uśmiechnięta kobieta

Parówka na twarz

Parówka na twarz pozwala, aby pory się otworzyły, a to ułatwia pozbycie się wszelkich zabrudzeń w celu bardziej skutecznego, głębokiego oczyszczenia. Ponadto parówka na twarz poprawia krążenie i pozostawia skórę czystą, zarumienioną i promienną. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach parówki na twarz, dowiedz się, jak robić parówkę w domu i jak długo powinno trwać oczyszczanie twarz parą.

Po co robić parówkę na twarz?

Parówka na twarz pozwala, aby pory się otworzyły, a to ułatwia pozbycie się wszelkich zabrudzeń w celu bardziej skutecznego, głębokiego oczyszczenia. Ponadto parówka na twarz poprawia krążenie i pozostawia skórę czystą, zarumienioną i promienną. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach parówki na twarz, dowiedz się jak robić parówkę w domu i jak długo powinno trwać oczyszczanie twarz parą.
kobieta o ciemnych włosach

Jak zrobić parówkę na twarz? Krok po kroku:

Przed Tobą przewodnik krok po kroku dotyczący parówki na twarz i tego, co zrobić po oczyszczeniu twarzy parą, aby dostrzec korzyści.
Możesz kupić parowar online, który zrobi wszystko za Ciebie, jednak jeśli nie masz takiego w domu, oto poradnik, jak zrobić parówkę na twarz:
 

1. Zagotuj trochę wody.
Pierwszym krokiem jest wlanie wody do małego rondla i gotowanie, aż zacznie parować.

2. Umyj twarz.
Czekając, aż woda zacznie parować, należy umyć twarz płynem oczyszczającym i upewnić się, że na powierzchni twarzy nie ma żadnych zanieczyszczeń, ponieważ spowoduje to podrażnienie.

3. Wlej parującą wodę do miski.
Gdy woda zacznie parować, możesz wlać ją do miski, upewniając się, że nie używasz plastiku, ponieważ te plastikowe cząsteczki będą mieszały się z parą.

4. (Opcjonalnie) Dodaj olejki eteryczne.

Jeśli chcesz, możesz dodać olejki eteryczne lub zioła, aby parówka stała się bardziej domowym zabiegiem spa.

 

5. Załóż wilgotny ręcznik na głowę i umieść twarz nad miską.
Nałóż ręcznik na głowę tak, aby zatrzymywał całą parę na środku twarzy. Standardowy zalecany czas to około 8-10 minut.

6. Użyj maski lub pasków do zaskórników, aby wyciągnąć zanieszczyszczenia

Po parówce jesteś gotowy/a do usunięcia brudu i zanieczyszczeń. Polecane maseczki to takie, które najskuteczniej usuną zanieczyszczenia lub pasek ekstrakcyjny, w zamian możesz także umyć twarz ciepłą wodą. Nie używaj żadnego peelingu, ponieważ może on podrażniać skórę i powodować stan zapalny porów, zwłaszcza jeśli masz skłonność do trądziku. Jeśli jednak nie robisz parówek, złuszczanie skóry może być świetnym sposobem na utrzymanie jedwabistej i miękkiej skóry poprzez usunięcie martwych komórek naskórka.

7. Nałóż Tonik na twarz.
Używanie toniku po spłukaniu maski sprawi, że pory się zamkną, aby brud nie mógł łatwo dostać się z powrotem.


8. Nawilżenie.

Ten ostatni krok jest bardzo ważny, ponieważ gorąca para może wysuszać skórę, dlatego przed nałożeniem makijażu należy ją nawilżyć i poczekać aż krem wniknie w skórę."

Korzyści robienia parówki na twarz

Jeśli zastanawiasz się, czy parówka na twarz jest dobra, oto kilka korzyści płynących z oczyszczania parą twarzy, poza usuwaniem brudu i zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do trądziku. Obejmują one:
 

kobieta stosująca krem ​​do twarzy

Zwiększenie krążeniaParówka na twarz przez zaledwie 10 minut może pomóc w krążeniu krwi. Wysokie temperatury sygnalizują mózgowi rozszerzenie naczyń krwionośnych w tym obszarze i zwiększenie krążenia.

Pomaga nawilżyć skóręMoże to nie być oczywiste, ale istnieje różnica między nawilżaniem skóry a nawilżaniem skóry. Odwodniona skóra oznacza, że brakuje jej wody, a parówka na twarz oferuje niekonwencjonalny sposób na zapewnienie skórze wody potrzebnej do utrzymania nawilżenia i jędrności.

Pomaga przy wchłanianiu produktuPara prowadzi do zwiększonej przepuszczalności górnej warstwy skóry, co pozwala produktom pielęgnacyjnym łatwiej wchłaniać się w skórę, zapewniając skuteczniejsze rezultaty.

złuszcza naskórekPodczas parówki na twarz zmiękczasz zewnętrzną warstwę skóry (martwą skórę), znaną jako warstwa rogowa naskórka, co z kolei rozluźnia wszelkie zanieczyszczenia i sebum, co jest alternatywnym sposobem złuszczania tej zewnętrznej warstwy skóry.

Jak długo i jak często robić parówkę na twarz?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zalecany czas parówki na twarz to około 8-10 minut, jest to spowodowane wrażliwą skórą twarzy, która może skutkować oparzeniami lub podrażnieniem skóry.

 

Jeśli kupiłeś/aś steamer do twarzy, powinieneś/aś wcześniej przeczytać instrukcje, ponieważ może się różnić - w zależności od posiadanego steamera.

 

 

To samo dotyczy tego, jak często należy robić parówki na twarz, jeśli masz mniej wrażliwą skórę, możesz robić parówki 2 lub 3 razy w tygodniu. Zalecamy, aby nie robić tego częściej, ponieważ może dojść do podrażnienia.

 

Jeśli okaże się, że masz bardziej wrażliwą skórę, rób parówki tylko raz w tygodniu.

dziewczyna dotyka jej twarzy

Are there downsides to steaming your face?

dziewczyna z ciemnymi włosami

Chociaż istnieje wiele korzyści z oczyszczania twarzy parą, w zależności od rodzaju skóry mogą występować pewne wady. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, para może powodować jej wysuszenie i stan zapalny, dlatego niezbędne jest nawilżenie.

Para i ciepło mogą wywołać choroby skóry, takie jak egzema, trądzik różowaty i melasma, więc jeśli masz skłonność do tych chorób skóry, przed parówką na twarz w domu zaleca się skontaktowanie z profesjonalistą. Jeśli masz skłonność do melasmy i przebarwień, nie powinieneś/aś próbować parówek, ponieważ ciepło może powodować wytwarzanie melaniny w głębszych warstwach skóry, co skutkuje bardziej trwałymi ciemnymi plamami.

Powszechnie uważa się, że parówka może pomóc pozbyć się wyprysków lub plam, ale tak nie jest. Jednak może pomóc w zapobieganiu dalszym plamom lub pryszczom poprzez oczyszczenie skóry z tłuszczu oraz brudu i sprawić, że warunki dla wyprysków będą mniej sprzyjające.

Porady dla Ciebie