prawdziwi mężczyźni mają zarost

prawdziwi mężczyźni mają zarost


BRODA, CZYLI BALANSOWANIE MIĘDZY MĘSKOŚCIĄ A GRUBOSKÓRNOŚCIĄ

Jeśli myślisz o zapuszczeniu kilkudniowego zarostu w stylu Beckhama, ale jeszcze się nie zdecydowałeś, to pozwól, że Ci pomożemy. Odpowiedź brzmi: tak. Tak, zrób to, powinieneś. Dlaczego? Tak mówi nauka. Ostatnie badania pokazały, że mężczyźni z zadbanym, kilkudniowym zarostem są bardziej atrakcyjni dla kobiet niż ich gładko ogoleni koledzy, ale także zdecydowanie bardziej pociągający niż posiadacze długiej, włochatej brody.

PRAWDZIWI MĘŻCZYŹNI MAJĄ ZAROST

KORZYŚCI (POZA BYCIEM ADOROWANYM)

Wydaje nam się, że atrakcyjność w oczach płci pięknej to już wystarczający powód, byś odłożył brzytwę, ale są też inne korzyści, których powinieneś być świadomy. Po pierwsze: czy Twoja skóra przypadkiem nie reaguje na golenie zaczerwienieniem i podrażnieniem? Cóż, może to całkiem dobry znak, że jednak powinieneś golić się rzadziej. A odstawienie maszynki na emeryturę to spora szansa, że podrażnienia i wrastające włoski staną się już tylko odległym wspomnieniem z przeszłości. Po drugie: szukasz nowego wizerunku? Może czegoś, co zdobędzie Ci szacunek i uznanie? No więc zarost na pewno wyniesie Twoją męskość na nowy, nieznany dotąd poziom.

TRZYDNIOWA BRODA

Trzydniowa broda to dobry pomysł, by zacząć metamorfozę. Ponadto możesz wypróbować jej działanie przez weekend, z dala od biura i krytycznych oczu Twoich współpracowników. Jest jednak jedna rzecz, którą zawsze trzeba mieć na względzie, a mianowicie – w tym wydaniu Twoja broda nie jest zbyt delikatna dla skóry partnerki, więc jeśli planujesz randkę, ogol się albo zapuść ją na tyle, że etap drapania i swędzenia będzie już za Tobą.

Jak zacząć? To w sumie dość proste, nie gol się przez 3 dni i może jeszcze kilka, w zależności od tego, jak szybko broda będzie rosła. W tym czasie powinna osiągnąć długość około 2–3 mm, co daje wygląd stylowego twardziela. Trzydniowa broda jest szczególnie korzystna dla mężczyzn o bardziej kanciastej twarzy, ale także wyszczupla zaokrąglone buźki.

Jeśli chodzi o pielęgnowanie, co kilka dni powinieneś użyć trymera, żeby utrzymać ładny kształt i długość. Ustaw trymer na długość 2–3 mm i po prostu go uruchom, pamiętając oczywiście o tym, by golić się z włosem. Żeby wyrównać zarost na krawędziach ust i w innych częściach trudnodostępnych dla trymera, użyj maszynki i ogol te miejsca na gładko.

Jeśli chcesz, by efekt końcowy był równy i estetyczny, warto poświęcić trochę więcej czasu, by ładnie podkreślić linię szyi i dokładnie ogolić się poniżej niej. Kiedy zarost rośnie bujnie na policzkach, możesz też użyć golarki. A jeśli zależy Ci na naturalnym wyglądzie, spędź jeszcze parę minut na cyzelowanie, by uniknąć ostrych linii prostych. I to wszystko. Teraz możesz usiąść, zrelaksować się i obserwować, jak kobiety ustawiają się w kolejce.

CZEKAJ, JESZCZE Z TOBĄ NIE SKOŃCZYLIŚMY

Tylko dlatego, że masz już kilka milimetrów zarostu, nie oznacza, że możesz się teraz zachowywać się jak odludek z gór – zachowaj brodę w czystości. Wystarczy, że kosmetyki, którymi myjesz twarz, spienisz także na brodzie, a po wysuszeniu nałożysz balsam, który pomoże pozbyć się uciążliwego swędzenia i zmiękczy włosy. Doceni to każdy, kto się do nich przytuli, a prawdopodobnie każdy by teraz chciał.