mężczyzna z brodą uśmiechnięty

Jak zapuszczać brodę?

" Nasz przewodnik o tym, jak zapuszczać brodę i nasze wskazówki dotyczące tego, jak powinno wyglądać zapuszczanie brody.

Jak zapuszczać brodę?

Wspaniała broda wymaga czasu, ale jeśli Twoim celem jest gęsta, krzaczasta broda, przy odpowiednim podejściu i odrobinie cierpliwości możesz wydobyć to, co najlepsze z zarostu.
 
Tutaj dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę, jeśli chcesz, aby broda dobrze zarosła, jak przyspieszyć porost brody – i czy naprawdę możesz przyspieszyć zarost?


Jak rośnie broda?

U większości mężczyzn wzrost brody rozpoczyna się w okresie dojrzewania, między 14 a 18 rokiem życia.

Za wzrost brody odpowiada hormon testosteron, kiedy poziom testosteronu w organizmie wzrasta, broda również zaczyna rosnąć. Genetyka i hormony w dużej mierze decydują o tym, jaką masz brodę. Poziom testosteronu może się różnić, gdy jest niski, może wpływać na szybkość wzrostu brody i jej grubość.

Czasami, nawet jeśli masz wysoki poziom testosteronu, inne czynniki mogą sprawić, że zapuszczenie dużej, krzaczastej brody będzie trudniejsze.

Chociaż niektórzy mężczyźni mają już pełną brodę w młodym wieku, czynniki genetyczne, etniczne i dziedziczne mogą sprawić, że będzie im trudniej zapuścić gęstą brodę. Jednak zdrowy tryb życia i odpowiednia pielęgnacja skóry znacznie pomogą w tym, by broda wyglądała na gęstą i obfitą.

mężczyzna z brodą uśmiechnięty

Zapuszczanie brody – nasz przewodnik i często zadawane pytania

Kiedy interesuje Cię zapuszczanie brody to naturalne, że masz wiele pytań. Spokojnie, przychodzimy ze wsparciem! Przeczytaj nasz przewodnik i porady stoworze w oparcu o najczęściej zadawane pytania podczas procesu zapuszczania brody:

Jak długo trwa zapuszczanie brody?

Jak już ustaliliśmy, czas zapuszczania brody zależy od wielu czynników, a szybkość wzrostu zarostu będzie się różnić w zależności od mężczyzny. Czytaj dalej, aby określić, jak długo może potrwać zapuszczanie Twojej brody.

Jak szybko rosną włosy na brodzie?

Jesteś ciekaw, jak szybko rośnie broda? Twoja broda rośnie od 0,3 do 0,4 milimetra dziennie – podobnie jak włosy na głowie. Ale liczba rosnących włosów może się różnić, podobnie jak długość, tempo wzrostu i grubość każdego włosa.


Długość i gęstość twojej brody będzie w dużej mierze zależeć od twojego wieku i genetyki.

Jak długa jest "trzydniowa" broda?

Jak długa będzie broda, którą zapuszczasz od trzech dni? Trzy dni służą jedynie jako przybliżony czas – wszystko zależy od długości włosów: na typowej trzydniowej brodzie włosy mierzą ponad 0,5 mm, ale mniej niż 5 milimetrów.

Efekt zmieni się również w zależności od koloru twoich włosów. Blond broda zwykle potrzebuje nieco więcej czasu niż ciemna broda, aby uzyskać pełen, trzydniowy efekt.

Jak długo potrwa zapuszczanie pełnej brody?

Jak szybko rośnie broda? Pełna broda jest zwykle mierzona od około jednego centymetra długości, czyli po upłuwnie ok. miesiąca. Aby zapuścić brodę do pięciu centymetrów i cieszyć się gęstą brodą, potrzebujesz około trzech do czterech miesięcy cierpliwości, w zależności od tempa wzrostu brody.

Jak przyspieszyć porost brody?

Chociaż nie możesz przyspieszyć wzrostu brody, możesz sprawić, że będzie wyglądać na pełniejszą i bardziej gęstą dzięki dobrej pielęgnacji.

Jak zapuścić pełniejszą brodę?

Nieważne, czy chcesz zapuścić pełną brodę, kozią bródkę, czy trzydniową – przede wszystkim potrzebujesz dużo cierpliwości i odpowiedniej pielęgnacji.

Nie możesz zagęścić brody, ale możesz nadać jej bardziej krzaczasty wygląd przy odrobinie pielęgnacji. Zdrowa, dobrze utrzymana broda pomoże uzyskać efekt, o który Ci chodzi.


Beard growing tips for thicker facial hair:

brodacz
- Myj brodę: należy regularnie czyścić brodę szamponem do brody. Brud, stare komórki skóry i bakterie mogą szybko gromadzić się w brodzie i pod nią. Upewnij się, że podczas mycia dotrzesz do skóry pod włosami. Regularne mycie brody może zapobiec swędzeniu i podrażnieniu skóry.


- Złuszczaj brodę: peelingi do twarzy usuwają martwe komórki naskórka i ułatwiają penetrację brody przez skórę na zewnątrz. Złuszczanie stymuluje również krążenie krwi i podział komórek. Stosowane raz lub dwa razy w tygodniu może wspomóc zarost pięknej brody.

Odkryj naszą gamę produktów do mycia twarzy NIVEA, które głęboko oczyszczają i złuszczają brodę, zapewniając ożywiony i gęstszy wzrost.
- Nałóż krem nawilżający na brodę. Podobnie jak włosy na głowie, włosy na brodzie również potrzebują nawilżenia. Z olejkiem do brody lub kremem do brody możesz intensywnie nawilżyć skórę i włosy.

Poznaj nasz Ultra-łagodzący balsam po goleniu Sensitive Pro, zawierający witaminę E, która chroni barierę skóry, zmniejszając stres i podrażnienia. Z kolei nasza seria Sensitive Pro pomoże stworzyć idealny fundament pod zdrową, grubszą brodę.


- Przycinanie brody. Aby broda rosła równomiernie, należy regularnie przycinać długie włosy trymerem. Każdy włos ma swój własny rytm wzrostu, więc nieraz mija trochę czasu, zanim wszystkie włosy będą tej samej długości. Za pomocą brzytwy możesz podkreślić kontury na policzkach i szyi, aby zachować zadbany wygląd.


mężczyzna z brodą uśmiechnięty
mężczyzna z brodą i kapeluszem

- Wyczesywanie brody: czeszesz włosy, więc dlaczego nie brodę! Regularne czesanie pomaga nawilżyć włosy brody, równomiernie rozprowadzając olejki we włosach. Dłuższą brodę można rozczesać grzebieniem, natomiast szczotki z naturalnego włosia są idealne do krótkiej brody. Regularne szczotkowanie nada brodzie wyraźny kształt i gładką strukturę.

- Usuń wrastające włoski na brodzie: Wrastające włosy na brodzie często powodują podrażnienia skóry, pryszcze lub stany zapalne. Aby odciążyć skórę i zapewnić jej zadbany wygląd, usuń splątane włosy za pomocą pęsety. Dobra pielęgnacja skóry, w tym regularne złuszczanie, pomoże zapobiec wrastaniu włosków."

Nie zniechęcaj się, jeśli Twoja broda nie rośnie równomiernie lub na początku jest nieprzyjemna na skórze. Jak wiele rzeczy w życiu, broda jest kwestią przyzwyczajenia, a to wymaga odrobiny cierpliwości i uwagi. Jeśli pozwolisz zapuścić brodę, właściwa pielęgnacja jest najważniejsza. Gdy będzie wystarczająco długa i gęsta, możesz również (prze)stylizować swoją brodę według własnego uznania.