Bath Care

Czy masz pytania dotyczące kąpieli, prysznica lub mydeł?

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują

1. Czy zbyt częste kąpiele lub prysznice mogą być szkodliwe dla mojej skóry?
 Wszystkie produkty NIVEA do mycia ciała są opracowywane przez ekspertów i zawierają specjalną kombinację składników zapewniającą skórze uczucie pielęgnacji oraz pomagającą chronić ją przed utratą wilgoci. Prysznic lub kąpiel nie są szkodliwe dla skóry. Jednak w zależności od rodzaju skóry oraz jakości i temperatury wody nierzadko zdarza się, że dla zachowania równowagi skóry dermatolodzy odradzają prysznic lub kąpiel częściej niż dwa razy dziennie. Osoby o skórze wrażliwej lub suchej powinny także zwracać uwagę na reakcje skórne i w oparciu o nie ustalić własny limit kąpieli i pryszniców.

2. Skąd mam wiedzieć, który produkt jest dla mnie odpowiedni?

Wybierając odpowiednie produkty NIVEA do mycia ciała, rozpocznij od określenia własnych potrzeb i życzeń oraz od dopasowania ich do ulubionych zapachów i nastroju, w który chcesz się wprawić! Kremowe żele pod prysznic dzielą się na pielęgnujące kremowe żele pod prysznic NIVEA, zapewniające idealną pielęgnację na co dzień, oraz rozpieszczające kremowe żele pod prysznic NIVEA o specjalnych zapachach zapewniających dodatkową przyjemność, intensywne chwile „tylko dla siebie” oraz pielęgnację. Jeśli tęsknisz za uczuciem świeżości, idealnym wyborem będą przezroczyste żele pod prysznic. Dzięki zawartości perełek olejku przezroczyste żele zapewniają połączenie świeżości i pielęgnacji. Osoby preferujące kąpiele powinny wybrać kemowy płyn do kąpieli NIVEA o tradycyjnym zapachu NIVEA, zawierający oryginalne składniki pielęgnujące. Linia produktów do mycia ciała NIVEA zawiera także produkty dostosowane do specyficznych potrzeb (peeling, skóra bardzo sucha lub wrażliwa). Teraz wystarczy już tylko wybrać ulubiony zapach z danej kategorii produktów.

3. W jaki sposób produkty do mycia ciała nivea zapewniają skórze dodatkową pielęgnację?
Aby zapewnić najwyższy poziom pielęgnacji, wszystkie produkty z linii do mycia ciała NIVEA zawierają wyjątkowo delikatne środki powierzchniowo czynne, a ich łagodność dla skóry została potwierdzona dermatologicznie. Większość naszych produktów posiada pH neutralne dla skóry. Dodatkowo wiele produktów, np. kremowy żel pod prysznic NIVEA Supreme Touch zawierający masło shea i olejek z orzeszków makadamii lub żel pod prysznic NIVEA Crème Care zawierający olejki oraz kompleks witaminowy znane z oryginalnych produktów NIVEA Creme, zostało opracowanych w taki sposób, by odpowiadały na potrzeby nawet najbardziej suchej skóry.  Dodatkowo dla najbardziej wrażliwych rodzajów skóry opracowujemy specjalne receptury dla skóry wrażliwej w celu dostarczenia idealnie dopasowanych łagodnych produktów myjących i pielęgnujących, takich jak wyjątkowo łagodny żel pod prysznic NIVEA Sensitive Balance o łagodnym, nowoczesnym zapachu, zawierający naturalny ekstrakt z rumianku oraz bisabolol.

4.  Jaką ilość produktu do kapieli należy stosować, jeśli informacja ta nie została podana na etykiecie?

Pojedyncze „wlanie” (maks. 30 ml) do wody wystarcza, przy czym produkt można dozować według uznania w zależności od pożądanej intensywności (np. ilości piany).

5. Czy produkty do mycia ciała nivea można stosować także na włosy?
Tak, zazwyczaj produkty pod prysznic NIVEA można nakładać także na włosy, np. produkty pod prysznic NIVEA Men opracowano do stosowania na ciało, twarz i włosy. W przypadku tych produktów skuteczność stosowania na włosach została potwierdzona badaniami produktu przeprowadzanymi z udziałem mężczyzn. Jednak wszystkie nasze produkty do mycia ciała NIVEA zostały opracowane w taki sposób, by wychodziły naprzeciw przede wszystkim potrzebom skóry. 
Aby także i włosom zapewnić najlepszą pielęgnację, polecamy naszą szeroką gamę produktów do pielęgnacji włosów NIVEA, zawierającą wiele szamponów przeznaczonych do różnych rodzajów włosów. Szczególnej pielęgnacji, a co za tym idzie specjalnych składników, wymagają zwłaszcza włosy długie, farbowane i/ lub zniszczone. W przypadku tego rodzaju włosów zalecamy m. in. szampony NIVEA Intense Repair, NIVEA Color Care & Protect lub NIVEA Diamond Gloss.

6. Które produkty do mycia ciała nivea najlepiej stosować w przypadku kobiet w ciąży mających skórę wrażliwą?

Ze względu na wpływ hormonów na gospodarkę wodną organizmu oraz na maksymalne naprężenie skóry ciąża może tymczasowo zmienić właściwości skóry. Teraz Twoja skóra musi być wyjątkowo sprawna. Wyższy poziom hormonów oraz naprężenie związane z rozszerzeniem skóry mogą powodować uczucie suchej skóry. Należy powstrzymać się od kąpieli w zbyt ciepłej wodzie, gdyż prowadzą one do jeszcze większego wysuszenia skóry. Zamiast tego wypróbuj produkty do mycia ciała NIVEA zapewniające uczucie pielęgnacji, takie jak kremowe żele pod prysznic NIVEA Cream Care, żele pod prysznic NIVEA Crème Soft lub wyjątkowo łagodne żele pod prysznic NIVEA Sensitive Balance z naturalnym ekstraktem z rumianku i bisabololem. Zdecydowanie polecamy także nasz pielęgnujący olejek pod prysznic NIVEA Natural Oil zawierający 55% olejków naturalnych i pomagający utrzymać jędrność skóry.

7.  Dlaczego mydło w kostce pęka?
Niestety, problem ten pojawia się w przypadku prawie wszystkich mydeł w kostce stosowanych przez dłuższy okres. Pęknięcia pojawiają się, gdy kostka mydła po zmoczeniu pozostaje długo nieużywana, a w związku z tym sucha. Pęknięcia te nie mają jednak wpływu na właściwości myjące produktu. Jedynym problemem w przypadku pęknięć może być aspekt estetyczny, gdyż zdarza się, że w szczelinach pojawiają się drobinki kurzu, które wyglądają jak ciemne plamy na kostce mydła.

Dodatkowe pytania?

Prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego online.