasem Salicylowym i Niacynamidem został starannie stworzony przy użyciu niacynamidu i kwasu salicylowego, aby zaspokoić potrzeby skóry skłonnej do zmian trądzikowych. Pomaga przywrócić równowagę skórze i nawilża ją bez zatykania porów. Już po 7 dniach widać widoczną poprawę stanu skóry.

Niacynamid i witamina C

Witamina C, znana też jako kwas askorbinowy, jest przeciwutleniaczem najlepiej znanym ze swojej zdolności do zmniejszania pojawiania się ciemnych plam i przebarwień, a także rozjaśniania skóry.
Łącząc witaminę C z niacynamidem w swojej rutynowej pielęgnacji skóry, stosujesz duet doskonały, który pomaga rozjaśnić skórę, dodać jej blasku i przywrócić jej właściwy odcień.

Niacynamid i kwas hialuronowy:

Kwas hialuronowy, znany również jako hialuronian, jest przezroczystą, lepką substancją, która jest naturalnie wytwarzana przez organizm, głównie w skórze, oczach i stawach. Jego główną funkcją jest zatrzymywanie wody w celu utrzymania dobrego nawilżenia tkanek. Kwas hialuronowy i niacynamid to składniki na bazie wody, które uzupełniają się wzajemnie w działaniu nawilżającym i mogą być stosowane razem, aby nadać skórze odmłodzony, świeższy wygląd. To idealne połączenie dla skóry suchej.

Niacynamid i retinol:

Retinol jest dostępną bez recepty formą retinoidu lub witaminy A. Witamina A jest niezbędnym składnikiem odżywczym, którego Twój organizm potrzebuje do wypracowania sobie odpowiedniej odporności, dbania o wzrok oraz o komunikację komórkową.
Retinol jest dość silnym składnikiem, który może powodować podrażnienia, zwłaszcza przy pierwszym użyciu. Używanie retinolu z niacynamidem pomaga czerpać same korzyści z retinolu, ponieważ niacynamid skutki uboczne retinolu potrafi skutecznie załagodzić kojąc i chroniąc skórę.


Dodaj niacynamid do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej

Teraz, gdy już wiesz o wpływie niacynamidu na skórę, zacznij czerpać z niego korzyści dzięki innowacyjnej serii kosmetyków na trądzik NIVEA.
Ta seria produktów do oczyszczania twarzy przeciw zmianom trądzikowym działa na skórę aktywując proces jej odnowy, eliminując martwe komórki naskórka i zapobiegając pojawianiu się wyprysków.
Łącząc 8% kwasu salicylowego i glikolowego z niacynamidem, kosmetyki na trądzik NIVEA zostały stworzone, by wspierać cerę trądzikową, jednocześnie poprawiając barierę ochronną skóry.
Ciesz się wyraźnie czystszą skórą już po 7 dniach.

kobieta nakłada krem ​​Nivea na twarz